سامانه پیش رو با تلاش گروهی شکل گرفت که علاقه زیادی به دانستن دارند و تصمیم گرفتند تا دانسته های خود را به اشتراک بگذارند.«جدول یاب» سعی دارد با تکیه بر بانک اطلاعاتی خود، هر آنچه را که شما در حوزه اطلاعات عمومی می خواهید در کوتاهترین زمان در اختیار شما قرار دهد.

«جدول یاب» سامانه ای است که تمامی معانی واژه هایی که کاربران می خواهند، در اختیارشان قرار می دهد.

«جدول یاب» سعی دارد همچون دانشنامه ای دیجیتال، اطلاعات لازم را به کاربر داده و او را بی نیاز از هرگونه جستجو در فضای اینترنت سازد.

«جدول یاب» راهنمای دیجیتالی مطمئنی است برای کاربرانی که سعی به حل جدول دارند. جدولی های حرفه ای و آماتور در هر حوزه ای اگر نیاز به راهنمایی و دریافت اطلاعات داشته باشند به راحتی خواهند توانست از امکانات سایت، ربات و اپلیکیشن «جدول یاب» استفاده کنند.

سایت «جدول یاب» علاوه بر رسالت اصلی خود که همانا گردآوری دانشنامه ای جامع است، سعی دارد تا با کمک ربات خود بانک اطلاعاتش را تکمیل نموده و به صورت آنلاین به سوالات جدولی جدول دوستان پاسخ دهد.

وب سایت «جدول یاب» زیر نظر گروه مجلات جدول کلبه سرگرمی و کولاک فعالیت نموده و واژه های جدولی هر شماره این مجلات را علاوه بر پاسخ سوالات کاربران به بانک خود اضافه می کند.

امید است «جدول یاب» در آینده مرجع غنی و مفیدی برای دوستداران حل جدول باشد.