آشنایی با ۶ کلید طلایی و راز موفقیت افراد موفق

راز موفقیت یک نکته متمایز و عجیب و غریب نیست. “راز موفقیت”، اگر وجود داشته باشد، این است که موفقیت با ترکیبی از عادت های هوشمندانه، یک روح و روان آماده و یک شانس بسیار موفق به بار می آورد. در واقع تغییراتی آگاهانه در رفتار و نگرش شماست که به میزان قابل توجهی خود را نشان می دهد.

راز موفقیت

۱٫ترک عقب انداختن امور

عقب انداختن کارها، قسمت های ناخوشایند کار را از بین نمی برد. شکستن کارهای غیر قابل کنترل به تکه های قابل کنترل و سپس بافتن جنبه های کمتر لذت بخش از یک کار به چیزهای دیگر که شما واقعا دوست دارید می تواند مفید باشد. بعد از اینکه چیزهای لذتبخش را به پایان رساندید، خود را برای مقابله با همه چیزهای بد فقط یک بار آماده کنید سپس باز هم با چیزی خوشایند پروژه را تمام کنید. این فقط باعث می شود یک طعم خوش را در دهان خود در انتهای پروژه احساس کنید.
نشان داده شده است که بهره وری و لذت بردن از کار می تواند لذت تان را افزایش دهد. هرچند گاهی کمی به تأخیر انداختن، لذت بردن شما را از آنچه می خواهید انجام دهید افزایش می دهد و همچنین می تواند منجر به کاهش استرس شود.

۲٫ترک افکار منفی

برای ترک منفی بودن درک کنید که جاده موفقیت، شادی پیوسته و بی پایان نخواهد بود. مشکلات، عقب ماندگی ها و لحظاتی که در آن تعهد شما را مورد زیر سوال قرار می برد، وجود خواهد داشت. این اتفاق خواهد افتاد که آیا شما در مسیر درست یا مسیری اشتباه قرار گرفته اید، بنابراین درک کنید که گاهی ممکن است همه چیز سخت باشد، باید تلاش کنید تا آن مثبت کنید تا دوباره تلاش خود را احساس کنید و موفقیت را در آغوش بگیرید.
نگرش مثبت ذهنی (گاهی اوقات به اختصار “PMA”) برای کارآفرینان بسیار مهم است.

۳٫خود را با افراد موفق دیگر مقایسه نکنید

خودتان را با موفقیت دیگران تعریف نکنید. بدین صورت شما اهداف و شایستگی های خود را از دست می دهید و ممکن است احساساتی تلخ، حسادت و ناتوانی را تجربه کنید. مسابقه و رقابت سالم خوب است اما تمرکز بیش از حد روی دیگران می تواند شما را به نگرش های ناسالم سوق دهد.
همچنین این راهکارها را نیز به خاطر بسپارید: همکارانتان را ستایش کنید! هنگامی که همکاران، همسالان، یا زیردستانتان موفق می شوند، سعی کنید آنها را بشناسید. افراد و گروه ها به این طریق رشد می کنند.

۴٫از شکست نترسید

شکست را در آغوش بکشید زیرا شکست همیشه حقیقت را درباره روش هایی که شما استفاده می کنید یا اهداف خاصی که دنبال می کنید، روشن می کند. شکست را نه به عنوان شرمساری، بلکه به عنوان یک فراخوانی برای بازتاب خود تفسیر کنید. گاهی اوقات تنها از طریق رو به رو شدن با مسائل غیر قابل تحمل و شکست و سپس تلاش برای بازیابی خودمان ما را به موفقیت می رساند.
“عدم موفقیت”، همانطور که هنری فورد آن را بیان کرد، “به سادگی فرصتی برای شروع دوباره، اما به شکلی هوشمندانه تر است.”
عدم موفقیت همیشه نشان دهنده ایده ای اشتباه است اما گاهی اوقات این فقط یک ایده درست است که به صورت ناقص انجام می شود. همه چیزهایی را که سعی کرده اید تمام وقت کار کنید و یا کاملا بازسازی کنید، پنهان نکنید. برای مثال، هنگامی که در یک شرکت کار می کنید، می تواند مسئله صحیح درک پاسخگویی هر عضو باشد.

۵٫تمرکز برای بقا

تمرکز بر بقا مهمترین هدف در شروع کسب و کار جدید شغلی یا صنایع دستی است. در ابتدا اهداف خود را زیاد و متنوع تعیین نکنید و اهداف غیرواقعی برای شرکت نوپای خود ایجاد نکنید.
به طور مثال شما هرگز قادر نخواهید بود از طریق کافی شاپ جدید خود قهوه رایگان به تمام افراد بی خانمان در دنیا برسانید. اگر در مورد بقا و نگه داشتن کافی شاپتان در کسب و کار و رسیدن به اولویت تمرکز نکنید نمی توانید موفق شوید. اهداف بلند مدت مهم هستند اما نباید هدف های کوتاه مدت را به فراموشی سپرد. از اشتباهات خود یاد بگیرید.

من فکر می کنم که شما باید توازنی بین در نظر گرفتن تمام واقعیت ها و تصمیم گیری با اطلاعات ناقص داشته باشید. هر دو ویژگی افراد موفق هستند. صرف زمان جمع آوری جزئیات، اما تجزیه و تحلیل ناقص می تواند موقعیت شما را مختل کند.

۶٫ تمرکز خود را بر روی زمان و پول بگذارید

اجازه ندهید افراد دیگر یا چیزهای بی اهمیت شما را منحرف کنند. تمرکز خود را بر روی اهداف خود حفظ کنید و افراد مثبتی را که به شما اعتقاد دارند محفوظ بدارید. از کارهای ناخوشایند یا وظایفی که شما را به اهداف تان نمی رسانند، دوری کنید.

منبع:

wikihow

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن