آقای جدول ایران چه کسی بود؟ و چند جدول طراحی کرد ؟

در این مطلب از جدول یاب می پردازیم به آقای جدول ایران که در بخش سرگرمی در مطبوعات ایران بود و همچنین در یک فیلم سینمایی نیز بازی کرد.

آقای جدول ایران – دانشنامه تصویری برتر

آقای جدول ایران

جهانگیر پارساخو (۱۳ مرداد ۱۳۱۳رشت/ محله استادسرا-۲۱ آبان ۱۳۷۸تهران) معروف به آقای جدول ایران طراح جدول کلمات متقاطع و بخش سرگرمی در مطبوعات ایران بود؛ و همچنین در یک فیلم سینمایی بازی کرد.

پارساخو در طول بیش از چهل سال فعالیت در مطبوعات ایران طراح بیش از چهل هزار جدول و یکصد هزار سرگرمی در مطبوعات ایران است. جدول‌ها و سرگرمی‌های وی در مجله‌هایی مانند تهران مصور، سپیدوسیاه، روشنفکر، فردوسی، جیبی، دانستنیها، گل آقا و بسیاری از نشریات دیگر به چاپ رسیده‌است. پارساخو قد کوتاهی داشت (یک متر و سی سانت) و در اواخر عمر به دلیل بیماری قدرت تحرک را از دست داده بود ولی همچنان به کار ادامه می‌داد. پس از وی طراحان بزرگی که همکار وی بودند هم‌اکنون در مطبوعات مشغول فعالیت طراحی جدول و سرگرمی می‌باشند.

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن