سلامتویژه

آخرین و جدیدترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران | فوتی های کرونا ۹۹/۰۱/۰۹

در این مطلب از جدول یاب از آخرین و جدیدترین آمار کشته شدگان کرونا در ایران شما را باخبر می کنیم. نوع جدید و جهش یافته‌ ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان دیده شد! ووهان ، ششمین شهر بزرگ چین محسوب می شود و محل زندگی ۱۱ میلیون نفر است. بر اساس بررسی‌ های اولیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ ایالات متحده آمریکا، این بیماری شبیه به ذات‌ الریه از یک بازار محلی ماهی‌ فروشان در شهر ووهان ریشه گرفته است!

 

آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.

وی ادامه داد: ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهانپور اظهار کرد: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در  کشور است.

وی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با تصویب رئیس جمهوری تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت  و مقابله با کرونا اظهار کرد: شایعه‌ها یا مطالب غیرعلمی منتشر شده و در برخی واحدهای خبری صداوسیما مبنی بر انتقال بیماری از طریق هوا مطرح شده، اما بر اساس پروتکل‌های بین المللی و اطلاعات علمی، ماسک هیچ کمکی به پیشگیری از انتقال این ویروس برای جمعیت عادی نخواهد کرد. هموطنان ما در این خصوص نگران نباشند. رعایت نکات بهداشتی که از طریق رسانه‌ها اعلام شده برای پیشگیری موثر است.

 

آمار کشته شدگان ویروس کرونا

بد نیست بدانید دلیل نام‌ گذاری کرونا به این صورت، شکل ظاهری ویروس آن زیر میکروسکوپ‌ های الکترونی است! با تماشای این ویروس زیر قدرتمندترین میکروسکوپ‌ های دنیا، چیزی شبیه به تاج خروس خواهید دید! کرونا ویروس از طریق هوا، دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی پرندگان و پستانداران را نشانه می رود و آن‌ ها را گرفتار می‌ کند.

مقامات بهداشتی کشور چین، در گزارشی درباره ویروس کرونا گفته‌ اند احتمال مرگ و میر با این بیماری، بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌ کند! توجه داشته باشید هیچ کشته‌ ای در بین کودکان زیر ۹ سال دیده نمی‌ شود، در حالی‌ که میزان مرگ‌ و میر در بین ۱۰ تا ۳۹ ساله‌ ها، دو دهم درصد بود!

آمار مرگ‌ و میر کرونایی در میان افراد ۶۰ تا ۶۹ سال، ۳.۶ درصد؛ در گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال،  هشت‌ درصد و در ۸۰ سال به بالا ها، ۱۴.۸درصد بوده است! همچنین مبتلایان به بیماری‌ های دیگر هم در معرض خطر بیش‌ تری قرار دارند. مبتلایان به بیماری‌ های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌ های مزمن تنفسی، بالاترین نرخ مرگ را داشته‌ اند. میزان مرگ‌ و‌ میر در میان مردان با نرخ ۲.۸درصد بوده است و بیش‌ تر از زنان که نرخ مرگ‌ و میر کرونایی‌ شان ۱.۷درصد بوده ات.

آمار کشته شدگان ویروس کرونا

آمار کشته شدگان ویروس کرونا

چه شماره ای اطلاعات کرونا را می دهد؟

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون مواردی که در قم مشکوک به کرونا بوده‌اند، در بخش‌های ایزوله تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین اقدامات انجام شده در قم درخصوص بیماری کرونا، گفت: تیم مبارزه با بیماری‌های وزارت بهداشت در قم مستقر شده و بررسی‌های لازم را انجام داده و اقداماتی مانند اخذ شرح حال، مراقبت و در صورت نیاز انجام آزمایشات لازم را بر اساس پروتکل‌ها از افراد انجام می‌دهند. این اقدامات در صورت نیاز حتما درباره اطرافیان دو بیماری هم که فوت کرده‌اند، انجام‌ میشود.

وی با بیان اینکه تاکنون مواردی که در قم نسبت به آنها مشکوک بودیم، تحت مراقبت خاص در بخش ایزوله قرار گرفته‌اند، افزود: آزمایشات این افراد ارسال شده و بعد از مشخص شدن جواب آزمایش‌ها میتوانیم اعلام کنیم که کدام یک‌ مبتلا هستند و کدام یک مبتلا نشده‌اند.

وی همچنین گفت: اگر مردم فعلا در تهران و قم درباره کرونا سوالی داشتند، می‌توانند با شماره تلفن۱۹۰ داخلی شش تماس بگیرند و سوالات‌شان را از کارشناسان مربوطه بپرسند.

آمار کشته شدگان ویروس کرونا
آمار کشته شدگان ویروس کرونا

نشانی سامانه خود ارزیابی ابتلا به کرونا چیست؟

سامانه‌ی اطلاع‌رسانی از آخرین اخبار موثق کرونا و تست اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلا به کرونا در زیر آمده است.

https://www.coronaisfahan.ir/

نقش ویتامین D در مقابله با کرونا

رئیس دانشکده علوم تغذیه گفت: کمبود ویتامین D می تواند توان ایمنی بدن را پایین بیاورد. بنابراین اگر کمبود ویتامین D داشته باشیم مقابله با ویروس کرونا سخت تر می شود.

ویتامین D به اشکال مختلف موجود است هم فرم پاستیل و هم مکمل‌هایی مانند مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال یا مکمل‌های تک مینرالی یا تک ویتامینی مثل ویتامین D که لازم است هنگام مصرف به برچسب و دز آن هم توجه لازم مبذول گردد.

کرونا مرگبارتر از آنفلوانزا

جهانپور افزود: درباره رفتار این بیماری گزارش های اولیه در دنیا مبتنی بر گزارش های چین است. این گزارش ها همه محافل علمی را به این سمت برده بود که شدت بیماری کووید ۱۹ کمتر از آنفلوانزای فصلی اما سرایت آن بالاتر است اما ممکن است برخی گزارش ها خوشبینانه بوده باشد. آنفلوانزای فصلی تاکنون در آمریکا بیش از ۳۲ میلیون نفر را مبتلا کرده و  ۳۱۰ هزار نفر را بستری کرده است و تعداد زیادی فوت شده اند بنابراین اینکه مطمئن شویم رفتار ویروس کرونا شدیدتر از آنفلوانزاست باید هنوز منتظر گزارش های بیشتر باشیم

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: رفتار این ویروس نسبت به آنفلوانزا شدیدتر بوده است. ممکن است درباره شدت بیماری زایی به علت  سریع الانتشار بودن این بیماری بودهاست. اگر اعداد را مقایسه کنیم تعداد مرگ چندین برابری کرونا نسبت به آنفلوانزای فصل را متوجه می شویم و این ویروس خسارت بیشتری برای مردم ما داشته است.

وی افزود: اظهارات متناقض نیست. در مقالات علمی هم تفاوت بین مقالات وجود دارد و نیازمند مقالات بیشتری هستیم تا بتوانیم فراتحلیل داشته باشیم.افرادی ممکن است به یکسری مقالات که زنگ خطر بیشتری دارند گرایش داشته باشیم و برخی مقالات هم فضا را ممکن است تلطیف کند.

جهانپور گفت: به  رغم همه نقضانها در وزارت بهداشت یا صدا و سیما یا جاهای دیگر. همه هجمه ها منصفانه نیست. البته مصادیقی هم بوده اما در کل در این بحران در مقایسه با رسانه های سایر کشورها فعالیت های صدا  و سیما در این بحران کم نظیر است و باید ازز این وسعت اطلاع رسانی صدا و سیما قدردانی می کنم موافق نیستیم که صدا و سیما سهل گیری داشته است. زیرا آموزشهای لازم را برای مردم داشته است و در کنار سایر خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب اطلاع رسانی مناسبی انجام داده است به همین علت امروز کمتر پیرمرد و پیرزنی را در ایران پیدا نمی کنید که اطلاعات کمی درباره کرونا داشته باشد.

آخرین اخبار جهانی درباره شیوع کرونا

🔸در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‎‌های نیویورک آمریکا بستری شده‌اند که تقریباً ۱۶۰۰ نفر از آنان تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. این ایالت ۵۱۹ کشته را ثبت کرده است و بیش از ۴۴۰۰۰ مورد مبتلا به ویروس تأیید شده دارد.

🔹استرالیا روز شنبه تدابیری را برای جلوگیری از شیوع کرونا به اجرا درآورد. این تدابیر شامل اعمال جریمه، بستن سواحل و تهدید به اجرای اقدامات جدی‌تر در صورت نماندن مردم در خانه‌هایشان می‌شود.

🔸یک نوجوان ۱۷ ساله آمریکایی با وجود نداشتن بیماری زمینه‌ای، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و این اتفاق در شرایطی رخ داد که مقامات بیمارستان او را به سبب نداشتن بیمه پذیرش نکرده بودند.

🔹وزارت دادگستری برزیل اعلام کرد در چارچوب مقابله با انتشار ویروس کرونا ورود تمامی اتباع خارجی که مقیم این کشور نیستند به مدت ۳۰ روز متوقف می‌شود.

🔸چین اعلام کرد مقادیری دارو و اقلام پزشکی به عنوان هدیه برای مبارزه با ویروس کرونا به کشور الجزایر ارسال کرده است و این محموله با هواپیمای باربری شب گذشته وارد فرودگاه این کشور شده است.

اقدامات پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا در مقابله با ویروس کرونا

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” صادق رضا دوست” با اعلام این خبر، به گسترش جهانی ویروس کرونا و شیوع  این ویروس منحوس در کشور و ابتلاء هزاران نفر از هموطنان به این بیماری مهلک اشاره و اظهار کرد: با عنایت به اینکه احتمال انتشار این ویروس در اماکن عمومی و پرتردد از جمله رستوران ها، تالارهای پذیرایی، باشگاه های ورزشی، آرایشگاه ها، قهوه خانه‌ها و سفره‌خانه های سنتی و نظایر آن زیاد است، با همکاری اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی در استان های کشور، اقدامات کنترلی به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: از طریق اتاق اصناف کشور، ممنوعیت عرضه قلیان توسط واحدهای صنفی قهوه خانه و سفره خانه سنتی (تا اطلاع ثانوی) به اتحادیه های صنفی مربوطه در استان های سراسر کشور ابلاغ و کلیه واحدهای صنفی ذیربط با اقدام داوطلبانه متصدیان مربوطه تعطیل شد.

این مقام انتظامی به ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم اعم از جشن و عروسی، ختم، همایش، سمینار، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری (کنسرت موسیقی) و نظایر آن در اماکن عمومی اشاره و تصریح کرد: به تبع آن کلیه واحدهای صنفی رستوران، تالارهای پذیرایی و باغ تالارها، تا اطلاع ثانوی با اقدام داوطلبانه اغلب متصدیان مربوطه تعطیل شدند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا خاطرنشان کرد: وضعیت مراکز عرضه اقلام و تجهیزات پزشکی مانند بازار ناصرخسرو به طور مستمر و روزانه مورد رصد و نظارت قرار گرفته و نسبت به ساماندهی و برخورد با متخلفان اقدام شد که این روند استمرار دارد.

سرهنگ رضادوست خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن سال جدید و تعطیلات نوروزی و نیز انجام مسافرت های احتمالی توسط هموطنان، برنامه بسیج مقابله محیطی با ویروس کرونا، جایگزین برنامه سلامت نوروزی شد برهمین اساس رویکرد این پلیس در امر نظارت انتظامی بر اماکن عمومی و صنوف به نظارت سلامت محور تغییر پیدا کرد.

وی به سودجویی افراد فرصت طلب با سوء استفاده از موقعیت پیش آمده و بدون در نظر گرفتن مصالح عمومی کشور نظیر گرانفروشی، احتکار و قاچاق اقلام بهداشتی، تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی کننده اشاره و تصریح کرد: با همکاری و هم افزایی سازمان ها و نهادهای مرتبط نظیر مراجع محترم قضائی، سازمان تعزیرات حکومتی، ادارات صمت، سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان، دانشگاه های علوم پزشکی و غیره و نیز در اولویت قرار دادن موضوع و به کارگیری تمام ظرفیت و امکانات موجود، قرارگاه مبارزه با گرانفروشی، احتکار و قاچاق کالا تشکیل شد.

سرهنگ رضادوست به اعزام تیم های مشترک به صورت مستمر از اصناف، انبارها و نشان گاه‌های اقتصادی و بازدید از آنها اشاره کرد و ادامه داد: در این رابطه، مقادیر زیادی اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش، مواد ضد عفونی کننده و الکل تقلبی که مشکلاتی را برای مصرف کنندگان بوجود آورده بود، کشف و هماهنگی های لازم برای تعیین تکلیف آنها انجام شد که بنا دستور قضائی، اقلام مکشوفه به شبکه توزیع تحویل داده شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا ادامه داد: رصد و پایش حوادث و اتفاق های احتمالی و جلوگیری از بروز بحران در اماکن عمومی در حوزه اصناف و بازار و نیز شناسایی و برخورد با محتکران کالاهای اساسی، پزشکی و بهداشتی در اولویت برنامه ها و مأموریت های محوله این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با تاکید بر نظارت مستمر پلیس بر اماکن عمومی و صنوف، اذعان کرد: تا اطلاع ثانوی از اعمال مواد ۲۷ “برخورد با واحد های صنفی فاقد پروانه کسب” و نیز ۲۸ “برخورد با واحد های صنفی دارای پروانه کسب متخلف به دلیل عدول از ضوابط مانند ساعت کار اصناف و …” قانون نظام صنفی، به جز در موارد خاص “حکم قضائی یا تخلفات انتظامی مؤثر” جلوگیری خواهد شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا اعلام کرد: برخورد با واحدهایی که اقدام به احتکار، کم فروشی و گران فروشی اقلام بهداشتی و پزشکی می کنند، در اولویت مأموریت های این پلیس قرار دارد.

وی به تعطیلی بازار در ایام تعطیلات نوروز به علت شیوع بیماری ویروس کرونا اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری اتحادیه ها، اتاق های اصناف و سایر سازمان های ذیربط ترتیبی اتخاذ شد تا کلیه دوربین های مدار بسته، دزدگیر و نگهبانان مجتمع های تجاری، پاساژها و صنوف حساس و ویژه فعال شوند تا از وقوع هرگونه وقایع احتمالی نظیر سرقت، آتش سوزی و غیره پیشگیری شود.

سرهنگ رضا دوست تصرحی کرد: پیرو مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا و نیز در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مقرر شد صرفاً واحدهای صنفی عرضه کننده مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی نظیر فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای (غرفه های عرضه اقلام مصرفی)، میوه فروشی ها و میادین تره بار، نانوایی ها، سوپرمارکت ها و لبنیاتی ها، فروشگاه های عرضه مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ و ماهی، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر، جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی (بنزین، گازوئیل، سی ان جی)، مراکز خدمات فنی خودرو و تأسیسات منازل، مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی، مراکز پخش دارو و داروخانه ها، مراکز تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی مجاز به فعالیت به صورت شبانه روزی (۲۴ ساعته) هستند.

وی با تاکید براینکه سایر اصنافی که در این شرایط ضرورتی برای فعالیت آنها نمی باشد تا اطلاع بعدی تعطیل می شوند، گفت: پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا به همه رده های متناظر در استان های سراسر کشور ابلاغ کرد تا، در راستای تحقق شعار نوروزی سال ۱۳۹۹ ناجا “سلامت خانواده و امنیت جامعه” و اجرای بهینه مصوبه یاد شده، با تشکیل و اعزام گشت های کنترلی (شبانه روزی) نسبت به تأمین امنیت و اعمال نظارت های سلامت محور بر واحدهای صنفی و اماکنی که مجاز به ارائه خدمات در این شرایط  هستند، اقدام کنند و با همکاری مراجع صنفی (اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی) از ادامه فعالیت اماکنی که از انجام این مصوبه خودداری می کنند، جلوگیری می شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی استان های سراسر کشور در اجرای مصوبه مذکور و برابر قانون نظام صنفی می بایست ضمن اطلاع رسانی به کلیه اعضای تحت پوشش در خصوص چگونگی فعالیت اماکن عمومی و صنوف، نسبت به فعال کردن واحدهای نظارت و بازرسی و نیز نظارت مستمر بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی تابعه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بدیهی است، نیروی انتظامی در چارچوب وظایف قانونی و مأموریت های محوله، همکاری و پشتیبانی انتظامی لازم را از مراجع یاد شده به عمل خواهد آورد.

سرهنگ رضادوست درباره فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و سایر واحدهای صنفی که مجاز به به عرضه کالاهای اساسی و اقلام مصرفی هستند، گفت: فروشگاه های زنجیره ای و سایر واحدهای صنفی مجاز ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی که توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده (ضد عفونی کلیه سطوح و محیط امکنه عمومی، استفاده از تب سنج و اسپری ضد عفونی کننده در مبادی ورودی برای مراجعان و سایر تمهیدات بهداشتی) هستند و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی، پلیس در پشتیبانی انتظامی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با اولویت قرار دادن سلامت جامعه (نظارت سلامت محور) ملزم به برخورد قانونی با آنان بوده و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری خواهد کرد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا در خاتمه گفت: این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا به اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی سراسر کشور و اعضای تحت پوشش آنها تلقی شده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدول از مصوبه ابلاغی، بدون اغماض و برابر مقررات و ضوابط از ادامه فعالیت صنوف متخلف جلوگیری می شود و در صورت تکرار نسبت به تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضائی اقدام خواهد شد.

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: ۴.۳۴ ( ۴ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  ایمیل برای اطلاع رسانی  
بهم خبر بده
دکمه بازگشت به بالا