آموزش تغییر رنگ لباس با نرم افزار فتوشاپ

اگر می خواهید لباس خود را در تصویری که انداخته اید تغییر دهید این مطلب مرحله به مرحله به شما آموزش تغییر رنگ لباس را آموزش خواهد داد. در نرم افزار فتوشاپ به راحتی می توانید رنگ لباس در تصویر را تغییر دهید .

چگونه می توان رنگ لباس را در فتوشاپ تغییر رنگ داد؟

به لطف تکنولوژی هایی که در زمینه های مختلف و از جمله عکاسی ایجاد شده است، همه افراد با کمترین تجربه عکاسی و با اعمال تغییراتی متناسب با سلیقه خود و با درنوردیدن بسیاری از محدودیت ها قادر به ایجاد عکس های فوق العاده زیبا و هنری هستند.

تاریخچه فتوشاپ

فتوشاپ توسط توماس و جان در سال ۱۹۸۸ به وجود آمد. توماس دانشجوی دکترای دانشگاه میشیگان بود. او با نوشتن کد Macintosh Plus توانست یک تصویر خاکستری را بر روی صفحه نمایش تک رنگ نشان دهد.

برادرش جان نیز در تهیه این کد به او کمک کرد. توماس ابتدا این نرم افزار را ImagePro نام گذاری کرد. سپس نام آن را به فتوشاپ تغییر داد.

بعد از آن جان به دره سیلیکون سفر کرد تا برنامه خود را به مهندسان اپل و راسل براون نشان دهد. راسل براون مدیر هنری در Adobe بود.

آخرین نسخه فتوشاپ موجود در بازار فتوشاپ میکس است. از ویژگی های این فتوشاپ می توان به شکل ، اندازه گیری و پیمایش ، انتخاب، برش،جابجایی،خیمه شب بازی،عصای جادویی ،پاک کن،ویرایش ویدئو،قلم،تمبر کلون،اکستروژن سه بعدی،ادغام موبایل،دوربین خام،ابزار چاپ سه بعدی،تعویض رنگ اشاره کرد.

در این مقاله شما با نحوه تغییر رنگ پیراهن آشنا خواهید شد.

برای این منظور ما نحوه تغییر رنگ به وسیله فتوشاپ را در ۱۱ مرحله آموزش داده ایم.

مرحله اول

 

در مرحله ی اول عکس را وارد نرم افزار می کنیم

نرم افزار فتوشاپ را با کلیک کردن روی پنجره فتوشاپ باز کنید.

مرحله دوم

 

در مرحله ی دوم برای تغییر رنگ لباس اندازه ی تصویر را مشخص کنید

در این مرحله شما نیاز به ایجاد یک سند دارید که برای این کار ابتدا باید روی گزینه فایل که در سمت چپ بالای صفحه نمایش فراهم شده است کلیک کنید.

سپس گزینه new را از اینجا انتخاب کنید. در این مرحله یک پنجره جدید باز ظاهر خواهد شد.

نام فایلی را که قرار است در آن سند را ذخیره کنید انتخاب کنید. همچنین تنظیماتی از قبیل عرض و ارتفاع و پیکسل را اعمال کنید. سپس یک وضوح و پس زمینه ای با رنگ مناسب را برای آن انتخاب کنید.

مرحله سوم

 

وارد کردن تصویر با دراگ کردن به داخل نرم افزار انجام می شود

اکنون تصویر پیراهنی که قرار است رنگ آن را تغییر دهید باز کنید. این کار را با کشیدن یا دراگ تصویر به داخل نرم افزار فتوشاپ می توانید انجام دهید. تصویر بر روی دسک تاپ شما متنقل می شود.

مرحله چهارم

 

در مرحله ی چهارم قسمت مورد نظر را انتخاب کنید

در این مرحله بر روی گزینه انتخاب یا Select که در قسمت بالای صفحه نمایشگر و در قسمت نوار وظیفه است کلیک کرده و محدوده رنگ یا Color Range را انتخاب کنید.

مرحله پنجم

 

در مرحله ی پنجم با استفاده از قطره چکان رنگ مورد نظر را انتخاب کنید

در این مرحله یک پنجره جدید ظاهر خواهد شد که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از گزینه ای که شبیه یک قطره چکان است رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما همچنین باید میزان تیرگی رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. این سطح به طور کلی به نرم افزار می گوید که تا چه میزان قرار است که با رنگ مورد نظر همخوانی داشته باشد.

هر چه سطح تیرگی بیشتر باشد قادر به انتخاب درجات متنوعی از سایه های رنگی خواهد بود. یک سطح مناسب برای درجه تیرگی انتخاب کنید. اگر شما fuzziness یا درجه تیرگی بیشتری را انتخاب کنید قطره چکان مناطق نا خواسته وسیعی را برای رنگ آمیزی انتخاب خواهد کرد.

ما می توانیم سه نوع قطره چکان را ببینیم. قطره چکان با علامت به اضافه + به شما امکان استفاده از چند رنگ متنوع را می دهد. قطره چکان با علامت منها ¬_ به شما امکان می دهد تا رنگ ها را پاک کنید و قطره چکان بدون علامت امکان استفاده از تنها یک رنگ را به شما می دهد.

مرحله ششم

 

با استفاده از قطره چکان و کلید شیفت کل پیراهن را می توانیم انتخاب کنیم

در این مرحله ما با نگه داشتن کلید شیفت گزینه قطره چکان با علامت به اضافه را انتخاب کرده ایم. با این کار ما قادر به استفاده از چند رنگ مختلف به صورت همزمان خواهیم بود.

هدف ما انتخاب تمام سایه های رنگ نارنجی برای پیراهن است و بر اساس سایه ها و روشنی ها، درجات مختلفی از رنگ نارنجی پیراهن وجود دارد.

با استفاده از قطره چکان با علامت به اضافه و نگه داشتن کلید شیفت ما قادر خواهیم بود که کل پیراهن را انتخاب کنیم.

صفحه پیش نمایش به شما تمام منطقه انتخاب شده را نشان می دهد. با زدن دکمه اوکی این پروسه به پایان می رسد.

مرحله هفتم

 

بعد از زدن اوکی رنگ تصویر تغییر داده شده نمایش داده می شود

بعد از زدن کلید اوکی، رنگ پیراهن به شکلی که در تصویر زیر نمایش داده شده است ظاهر خواهد شد.

مرحله هشتم

 

شما می توانید لباس خود را در تصویر به هر رنگی که می خواهید تغییر دهید

اکنون در این مرحله باید روی دایره دو رنگ که بر روی آن نوشته شده است: “create new fill or adjustment layer” کلیک کنید.

کلید شیفت را نگه داشته و بر روی دایره دو رنگ کلیک کنید. سپس در حالی که کلید شیفت را نگه داشته اید از جعبه تبادل دو نفره یا دیالوگ باکس، گزینه “Hue and saturation”  را انتخاب کنید.

مرحله نهم

 

در مرحله نهم می توانید نام لایه را تغییر دهید

در این مرحله یک پنجره دیالوگ ظاهر می شود. شما می توانید نام لایه را به نام پیراهن تغییر داده و یا به صورت default باقی بگذارید.

سپس بعد از انتخاب نام لایه دکمه اوکی را بزنید.

مرحله دهم

 

در مرحله دهم می توانید روشنی و وضوح رنگ را انتخاب کنید

در این مرحله یک پنجره رنگی ظاهر می شود. گزینه رنگ آمیزی یا colorize را  در این پنجره علامت زده و سپس یک رنگ مایه اشباع و میزان روشنی مناسب را متناسب با هدف خود انتخاب کنید.

مرحله یازدهم

در آخرین مرحله تصویری به گونه ای که در شکل زیر نمایش داده شده است ظاهر خواهد شد.

در مرحله ی ۱۱ و مرحله ی آخر رنگ پیراهن تغییر یافته است و میتوانید آنرا ذخیره کنید

شما می توانید با استفاده از کلیک راست بر روی گزینه “hue/saturation رنگ ها و شکل های بیشتری را ایجاد کنید و بر روی آن تغییراتی را اعمال کنید.

به خاطر داشته باشید که با کلیک کردن روی پنجره eye لایه های دیگر گزینه “hue/saturation” را مخفی کنید.

بعد از اینکه شما تمام لایه های رنگی را ایجاد کردید می توانید بین رنگ ها و تصاویر گوناگون تعویض ایجاد کنید. این کار را مخفی کردن و آشکار کردن مجدد می توانید انجام دهید.

جمع بندی

در بالاما نحوه ادیت در رنگ یک پیراهن را به شما توضیح دادیم. شما می توانید همچنین با استفاده از نرم افزار Adobe Photoshop کل یک تصویر را ادیت کنید.

اگر شما چند تصویر دارید که دارای اختلاف چندان زیادی نیستند می توانید این مراحل را برای ایجاد تغییرات در آنها استفاده کنید. سپس قادر خواهید بود این روش را برای همه تصاویر اعمال کنید و به این ترتیب در وقت خود صرفه جویی کنید.

این نرم افزار به عنوان جالب ترین نرم افزار برای یادگیری مبتدی ها خواهد بود.

برای ادیت کردن و ایجاد یک عکس مراحل زیادی وجود دارد. اما اگر شما به ترتیب از این مراحل استفاده کنید می توانید چیز های بسیار ارزشمندی از این نرم افزار یاد بگیرید.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید :

آموزش نصب کردن پلاگین های مختلف در فتوشاپ

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن