آیا مصرف آسپرین پس از دریافت واکسن کرونا خطرناک است؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره خطرناک بودن یا نبودن مصرف آسپرین پس از دریافت واکسن کرونا خواهیم داشت! با ما همراه باشید. شیوع ویروس کرونا در جهان مرگبارترین همه گیری یک قرن اخیر را برای انسان‌ها رقم زده است! با این حال، خبر مسرت بخش این است که واکسن کووید ۱۹ هم اینک از سوی غول‌ های داروسازی جهان تولید شده است و کشور‌های زیادی فرآیند واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده اند. واکسیناسیون عمومی در برابر کرونا موثرترین و بی خطرترین راهکار برای مقابله با این ویروس است.

لازم به بیان است هر یک واکسن های ساخته شده، دارای برخی عوارض جانبی می باشند! برخی افراد ممکن است عوارض جانبی پس از دریافت واکسن بروز دهند که این موضوع طبیعی و نشان دهنده آن است که بدن در حال ایجاد مقاومت در برابر ویروس قرار دارد.  یکی از رایج‌ ترین عوارض جانبی واکسن کرونا، ایجاد سردرد و بی حالی در افراد است. سوال رایجی که افراد پس از مشاهده عوارض جانبی واکسن کرونا می‌ پرسند این است که آیا می‌ توان در این مواقع از آسپرین یا مسکن‌ ها استفاده کرد؟

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ های ایالات متحده آمریکا در پاسخ می‌ گوید استفاده از آسپرین و مسکن‌ های رایج پس از دریافت واکسن کرونا اشکالی ندارد! با این حال، مصرف آسپرین تنها در صورتی باید انجام شود که فرد به دلیل سایر بیماری‌ ها مشکلی با مصرف آن نداشته باشد. همچنین توصیه می‌ شود افراد پیش از دریافت دوز نخست واکسن کرونا از آسپرین استفاده نکنند، اما استفاده از آن پس از دریافت واکسن بلامانع است.

آسپرین و مسکن‌ هایی مانند ایبوپروفن برای تسکین درد ناشی از عوارض واکسن کرونا توصیه می‌ شود.

همچنین ممکن است برخی عوارض جانبی واکسن باعث اختلال در انجام امور روزمره افراد شود. با این حال، این موضوع جای نگرانی ندارد و این امر به صورت خود به خود پس از مدتی رفع می‌ شود. به طور عمومی عوارض جانبی واکسن کرونا بسیار ملایم است و بیش از یک هفته باقی نمی‌ ماند.

توصیه می‌شود در صورتی که سردردتان برای بیش از ۴ روز پس از دریافت واکسن ادامه داشت حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن