آیا گروه خونی و ویروس کرونا هیچ ارتباطی با هم دارند؟

با توجه به اینکه گروه های خونی در مقابل ویروس ها عکس العمل های متفاوتی دارند لذا این سوال مطرح می شود که آیا گروه خونی می تواند در مقابل ویروس کرونا مقاومت های متفاوتی داشته باشد؟

گروه خونی و ویروس کرونا

به نقل از رویترز بررسی ۲۲۵۵۵۶ فرد کانادایی که آزمایش کرونا داده بودند، نشان داد در افراد دارای گروه خونی O نسبت به افراد دارای گروه خونی A، گروه خونی ‌B یا گروه خونی AB احتمال تشخیص کووید-۱۹ ۱۲ درصد کمتر و خطر دچار شدن به بیماری شدید یا مرگ ۱۳ درصد کمتر است.

یافته‌های این بررسی در ژورنال «سالنامه‌های پزشکی داخلی» منتشر شده است.

افراد دارای گروه خونی که Rh منفی به خصوص O منفی نیز تا حدی در برابر کرونا محافظت می‌شوند.

دکتر جوئل ری از بیمراستان سنت مایکل در تورونتوی کانادا و یکی از این پژوهشگران گفت افراد دارای این گروه خونی ممکن است آنتی‌بادی‌هایی تولید کرده باشند که بتوانند برخی از بخش‌های ویروس جدید را شناسایی کنند.

او گفت: «بررسی بعدی ما به طور خاص بر یافتن چنین آنتی‌بادی‌هایی متمرکز خواهد بود و اینکه آیا این آنتی‌بادی‌های توضیح دهنده این اثر محافظتی هستند یا نه.

هنوز روشن نیست که آیا این اطلاعات ممکن است بر پیشگیری یا درمان کووید-۱۹ تاثیری بگذارد یا نه.

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن