مبلغ سود سهام عدالت امروز چقدر است؟

جدول یاب مرجع اخبار داغ بازار و دنیای ارز و طلا و بورس ، با ما همراه باشید تا شما را از قیمت روز سهام عدالت مطلع کنیم. مبلغ سود سهام عدالت امروز

مبلغ سود سهام عدالت
مبلغ سود سهام عدالت

مبلغ سود سهام عدالت امروز

شاخص بورس در پایان معاملات امروز ۳ اسفند ماه با افت ۱۰ هزار واحدی همراه بود و ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به حدود ۸ میلیون و ۱۷هزار تومان رسید.

ارزش هر واحد از دارا‌یکم نیز با افت ۳.۹۹ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۴ هزار و ۱۸۲ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد آن به ۲ میلیون ۸۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش پیدا کند. همچنین قیمت ابطال هر واحد صندوق (NAV ابطال) بر پایه خالص ارزش دارایی‌های ۱۸.۳۵۱ تومان ثبت شد.

مبلغ سود سهام عدالت
مبلغ سود سهام عدالت

تصمیم جدید شورای عالی بورس برای خرید سهام عدالت

به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین فهیمی درباره تغییر ساز و کار فروش سهام عدالت در بازار سرمایه و خرید سهام توسط شرکت‌های بزرگ گفت: تا به حال صندوق تثبیت بازار و صندوق توسعه این امکان را داشتند که عرضه‌های مربوط به سهام عدالت را خریداری کنند بر اساس تصمیمی که اخیرا شورای عالی بورس اتخاذ کرد، دیگر نهادها هم می‌توانند به صورت بلوکی و عمده خریدار سهام عدالت باشند.

وی ادامه داد: در مورد سهام عدالت به دلیل نگرانی از خریداران، مشتری‌ها محدود شده بودند، اما در جلسه اخیر شورای عالی بورس با تصمیمی که گرفته شد تعداد خریداران افزایش پیدا کردند و این مجوز داده شد که نهادهای بزرگ در بخش خرید مشارکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه این تصمیم امکان تقاضا و خرید را برای سهام عدالت توسعه می‌دهد، گفت: از این پس هلدینگ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند وارد خرید سهام عدالت شوند.

فهیمی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تعداد خریداران باعث قیمت‌سازی و کاهش قیمت سهام عدالت نمی‌شود، افزود: اتفاقا در مورد بازار سرمایه هر چه تعداد خریداران بیشتر شود شرایط رقابتی‌تر و قیمت‌ها منصفانه‌تر خواهد شد و طبیعی است هر چه تعداد خریداران بیشتر باشد به نفع فروشنده است. وی تاکید کرد: این مصوبه ابلاغ شده و به زودی عملیاتی می‌شود و با این مصوبه فروش روان‌تر خواهد شد.

هلدینگ ها و صندوق های سرمایه گذاری وارد خرید و فروش سهام می شوند

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه این تصمیم امکان تقاضا و خرید را برای سهام عدالت توسعه می‌دهد، گفت: از این پس هلدینگ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند وارد خرید سهام عدالت شوند.

فهیمی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تعداد خریداران باعث قیمت‌سازی و کاهش نرخ سهام عدالت نمی‌شود، افزود: اتفاقا در مورد بازار سرمایه هر چه تعداد خریداران بیشتر شود شرایط رقابتی‌تر و قیمت‌ها منصفانه‌تر خواهد شد و طبیعی است هر چه تعداد خریداران بیشتر باشد به نفع فروشنده است.

وی تاکید کرد: این مصوبه ابلاغ شده و به زودی عملیاتی می‌شود و با این مصوبه فروش روان‌تر خواهد شد.

آزادسازی سهام عدالت؛ وعده محقق نشده رئیس جمهور

قرار بود در دهه فجر سومین مرحله از آزادسازی سهام عدالت اجرایی شود که این وعده رئیس جمهور محقق نشد. این درحالیست که هم‌اکنون ارزش برگه‌های سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی که روزگاری تا ۲۰ میلیون تومان هم ارزش داشت، در حد ۱۰٫۵ میلیون تومان ارزش دارد. مساله مهمتر اینکه همین میزان ارزش هم قابل نقدشوندگی فعلا برای مردم ندارد.

اما کسانی که ۳۰ درصد این برگه‌های سهام عدالت را آزادسازی کرده‌اند منتظر مبلغ بیش از سه میلیون تومان و کسانی که ۶۰ درصد این برگه‌ها را آزادسازی کرده‌اند منتظر مبلغ بیش از شش میلیون تومان هستند.

آنهایی هم که برگه‌های سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند و ۳۰ درصد این سهام را آزاد کرده‌اند منتظر دریافت مبلغ شش میلیون تومان و کسانی که ۶۰ درصد این میلغ را آزاد کرده‌اند منتظر دریافت ۱۲ میلیون تومان هستند.

شرایط جدید دریافت مبلغ سود سهام عدالت

مشاور اجرایی سهام عدالت کشور در پاسخ به این سوال که دارندگان سهام عدالت به روش غیر مستقیم اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنند آیا برای دریافت سود حاصل از سهام خود با مانع و مشکلی مواجه می‌شوند؟ و اینکه سجامی شدن این سهام داران چه مزایایی برای آن‌ها دارد؟ گفت: کسانی که سجامی می‌شوند از یک سری خدماتی که پیش بینی شده از جمله انجام معاملات خرید و فروش و شرکت در مجامع استانی بهره مند می شوند.

او ادامه داد:اگر سهام داران در سامانه سجام ثبت نام نکنند سود حق افراد محفوظ است، اما در شرکت در مجامع به مشکل برمی‌خورند و نمی‌توانند به سامانه وارد بشوند و طبیعتا از حق رای خود را محروم می‌کنند.

رضایی اضافه کرد: اما آن چه که به عنوان حق طبیعی افراد برای دریافت سود براساس برنامه‌ای که پیش بینی شده سود در مقاطع مربوطه براساس فرآیند پیش بینی شده برای سهامداران لحاظ خواهد شد.

سبدی که رشد ندارد!

ارزش سبد سهام عدالت در ۵ ماه گذشته روند نزولی داشت و فقط در مقاطعی کوتاه روند صعودی را تجربه کرده است. این افت قیمت در حالی است که فروش سهام عدالت در بازار سهام متوقف شده است.

در ادامه برخی از کامنت‌های سهامداران در رابطه با توقف فروش و افت قیمت این سبد بخوانید:

«قول خرید سهام عدالت رو داده بودن چی شد صندوق‌ها تشکیل نشدن پیگیری کنید»

«آخه دولتی که ۵۰۰ هزار میلیارد از بورس برداشته میاد سهام عدالت آزاد کنه! تا شاخص نیاد حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار و تمام سهم‌های شاخص ساز عدالت به قیمت سال ۹۸ نرسن سهام آزاد نمیشه. ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت به ۴ میلیون میرسه و اون موقع آزاد خواهد شد.»

«مگه ما واقعا صاحب این چندرغاز سهام هستیم که از افتش ناراحت بشیم؟! سهامی که ۸ ماه نتونستی بفروشیش بودو نبودش کلا فرقی نداره؟!»

این در شرایطی است که قرار بود صندوق‌های با درآمد ثابت بخشی از دارایی خود را به نماد‌های حاضر در سبد سهام عدالت احتصاص دهند و به نوعی خریدار سبد سهام عدالت از سهامداران باشند، اما وقتی قانونی از طرف سازمان بورس به صندوق‌های درآمد ثابت ابلاغ می‌شود این صندوق‌ها قانونا سه ماه وقت دارند تا قانون را اجرایی کنند که به نظر می‌رسد با تغییر رئیس سازمان بورس و همچنین منتفی شدن آزادسازی ۳۰ درصد سوم سهام عدالت در بهمن ماه، تصمیمات جدیدی در رابطه با از سرگیری فروش سهام عدالت گرفته شود.

برخی از کارشناسان عقیده دارند آزادسازی سهام عدالت و افزایش عرضه در بازار سهام یکی از دلایل شروع ریزش شاخص کل در مرداد ماه بود و این کارشناسان از سرگیری فروش سهام عدالت در بازار سهام بدون در نظر نگرفتن تدابیر لازم را عملی مخرب می‌دانند.

ارزش سهام عدالت تا پایان سال چقدر می شود؟

برخی از کارشناسان امیدی به رشد زیاد بازار سرمایه تا پایان سال ندارند و احتمالا ارزش سهام عدالت نیز در همین محدوده نوسان خواهد داشت.

چرا بازارگردان‌ها از بازار حمایت نمی‌کنند؟

در جریان دو روز آخر معاملات بازار سهام، ناظر بازار پیامی مبنی بر اینکه بازارگردان‌ها الزامی در انجام وظایف خود ندارند منتشر کرد، اما چرا بازارگردان‌ها صف‌های خرید و فروش را جمع نکردند.

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بازارگردان‌ها گفت: چالش‌های اصلی بازارگردان‌ها عرضه و تقاضا است و بازارگردان موظف است زمانی که برای سهمی صف خرید تشکیل می‌شود جلوی صف خرید را بگیرد و زمانی که سهم صف فروش است سهم بخرد و نقدشوندگی سهم‌ها را بالا ببرد.

این کارشناس گفت: اتفاقی که در بحث عرضه افتاد این است که سهم‌ها ریزش زیادی داشتند و زمانی که صف خرید می‌شود بازارگردان نباید در این نمادها عرضه کند زیرا سهمی که صلاح زیادی داشته و ارزندگی زیادی دارد نیازی به عرضه بازارگردان ندارد اما زمانی که سهمی رشد کرده و اصلا عرضه ندارد بازارگردان باید وارد عمل شود.

این کارشناس در رابطه با حمایت از بازارگردان‌ها گفت: برخی از شرکت‌ها منابع کافی برای کار بازارگردانی در اختیار بازارگردان نمی‌گذارند و به تعهدات مالی خود عمل نمی‌کنند.

پیش‌بینی بازار سرمایه در اولین هفته کاری رئیس جدید سازمان بورس

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: هفته آینده بازار شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد و احتمالا به‌صورت سنتی به پیشواز روندی سبز با رئیس جدید سازمان برای چند روزی خواهیم رفت. پیش‌بینی می‌شود که بازار حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد برای هفته آینده بالاتر از سطوح فعلی قرار گیرد.

تمام دارندگان سهام عدالت که روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

سهام عدالت چیست؟

در این مقاله به ذکر ارزش سهام عدالت امروز پرداختیم. اما شاید بسیار از مردم هنوز ابهامات و سوالاتی در خصوص سهام عدالت داشته باشند. به همین دلیل لازم می دانیم تا در ادامه به توضیح و شرح چیستی سهام عدالت بپردازیم. در پاسخ به سوال سهام عدالت چیست باید اشاره کنیم که سهام عدالت در واقع سهامی است که توسط دولت به مردم ( مشمولین ) اعطا شده است.

به عبارت دیگر و در شرحی ساده تر باید اشاره کنیم که در میانه دهه ۱۳۸۰ دولت سهام خود را در ۴۹ شرکت بین مردم تقسیم کرد. طبق تقسیم سهام دولت در ۴۹ شرکت میان مردم، ۴۹ میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند. در سال ۱۳۸۴ و در پی تفسیر جدید رهبر جمهوری اسلامی ایران از اصل ۴۴ قانون اساسی، سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ ابلاغ شد.

اصل ۴۴ خصوصی سازی برخی فعالیت‌ های اقتصادی را مجاز می ‌شمرد. یکی از این موارد گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تامین عدالت اجتماعی بود. با آن تفسیر و این ابلاغیه و مجوز رهبر ایران، دولت تصویب کرد که سهام ۴۹ شرکت دولتی مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی را در چارچوب سهام عدالت و با اهداف مشخصی به مشمولان این طرح واگذار کند.

اما هدف های واگذاری سهام دولت در میان مردم عبارتند از:
 • تامین عدالت اجتماعی
 • فقر زدایی
 • گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران
 • و غیره.

هر چند که قرار بود شش دهک درآمدی نخست جامعه مشمول این طرح شوند اما در عمل دهک‌ های درآمدی به کنار گذاشته شد و دهک  های جمعیتی مبنای عمل به این قانون شدند به این معنا که فارغ از درآمد افراد، گروه‌ های شغلی و صنفی و … مشمولان طرح وا گذاری سهام عدالت قرار گرفتند. در ادامه می توانید لیست شرکت های بورسی موجود در سهام عدالت را مشاهده کنید.

لیست شرکت های بورسی سهام عدالت

همانطور که گفته شد در طرح سهام عدالت باقی مانده سهام دوت در ۴۹ شرکت بورسی در میان مردم تقسیم شد. اما بسیاری از مردم حتی نمی دانند که این ۴۹ شرکت کدام شرکت ها هستند. اما اگر قصد معامله سهام عدالت خود را در بازار معامله دارید بد نیست تا با این شرکت ها نیز آشنا شوید. در ادامه لیست کاملی از شرکت های بورسی سهام عدالت برای شما ارائه شده است.

 • فارس (صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس)
 • شگویا (پتروشیمی ‌شهید تندگویان)
 • حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران)
 • شاوان (پالایش نفت لاوان)
 • دانا (بیمه دانا)
 • بنیرو (شرکت نیرو ترانس)
 • رمپنا (شرکت مپنا)
 • اخابر (مخابرات ایران)
 • فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان)
 • شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس)
 • فولاژ (فولاد آلیاژی ایران )
 • فخوز (شرکت فولاد خوزستان)
 • مارون (پتروشیمی مارون)
 • ساراب ( سیمان داراب )
 • ورنا (سرمایه گذاری رنا)
 • حپترو (حمل و نقل پتروشیمی)
 • کچاد (شرکت چادرملو)
 • وپست (شرکت پست)
 • مارون (پتروشیمی مارون)
 • شتران (پالایش نفت تهران)
 • بسویچ (شرکت پارس سویچ)
 • شراز (پالایش نفت شیراز)
 • وبصادر ( بانک صارات ایران)
 • وتجارت (بانک تجارت)
 • وبملت (بانک ملت)
 • خاور ( ایران خودرو)
 • وتجارت (بانک تجارت)
 • شراز (پالایش نفت شیراز)
 • فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)
 • سدشت (سیمان دشتستان)
 • و غیره.

چرا همه افراد مشمول دریافت سهام عدالت نیستند؟

همانطور که گفته شد در طرح واگذاری سهام دولت در ۴۹ شرکت بورسی حدود ۴۲ میلیون از افراد جامعه مشمول دریافت سهام عدالت شدند. اما در اینجا این سوال مطرح است که چرا بعضی از افراد جامعه مشمول دریافت سهام عدالت نشدند؟ و یا چه کسانی مشمو دریافت سهام عدالت نیستند؟. در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که سهام عدالت با الویت قرار دادن افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی آغاز شد. اما در نهایت گروه ‌های زیادی از اقشار جامعه مشمول دریافت آن شدند.

بر اساس آمار ها در سال ۱۳۸۵ که طرح سهام عدالت کلید خورد جمعیت کشور حدود ۷۰ میلیون نفر بود که از این تعداد ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت شناخته شدند. بنابراین در حال حاضر با توجه به جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری کشور، بیش از ۳۰ میلیون نفر سهام عدالت ندارند. با افزایش تورم و وجود مشکلات معیشتی بسیاری از افراد مایلند بدانند که آیا امکان ثبت نام مجدد در هام عدالت وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که در حال حاضر امکان ثبت نام در سهام عدالت وجود ندارد. اما حسن شجاعی، نماینده منتخب مردم ابهر، خرم‌ دره و سلطانیه در یازدهمین مجلس شورای اسلامی طی نامه ‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، اضافه شدن سه گروه دیگر از اقشار جامعه شامل باز ماندگان، اضافه ‌شدگان و جا ماندگان سهام عدالت به جمع مشمولان این سهام را خواستار شد.

از آنجایی که موضع سازمان خصوصی ‌سازی در خصوص ثبت نام جدید این است که باید قانون برای آن تصویب شود، به نظر می ‌رسد شاید در آینده قانونی برای ثبت نام گروه ‌های جدید در مجلس تصویب شود. اما متاسفانه در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

چه کسانی مشمول دریافت سهام عدالت هستند؟

با تب و تاب گرفتن اخبار مربوط به سهام عدالت و موضوع آزاد سازی سهام عدالت بسیار از افراد سوالاتی در این خصوص دارند که چه کسانی مشمول دریافت سهام عدالت هستند؟ یا از کجا بدانیم که آیا مشمول سهام عدالت هستیم یا خیر. در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که برای کسب اطلاع در این خصوص که آیا شما مشمول دریافت سهام عدالت هستید یا خیر می توانید به سامانه سهام عدالت مراجعه کنید.

همه مردم می ‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند. اگر توانستید وارد سامانه بشوید، یعنی شما مشمول دریافت سهام عدالت هستید و یا سهام دارید. اما اگر در این سامانه اجازه ورود به شما داده نشد و یا کد ملی شما شناسایی نشد این بدان معناست که شما مشمول دریافت سهام عدالت نیستید.

مبلغ سهام عدالت چقدر است؟

مبلغی که در زمان تخصیص سهام عدالت به سهام داران داده شده  بین ۳۰۰ هزار تا یک میلیون تومان برای هر فرد متغیر است. همچنین لازم به ذکر است که سهام عدالت اکثر کسانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند معادل یک میلیون تومان و برای دیگر سهامداران این مبلغ کمتر است. بر اساس این طرح مشمولان ابتدا ۵۰۰ هزار تومان و بعد تا یک میلیون تومان سهام عدالت در اختیارشان قرار گرفت.

همچنین در این طرح هزینه خرید این سهام از محل سود سهام کسر شد تا افراد مشمول طرح که در ۱۸ مرحله شناسایی شده بودند و تعداد آنها به روایتی تا ۴۶ میلیون نفر می ‌رسید، صاحب سهامی شوند که نمی‌ دانستند دقیقا سهام چه شرکتی است و البته اجازه خرید و فروش آن را هم نداشتند.

آزاد سازی سهام عدالت به چه معناست؟

همانطور که گفته شد در طرح وا گذاری سهام عدالت در واقع مردم سهامدار باقی مانده سهام دولت در شرکت های بورسی شدند. اما همانطور که گفته شد تا قبل از این مردم در خصوص شرکت بورسی که سهام آن را دارند، میزان سهام و موارد دیگر هیچ اطلاعاتی نداشتند. به عبارت دیگر مردم نمی توانستند مدیریت امور مربوط به سهام خود را مدیریت کرده و حق معامله و خرید و فروش آن را نیز نداشتند.

اما با مطرح شدن طرح آزاد سازی سهام عدالت شرایط کمی با سال های قبل تفاوت دارد. در این طرح که با موافقت رهبر جمهوری اسلامی نیز همراه شد، مردم و دارندگان سهام عدالت می توانسند با مراجعه به سایت و سامانه سهام عدالت، نسبت به آزاد سازی آن اقدام کنند. منظور از آزاد سازی ، اعطای اختیار تمام به سهام داران برای نگه داری ، معامله و خرید و فروش سهام خود می باشد.

در این طرح همچنین افرادی که تمایلی به آزاد سازی سهام خود نداشتند می توانستند مدیریت امور مربوط به سهام خود را مانند قبل به دولت واگذار کنند. و در موعد های مشخص سود حاصله از معاملات را دریافت کنند. این طرح با استقبال زیادی همراه شد و بسیاری از مردم نسبت به آزاد سازی سهام عدالت اقدام کرده و بسیاری از بانک ها نیز با پرداخت مبالغی مبتنی بر ارزش روز سهام عدالت، سهام سهامدارانی که مایل به فروش سهام خود بودند را خریداری کردند.

اعلام نحوه دریافت سود سهام عدالت به روش مستقیم و غیر مستقیم

افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سود سهام ‌شان به حساب ‌های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده ‌اند، به حساب شرکت‌ های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می ‌شود.

در اطلاعیه مدیریت نظارت بر ناشران بازار سرمایه آمده است: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، سود سهام ‌شان به حساب های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می شود و تا زمان تعیین تکلیف این وجوه، شرکت ‌های استانی حق دخل و تصرف در آن را نخواهند داشت.

سهام عدالتی ها فریب نخورند!

پس از آزادسازی سهام عدالت، بازار برخی کانال های فضای مجازی برای گرفتن اطلاعات مشمولین به بهانه مدیریت سهام آنها داغ شد؛ موضوعی که مدیر مباره با پولشویی شرکت سپرده گذاری مرکزی نسبت به آن هشدار داده و تاکید کرده که اخبار مربوط به سهام عدالت از طریق همین شرکت پیگیری شود.

پس از آزادسازی سهام عدالت، بازار برخی کانال های فضای مجازی برای گرفتن اطلاعات مشمولین به بهانه مدیریت سهام آنها داغ شد؛ موضوعی که مدیر مباره با پولشویی شرکت سپرده گذاری مرکزی نسبت به آن هشدار داده و تاکید کرده که اخبار مربوط به سهام عدالت از طریق همین شرکت پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، برخی از کانال ها در فضای مجازی با صدور پیام هایی اعلام می کنند که یا خریدار سهام عدالت مشمولان هستند یا وعده مدیریت سهام و ارائه سود را به فرد می دهند و از این طریق اطلاعات فردی یا شماره کارت سهامدار را اخذ و از این اطلاعات سوء استفاده می کنند.
در همین رابطه فرجی نیا، مدیر مبارزه با پولشویی شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برخی پیام هایی که درمورد سهام عدالت در فضای مجازی رد و بدل می شود، اظهار کرد: این پیام ها یا با هدف عضو گیری یا برای اخذ اطلاعات افراد ارسال می شود و با هر هدفی که باشد مورد تایید شرکت سپرده گذاری مرکزی نیست. درواقع این اقدام غیرقانونی است و درصورت مشاهده توسط واحدهای حقوقی پیگیری می شود.
وی ادامه داد: مشمولان سهام عدالت باید فقط در لینک معتبر سامانه سجام ثبت نام کنند یا برای فروش سهام خود، زمانی که دوباره امکان فروش فراهم شد، از طریق کارگزاری های معتبر و مورد تایید سازمان بورس اقدام کنند و تحت تاثیر چنین تبلیغاتی قرار نگیرند.

 

بیشتر بخوانید:

قیمت دلار ، طلا ، سکه به صورت آنلاین

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن