اقساط وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای ۳۵ سال چقدر است؟ + نحوه ثبت نام

توضیحاتی درباره اقساط وام ودیعه مسکن و همچنین نحوه پرداخت وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای ۳۵ سال در این مطلب خواهیم داشت! با ما همراه باشید. امروز ۳۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شمسی، خبری مبنی بر اختصاص وام اجاره به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و خودسرپرست در فضای مجازی منتشر شد! در بررسی بیشتر این خبر، مطلع شدیم براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا همه خانم‌ هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند، خودسرپرست هستند و با خانواده زندگی نمی‌ کنند، می‌ توانند از تسهیلات اجاره استفاده کنند!

اقساط وام ودیعه مسکن

اما محمود محمودزاده ، معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره می گوید: سال گذشته اولویت پرداخت وام اجاره را برای زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار قرار دادیم که تعریف آن با زنان مجرد فرق می‌ کند، این مصوبه امسال هم به وقت خود باقی است.

وی در توضیح این بند از شرایط اعطای وام اجاره ودیعه که به اعطای تسهیلات به زنان بالای ۳۵ سال اشاره دارد، گفت: خانم‌ هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند و خودسرپرست هستند به مفهوم اینکه با خانواده زندگی نمی‌ کنند، می‌ توانند از تسهیلات اجاره استفاده کنند.

محمود محمودزاده ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به مردان سرپرست خانوار که به دلیل فوت همسر، طلاق و متارکه مجرد هستند نیز وام اجاره تعلق می‌ گیرد، گفت: در واقع استثنایی برای زنان مجرد بالای ۳۵ سال در ثبت نام مسکن ملی و وام ودیعه وجود دارد؛ بر این اساس برای خانم‌ های سرپرست خانوار یا خانم‌ های خودسرپرست این استثنا وجود دارد که با ۳۵ سال سن بتوانند از تسهیلات ودیعه اجاره و همچنین از امکانات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند.

ثبت‌ نام وام ودیعه مسکن از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شمسی آغاز شده است و همه مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌ اند، اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان‌ شهر‌ها (شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر‌های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهر‌ها ۲۵ میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند. متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌ نامه رسمی یا اجاره‌ نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند. چنانچه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می‌ شود.

نحوه بازپرداخت وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای ۳۵ سال

تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی در تهران با بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود ۱۳ درصد به واجدان شرایط داده می‌ شود که رقم اقساط آن ماهانه یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود. همچنین تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان هشت کلانشهر کرج، قم، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، کرمانشاه و اهواز با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می‌ شود که در این صورت مبلغ اقساط آن، یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۷۵۰ تومان خواهد بود. رقم اقساط تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی به مستاجران سایر شهر‌ها که با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می‌شود، ۸۴۲ هزار و ۳۴۸ تومان برآورد می‌ شود.

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن