امیرابراهیم رسولی مشاور رئیس و مدیرکل هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی کیست؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره امیرابراهیم رسولی مشاور رئیس و مدیرکل هئیت رئیسه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محمدباقر قالیباف ، رئیس یازدهم دوره مجلس شورای اسلامی در حکمی امیرابراهیم رسولی را به عنوان مشاور رئیس و مدیرکل هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

امیرابراهیم رسولی تجربه بیش از دوازده سال فعالیت و تجربه اداری، سیاسی و رسانه ‌ای در مجلس شورای اسلامی و دارای دکتری علوم سیاسی ، گرایش مسائل ایران است. مسئولیت کنونی وی از جمله جایگاه‌ های استراتژیک در مجلس شورای اسلامی است که ارتباط مستقیم با صحن علنی و اعضای هیئت رئیسه دارد.

امیرابراهیم رسولی حدود ده سال پیش با راه اندازی سایت خبری نماینده (رسانه تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی) صاحب امتیاز و مدیرمسئول این مجموعه بود و با نمایندگان مرتبط و با حوزه ‌های انتخابیه آشنایی پیدا کرد.

وی در مجلس هشتم و نهم شورای اسلامی با حکم مشاور و رییس دفتر حدادعادل و در مجلس دهم شورای اسلامی، مسئولیت پارلمانی نهاد کتابخانه ‌های عمومی کشور (وزارت ارشاد) را عهده دار بوده است و نسبت به ساختار اداری مجلس شورای اسلامی شناخت کافی دارد.

فعالیت حزبی و سیاسی رسولی از سال ۸۰ شمسی و همکاری با جریان ‌های مختلف سیاسی و شخصیت‌ های کشوری و لشگری در کارنامه وی مشهود است. وی در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی حضور داشت و علیرغم حضور در لیست تهران در لحظات پایانی به نفع وحدت و ائتلاف نیرو‌های انقلاب انصراف داد.

در سوابق وی فعالیت در مرکز اسناد انقلاب اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران وجود دارد. امیرابراهیم رسولی در سال‌ های اخیر به عنوان یک کارشناس مجرب در حوزه مجلس شورای اسلامی شناخته می ‌شود و تحلیل و یادداشت ‌های او درباره حوادث و رویداد‌های پارلمان مورد توجه رسانه ‌ها بوده است.

امیرابراهیم رسولی در اینستاگرام

https://www.instagram.com/amirebrahimrasooli

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x