انشانویسی درباره نماز و اینکه چرا نماز می خوانیم؟

درباره نماز خواندن موضوعات زیادی می توان انتخاب کرد مثلا انشانویسی درباره نماز خواندن ، اهمیت نماز ، نحوه و دلایل خواندن نماز . فواید نماز خواندن شامل تمام زندگی یک انسان از نظر جسمی، روحی و روانی، اجتماعی و پاداش در آخرت می‌شود. برای نوشتن موضوع انشا چرا نماز می خوانیم باید کمی درباره آثار نماز و احکامی که درباره نماز وجود دارد تحقیق کنیم و همچنین احساس خود را در مورد نماز خواندن بیان کنیم.

انشانویسی درباره نماز و اینکه چرا نماز می خوانیم؟

انشانویسی درباره نماز

انشا چرا نماز می خوانیم؟

مقدمه:

در پاسخ به این سوال که چرا نماز می خوانیم؟ قبل از هر چیز باید گفت که نتایج مثبت و برکات و فواید نماز برای خود انسان است و برای خداوند به آن عظمت که پروردگار همه جهانیان است فرقی نمی‌کند. بنابراین اگر نماز خواندن از واجبات دین است، این واجب بودن از لطف‌هایی است که خداوند در حق بندگانش کرده تا آن ها را از آسیب‌های زیادی که در کمین انسان است در امان بدارد.

بدنه انشا:

انسان در طول روز، دچار دغدغه های فراوانی می‌شود که آرامش او را می‌گیرد و باعث مشکلات فراوانی در روح و روان او می‌شود. پناه بردن به آغوش امن نماز و راز و نیاز کردن با خداوند، به انسان یادآوری می‌کند که در زندگی همه ما پناهی وجود دارد. خدایی که از رگ گردن به ما نزدیک تر است و حواسش به ماست. خدایی که خیر و صلاح ما را از خود ما بیشتر می‌داند.

نماز خواندن به انسان‌ها یادآوری می‌کند که همه بندگان خدا هستند و در برابر خدا مطیع و تسلیمند. در واقع نماز خواندن که خضوع و خشوع و فروتنی در برابر خداوند است، باعث می شود انسان از تکبر و خود بزرگ بینی به دور باشد.

نماز به نمازگزار نیرو و استقامت در برابر سختی و مشکلات می دهد. یعنی تکرار خواندن نمازهای پنجگانه برای انسان همچون تمرینی از صبر و استقامت است و با دعا و تقویت روحیه ی نمازگزار او را در برابر مشکلات صبور و توانمند می‌کند.

نماز جماعت نیز به ما اتحاد و همدلی را می‌آموزد و اینکه بدانیم همه ی ما در برابر خداوند یکسانیم و در ظاهر و مادیات هیچکدام از دیگری برتر نیستیم.

انسانی که نماز می خواند و به خداوند ایمان دارد به ریسمان محکمی چنگ زده که او را در برابر طوفان حوادث و سختی ها از لغزش و سقوط حفظ می‌کند.

ما هر روز در نماز از خداوند خواهش می‌کنیم که راه مستقیم را به ما نشان دهد (اهدنا اصراط المستقیم) و این خواهش وقتی خالصانه باشد باعث می شود خداوند ما را از گناهان و خطاها دور کند و به راه راست هدایت کند.

انشانویسی درباره نماز و اینکه چرا نماز می خوانیم؟

نتیجه:

نمازخوان بودن یک افتخار است، یعنی من بنده ی مطیع خداوند هستم و از دستورات او پیروی می‌کنم. یعنی من انسان صبور و مسئولیت پذیری هستم که به واجبات دین عمل می‌کنم. نماز خوان بودن نباید باعث تکبر و خودبرتر بینی شود به گونه ای که بعضی افراد خودشان را پاک ترین افراد دنیا می‌بینند و دیگران را گناهکار. نماز خواندن پیس از هر چیز برای خود انسان مفید است. یک انسان نماز خوان در برابر جامعه نیز باید همانقدر فروتن و بدون تکبر و مسئولیت پذیر باشد. از نظر من مهم ترین دلیل اینکه نماز می خوانیم این است که یاد بگیریم در دنیا انسان های بهتری باشیم و رضایت خدا را جلب کنیم.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

نقاشی های کودکانه جشن تکلیف به همراه شعرهای زیبا

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

برچسب ها

فرزانه سمندر

استقلالی ام و عاشق نوشتن، کار خبرنگاری رو از آوای ساوه شروع کردم و مدت 15 ساله با گروه مجلات کلبه و کولاک آشنا هستم و همکاری می کنم.
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
اوزرا
اوزرا
1 ماه قبل

قندوز.(قن+دوز)دوز.مثل دوزو کلک(حرف راست.وحرف ناراست)سولدوز.باراندوز.اسلاندوز(اصلاندوز)دوز دوزان(دوز دوزانیق…زمینهای صاف وهموار)…قندوز.قندهار.سمرقند..قندمثل کند.کند.مثل کندوان.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن