انشا نویسی درباره ویروس کرونا به صورت ادبی، پزشکی و طنز

از زمانی که ویروس کرونا تک به تک شهرهای جهان را در بر گرفت یک سالی می گذرد ، شاید در این یک سال بارها درباره این ویروس منحوس صحبت شده باشد اما اینبار قصد داریم در قالب تحقیق و یا انشای دانش آموزی از این ویروس بگوییم .

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا در مورد کرونا به زبان ادبی >>شماره ۱ 

انشا با موضوع ویروس کرونا

مقدمه انشا :

با نام خداوندی که میتواند با یک ویروس کوچک ضعف و ناتون بشر را به رخش بکشد ،خدایی که مریضی و شفا ،سلامتی و بیماری همه در ید قدرت اوست  خدای که اسم های زیبایش شفا و ذکر و یاد او دوای دل درمانده ماست … انشای خود را آغاز میکنم.

بدنه انشا :

ویروسی کوچک است…

اما قوی تر از هر انسانی که به آن مبتلا شده باشد و فرقی نمی کند که زن باشد یا مرد.

خدا را شکر کودکان دختر و پسری که به آن مبتلا شده اند تعدادشان کم است و گوئی « کووید ۱۹» ازانسان هایی که کودکان را در جنگ های داخلی و بین المللی قتل عام می کنند، بزرگتر است.

این یک ویروس کوچک است اما ویرانگرتر و فراتر از بمب اتمی  به خصوص اینکه مرزهای بین کشورها را به رسمیت نمی شناسد و پشت مرزها متوقف نمی شود، بین قومیت ها و ملیت ها فرق نمی گذارد و زن و مرد هدف آن هستند.

ویروسی کوچک است اما بدون بال ، از هواپیما و وسایل حمل و نقل دیگر هم استفاده نمی کند اما از شرق کره زمین ( چین و ژاپن و کشورهای اطراف آنها) تا غرب آن ( اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس ، سوئد و غیره) تا قاره آمریکا (آمریکا ، کانادا ، برزیل ، آرژانتین و سایر کشورها) به جز کوبا را در نوردیده است.

کووید ۱۹ ویروسی کوچک است اما ثابت کرد که جهان هم کوچک است.

این ویروس کوچک همه گیربا سرعت مافوق صوت در چهار گوشه دنیا منتشر شده و از مرزهای کشورها بسادگی عبور می کند، کشورهایی که ارتش هایشان به زره پوش ها ، تانک ها ، جنگجویان ، هواپیماهای جنگی با توان پرواز مافوق صوت مجهز هستند و با توپخانه هایشان آن سوی مرزها را که با رادارها و دوربین ها و چشم های بیدار مراقبت می شوند، درهم می کوبند.

جهان بزرگ است بخاطر وجود انسانی که تسلیم شدن را نمی شناسد و برای شناخت بیشتر هستی و وجود و دلایل مرگ و زندگی و دلایل بیماری ها و راه های درمان و بهبودی از آنها مبارزه می کند.

نتیجه انشا:

اما ای انسان از باب احتیاط و برای حمایت از خود، فکر کن و به خدا توکل کن. برای حمایت و حفاظت از خانواده و اطرافیان و برای آنکه در سلامت و امان باشی در قرنطینه بمان وگرنه این ویروس کوچک که آن را نمی بینی و دوست نداری آن را ببینی ، تو را شکست می دهد.

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا در مورد کرونا

انشا در مورد کرونا به زبان طنز >>شماره ۲ 

انشا درمورد خوبی های ویروس کرونا (کووید ۱۹) به زبان طنز جالب 

مقدمه انشا :

یه سوال فنی:

این کرونایا همون کووید۱۹ کجا یه غلط داشته، شده ۱۹ ؟؟؟؟ واقعا چرا؟؟؟؟

من اگه معلمش بودم، ۲۰ بهش می دادم. می دونید چرا؟ چون:

بدنه انشا :

مشکل خانواده های فقیر، برای دفن و کفن و ختم را حل کرده، حتی پول قبر را از آنها نمی گیرند.

پس بهترین زمان مردنه و درست در کف قیمت قرار دارد.

مشکل آلودگی هوای شهرهای بزرگ را حل کرده.

خرج و مخارج بی خودی شب عید را از دوش مردم برداشته.

مردم را به یاد مرگ انداخته و اکثر مردم را نسبت به هم مهربان کرده.

زنهایی که بیخود در بازار میگشتند و فقط قیمتها را نگاه میکردند و چیزی نمی خریدند، از بازار جمع کرده.

باعث شده قدر با هم بودن ، مهمانی رفتن و دور همی ها را بیشتر بدانیم و دلمان برای آن روزها تنگ شود.

دلمان برای دیدن پدر و مادر هایی که قبلا از سر زدن و دید بازدید با آنها طفره میرفتیم لک زده.

کرونا سراغ بچه ها نمیرود یا کمتر میرود که همین اند جوانمردی و فهم و شعورش را میرساند.

هم سراغ پولدار ها میرد هم سراغ فقرا یعنی این یکی حداقل بین طبقات اجتماعی عدالت را رعایت کرده است.

این ویروس باعث شده جنگ افروزان جهان کمی در کشت و کشتار وقفه ایجاد کنند چون خودشان برای نجات مردم خودشان مثل … در گل گیر کرده اند.

نتیجه انشا:

ده ها دلیل دیگه هم دارم که حوصله نوشتن ندارم.

با اینکه یه عده ای هم میمیرند که خدا رحمتشان کنه ولی از کشته های تصادفات رانندگی در ایام عید، خیلی کمتر است.

حالا چرا شده ۱۹ ، من نمی دونم.؟؟؟؟!!!!!!

 

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

تحقیق در مورد ویروس کرونا

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

تحقیق در مورد کرونا>>شماره ۳

تحقیق در مورد ویروس کرونا و علائم و اثرات آن (کوتاه و به زبان ساده)

مقدمه انشا :

کرونا نام ویروسی است که این روز ها سرو صدای زیادی برپا کرده است و افراد زیادی را مبتلا کرده است . این ویرویس ابتدا از ووهان چین به جهان سرایت کرد و گفته می شود که عامل اصلی آن ، خفاش ها باشند . با اینکه کرونا کشندگی کمتری نسبت به آنفولانزا دارد ، ولی قدرت سرایت آن به حدی بالاست که در کمتر از یک ماه ، به کشور های زیادی ، از جمله ژاپن ، آمریکا ، ایتالیا و حتی ایران رسیده است.

تحقیق با موضوع کرونا

بدنه انشا :

لازم است که در این شرایط بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنیم تا از گسترش آن پیشگیری کنیم.مثلا تا می توانیم از رفتن به مکان های شلوغ مثل اتوبوس ، مترو ، سینما و … خود داری کنیم و اگر در مکان های شلوغ حضور داشتیم ، حتما از ماسک استفاده کنیم و پس از رسیدن به خانه ، دست هایمان را با آب و صابون بشوییم و ضد عفونی کنیم . همچنین از دست دادن و روبوسی کردن با دیگران پرهیز کنیم .

انشا درباره کرونا 

علائم اولیه کرونا ، شباهت زیادی به آنفولانزا دارد و در نگاه اول ممکن است با سراخوردگی اشتباه گرفته شود . ازجمله این علائم میتوان به تب ، سرفه ،تنگی نقس ، آبریزش بینی و… اشاره کرد. درصورتی که این علائم را داشتید ، حتما به پزشک مراجعه کنید و از میوه های دارای ویتامین ث و مایعاتی مانند آش و سوپ استفاده کنید.همچنین تا زمانی که کاملا خوب نشده اید ، در خانه بمانید و استراحت کنید .

انشا در مورد ویروس کرونا

کرونا با تمام نگرانی ها و مشکلاتی که با خود آورده ، حاشیه های زیادی هم به دنبال داشته.از جمله آن ها ، می توان به کمبود ماسک و وسائل بهداشتی در داروخانه ها و مراکز بهداشتی اشاره کرد که مردم را نگران کرده است.افرادی که از وضعیت موجود در جامعه در جهت رسیدن به سود بیشتر استفاده می کنند و جان مردم را به خطر می اندازند ، باید خود را به جای مبتلایان به این ویروس و مردم نگران بگذارند و در جهت حل مشکلات تلاش کنند.

انشا درمورد کرونا با مقدمه و نتیجه گری 

نتیجه انشا:

“بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند ، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار.”
این شعر سعدی هشداری است برای همه جهانیان تا دست در دست یکدیگر دهند و مرز های جغرافیایی را نادیده بگیرند.رنگ پوست ، نژاد ، زبان ، اختلافات و تنش ها را کنار بگذارند و بدانند که با هم می توانند جهانی بهتر برای خودشان بسازند ، در مواقعی نظیر این ، از هرگونه کمک مالی ، دارویی و بهداشتی دوری نکنند و مبتلایان به ویروس را همانند خانواده خودشان حمایت کنند.

تحقیق درباره ویروس کرونا

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا در مورد کرونا >>شماره ۴

انشا در مورد بیماری کوید ۱۹ از زبان خود ویروس کرونا 

مقدمه انشا :

سلام ؛ من ویروس کرونا هستم ! ، می بینم که شما هم مثل بقیه ی مردم با شنیدن نام من ترس تمام وجودتان را فرا گرفته ، خودمم هم نمیدانم چرا هدف زندگی من تبدیل به کابوسی برای شما شد ، درصورتیکه می توانستم موجودی مفید تر باشم!

تحقیق با موضوع ویروس کوید ۱۹

بدنه انشا :

خب از این بحث بگذریم ، بیایید برای شما خاطره ای تعریف کنم …

خاطره ای به وسعت تمام دنیا ، خاطره ی سفری که از چین شروع شد!

راستش اولش فکر نمی کردم سفرم انقدر طولانی باشد ولی به لطف جمعیت زیاد این کشور توانستم آمادگی های لازم برای این سفر را بدست آورم و بسیار ممنونم از تمام مردم مبتلایی که با سفر های غیر ضروری خود مرا به گوشه و کنار جهان بردند . خیلی جالب است ، سفر من باعث لغو سفر مردم و خانه نشینی یا به قولی قرنطینه ی میلیون ها نفر شد ، ماندنم در چین به دلیل اتحاد مردم در رعایت بهداشت و نکات ضروری خیلی طول نکشید پس تصمیم به ترک موقت آن کشور گرفتم ، تا جاهای دیگر را سیاحت کنم !

انشا درباره کرونا 

به طور خلاصه وضعیت بسیاری از کشور ها شبیه به هم بود و چندان خاطره ای ندارم ، ولی امان از ایران که بدترین خاطره ی سفرم را رقم زد ، مردمی که از ترس من روزها یا هفته ها از خانه هایشان بیرون نیامدند و جاده های تمام کشور سوت و کور بود ، حتی به دیدار فامیل خود نیز نمی رفتند ! آنطور که یادم میاد در ایران نزدیک عید بود ولی به خاطر من هیچ مغازه ای باز نبود و بازار ها خلوت تر از همیشه لگدی به من می زدند که از کشورشان گم شوم ، پس به همین دلیل خیلی کم توانستم در آن کشور بمانم .

تحقیق درباره کرونا

نتیجه انشا:

در هر صورت با نوشتن خاطراتم ، و گفتن راه های خلاصی از من و مسیر سفرم خواستم یاد آور این جمله باشم که گذشته ، کلید آینده است ؛ همینطور خواستم از مقدار گناهی که بر روی دوشم است کم کنم ، خودتان بهتر می دانید منظورم از گناه چیست…!

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا درباره کرونا

انشا در مورد کرونا >>شماره ۵

انشا ادبی با موضوع : ویروس کرونا از تو سپاسگزاریم !

مقدمه انشا :

سلام کرونا ی عزیز ،

سپاسگزاریم که ما را تکان دادی و به ما نشان دادی که ما به چیزی خیلی بزرگتر از آنچه می اندیشیم وابسته ایم.

تحقیق درباره ویروس کووید ۱۹

بدنه انشا :

از تو ممنونیم که تصویر ما را از جهان دگرگون کردی و به ما نشان دادی که جهان اسرارآمیز است و این را عیان کردی که چگونه طومار حیات بشر، با همۀ طول و عرض تمدنش، می‌تواند با خُردپایی ناچیز درهم ‌پیچیده شود و همچون پاره کاغذی، مچاله و به دور افکنده شود. ما به خوبی آموختیم که پاسداشت جان، در گرو چشمداشت به پاکیزگی در جسم است.

انشا درباره بیماری کرونا 

سپاسگزاریم از تو که معرفت‌شناسی ما را تحول بخشیدی و به ما نشان دادی که واقعیت‌هایی در جهان وجود دارند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت و از آن‌ها عبور کرد، بلکه باید در برابر آنها سرفرود آورد. سپاس از شما معلم بزرگ، که اخلاق و ارزش‌ها را زیر و رو کردی و به ما نشان دادی که تو یک برابری‌خواه بزرگ هستی. برابری انسان‌ها را در برابر دیدگان ما قرار دادی. تو نیز همچون مادرت، مرگ، نشان دادی که همه در برابر قانون تو برابرند و هیچ کس برابرتر از دیگری نیست. در چشم تو شاه و گدا یک حکم دارند. تو شاه را بر همان زمینی می‌کوبی که گدا دیرزمانی بر آن زیسته است.

انشا با موضوع بیماری کرونا 

فراتر از این برابری‌خواهی، تو «من» را به «ما» تبدیل کردی و به خوبی نشان دادی که انسان‌ها نه تنها برابر، بلکه تنگاتنگ در بر یکدیگرند و سرنوشت همۀ آنها چون تاروپودی در هم پیچیده است. چنین نیست که اگر کسی گلیم خویش را از آب برگیرد، بتواند در گوشۀ عزلتی، مأوی بگیرد و در حباب بستۀ خویش زندگی کند. یا همه با هم زنده می‌مانیم یا همه با هم می‌میریم؛ این است آموزه سترگ تو. با این آموزش، تو کلید طلایی اخلاق را در دستان ما نهادی. این کلید طلایی، غلبه بر خودمحوری است و در این سخن حکیمانه جلوه‌گر شده است که آنچه را بر خود نمی‌پسندی بر دیگران مپسند.

انشا در مورد کرونا 

از تو ممنونیم که ما را وادار کردی قدر رفاهی که در آن زندگی می کنیم را بدانیم فراوانی محصولات، آزادی، سلامتی و فهمیدن این که همه این چیزها برای ما عادی بود. ممنون که جلوی ما را گرفتی ما را بر آن داشتی که چقدر در گرفتاری شغل هایمان گم شده بودیم حتی برای ابتدایی ترین چیزها وقت نداشتیم. ممنون که اجازه دادی تمام مشکلاتمان را کنار بگذاریم فکر می کردیم خیلی مهم هستند اما تو به ما نشان دادی چه چیزی در واقع، مهم است. ممنون که حمل و نقل را متوقف کردی زمین به ما التماس می کرد که نگاهی به آلودگی بیندازیم برای زمانی بسیار طولانی و ما گوش ندادیم.

انشا در مورد کرنا وایرس یا کووید ۱۹ 

ممنون از تمام ترس ها، سال های سال این یک بیماری جهانی بود ولی عده بسیاری از ما حاضر نبودند با آن روبرو شوند اما اکنون ناچاریم . ناچاریم بیاموزیم چطور با عشق آن را بپذیریم و با حمایت جامعه مان آنرا نشان بدهیم. از تو سپاسگزاریم که زندگی ما را از نو ارزش گذاری کردی. از تو ممنونیم چرا که بلاخره آموختیم همه ما به هم پیوسته ایم. از تو ممنونیم برای یگانگی ای که بین ما ایجاد کردی. ما می دانستیم که دنیا می بایست تغییر کند سپاس که به ما کمک کردی که زیر همه چیز بزنیم و به ما فرصت دادی که دنیایی را بسازیم از پایه نو.

انشا ادبی در مورد کرونا 

سپاسگزاریم از تو که یک مربی حاذق هستی. پنجه در پنجه ما می‌نهی و ما را بر زمین می‌افکنی تا برخیزیم و از ضعف، قدرت بسازیم. چند صباحی ما را منکوب می‌کنی تا با تو مبارزه کنیم و به این ترتیب، نیروهای ناشناختۀ خویش را بشناسیم. می دانیم که تو سرانجام پشت خویش را به خاک خواهی نهاد تا ما قدرت خود را بازیابیم. این ترفند تو برای رشد ما است. باز می دانیم که روزی از روزگاری دیگر و با نامی دیگر به ما حمله‌ور خواهی شد. تو دوباره خواهی آمد تا غرور ما، این قدرت پوشالی را در هم بشکنی و قدرت واقعی ما را از نهادمان بیرون بکشی.

تحقیق در مورد ویروس کوید ۱۹

نتیجه انشا:

این ویروس بخشی از ماست،

در بین ماست، در درون ماست و

همه ما را بهم وصل کرده است

چه به لحاظ فیزیکی وچه با انرژی.

پس من عمیقا از این ویروس به خاطر همه کارهایی که برای ما کرد سپاسگزارم!

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

تحقیق با موضوع ویروس کرونا

انشا در مورد کرونا به زبان ادبی >>شماره ۶

انشا و متن ادبی در مورد بیمای کرونا 

تحقیق در مورد کرونا

در این صَعب روزى و پریشان عالمى…

در این خانه نشینى و همدلى با خود…

در این همصحبتى درباره ى خود،

با خود و این همسایه ى جدید پشت پنجره،

که هر روز منتظر دیدن تولد بچه هایش هستم،

که در این بى امانى امان خانه نشینى مى دهد و صبورى تا تولد…

به این مى اندیشم که اگر شهابى،

در اردیبهشتى زیبا، در سالى به زیبایى سال جدید

انسان را به ذرات کوچک معلق در کهکشان تبدیل کند و بتواند نسل به اصطلاح “آدم” را منقرض کند

و یا ویروسى،

این به اصطلاح “انسان” را از پا در بیاورد…

من تا آن دم…

هر روز صبح…

با تلخى قهوه و شیرینى عسل متولد مى کنم آرزوهایم را و برایش آن روز را زندگى…

از دیروزها تا همین هنگام،

براى هر قدمى تا رسیدن ، هر تلاشى و هر جان کندنى تا شدن و هر جان سپردنى تا بودن…

براى هر آنچه که حدم بوده و هست

از بزرگترین تا کوچکترینش مى توانم با دل آرام رو به آسمان شرافتم را قسم دهم،

که به مصلحت وقت ، هیچ دروغ نبودم براى نامى و جایى بهتر …

اگر دوست و یار بودم ، دوستى و یارى کردم و اگر نه ، فقط دورى کردم…

به مصلحت خوشبختى هیچ مفسَدت نکردم…

و این تمام آرامش من است تا فرا رسیدن روز موعود که شاید همین هنگام باشد…

اى همسایه !

من هم با تو صبورى مى کنم براى تولد… برای آغازی دوباره ..

 

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا در مورد کوید ۱۹ طنز

انشا در مورد کرونا  >>شماره ۷

انشا درباره کرونا : کرونا از تو متشکریم (انشا در مورد خوبی های ویروس کرونا)

مقدمه انشا :

کرونا ، کلمه ای که به همراه خود وحشت مردم ، استرس مبتلایان از مرگ و اندوه خانواده هایشان را به دوش
می کشد ، شاید کمتر کسی قبل از اتفاقات اخیر از وجود چنین ساختاری خبر داشت ولی این اتفاق نیز مانند بمبی در زندگی ما منفجر شد .

تحقیق با موضوع کووید ۱۹

بدنه انشا :

ویروس کرونا ، مثال بارزی است برای این مثل که مرگ در نمی زند! ، کرونا ، ترسی آموزنده است ، کرونا به ما یادآوری می کند که گاهی چه زود دیر می شود ، به ما یادآوری میکند که امروز و فردا نکنیم و از فرصت اندکی که در زندگی در اختیار داریم برای دوست داشتن ، ریسک کردن ، به معنای واقعی زندگی کردن استفاده کنیم! کرونا به ما یادآوری کرد ، زمان کمی برای موفقیت و در آغوش کسیدن عزیزان خود داریم ، به ما یادآوری کرد تمامی انسان ها ، چه فقیر یا ثروتمند ، چه سفید یا سیاه از نظر خدواند یکی هستند و هیچکدام با نژاد و رنگ خود نمی توانند جلوی بیماری یا عذاب الهی را بگیرند ، همانطور که این ویروس در تمامی دنیا پخش شد!

انشا با موضوع ویروس کرونا

فارغ از بحث احساسی ، به ما یادداد که پیشرفت در علم ، همکاری و وحدت مردم چقدر می تواند جلوی بزرگ شدن مشکل را بگیرد ، مانند مردم چین و به ما یادداد که ار موقعیت ها و انسان هایی که به ویروس بدبینی و منفی نگری مبتلا هستند دوری کنیم و خودرا با ماسک آگاهی و بصیرت و انسان دوستی مجهز کنیم . گاهی اوقات اینگونه مشکلات به ما شخصیت اصلی افراد را نمایان می کنند ، کسانی که در هنگام آسانی وعده و وعیدهایی می دهند و در هنگام سختی تنها چیزی که به آن فکر میکنند و نجات می دهند ، خودشان هستند ، چه بسا که افرادی از خانواده ی خود در این سختی باشد و از ترس مبتلا شدن حتی به آن ها نزدیک هم نشوند.

تحقیق درباره کوید ۱۹

نتیجه انشا:

فارغ از موارد منفی و مضر بی شمار ویروس ها ، فهمیدیم که می توان اندکی خوشبین بود و از تک تک عناصر زندگانی لذت برد و خوشحال بود و از آن ها به عنوان کلیدی برای درب زندگانی خود استفاده کرد.

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا با موضوع کرونا

انشا درباره کرونا در ایران >>شماره ۸

انشا درباره وضعیت عجیب کرونا در ایران و جهان 

مقدمه انشا :

کرونا در کنار همه خوبی ها و بدی هایی که داشت رازهایی را در مورد ایران و بقیه جهان برای ما آشکار کرد… اینجا من میخواهم در مورد این تفاوت ها صحبت کنم.

انشا با موضوع ویروس کرونا

بدنه انشا :

عجب روزگاری شده، نفت ایران را تحریم کردند، نفت جهان ۲۱ دلار شد، انگار نفت هم بدون ما قیمتی ندارد!

ایران در تحریم داروست، انوقت در بیمارستان های آمریکا، از پلاستیک زباله لباس پرستاری می سازند!

می گفتند ایرانی فقط می تواند آفتابه بسازد اما حالا مدیران بحرانشون برای رفع قحطی دستمال توالت، آفتابه ایرانی را تجویز کردند !

قم و ایران را مرکز کرونای جهان اعلام می کردند اما حالا نام امریکا بر صدر جدول می درخشد !

یک عمر، هالیود فیلم ساخت که امریکا، جهان را نجات می دهد اما حالا آمربکا به کل جهان میگه به من عاجز بی نوا کمک کنید!

به صف های ۲۰ متری ما می خندیدند، اما حالا موندن صف ها شون رو چطور کیلومتر بزنند !

گفتند ۵۰ نقطه ایران را می زنیم حالا دقیقا از ۵۰ ایالت اونها دود بلند میشه!

اسلام، دعا و قران را مسخره می کردند اما حالا روز ملی دعا و نیاش اعلام کردند، تازه صبحها برخی از مردم ما با اذان صبح کاخ سفید بیدار می شوند!

تحقیق در مورد کووید ۱۹

نتیجه انشا:

سالهاست ما ایرانی ها به خاطر بمباران رسانه های غربی تحقیر شدیم و توانایی ها و قدرت ایمان خود را دست کم گرفتیم …

اما امروز متوجه شدیم با همه کم و کاستی ها نه ایران به آن بدی هاست که دشمنان میگویند

و نه جهان غرب آن بهشتی است که برای ما ما تصویر کرده اند.

حالا اگر ما ایرانی ها کمی صبر کنیم و در خانه بمانیم، این موریانه هرچه قطعنامه و تحریم صادر کردند را هم از بین می برد ، ان شاالله …

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا درباره کوید ۱۹ ادبی 

انشا در مورد کرونا >>شماره ۹

انشا درباره ویروس کرونا و تغییراتی که در زندگی ما ایجاد کرده است به زبان ساده!

مقدمه انشا :

این روزها همه جا صحبت از ویروس عجیب کروناست . ترس و دلهره همه را برداشته . پلیس هم حیران و عاجز است و کاری نمی تواند از پیش ببرد . آن ها نمی توانند کرونا ویروس را دستگیر کنند ؛ قاتلی زنجیره ای که تا به امروز شش هزار انسان را به قتل رسانده و ۱۶۰ هزار نفر را اسیر خود کرده است . آیا کرونا ویروس جهان ما را به سمت فنا می برد ؟

انشا با موضوع ویروس کوید ۱۹

بدنه انشا :

بیایید کمی به گذشته برگردیم ، به یکی دو ماه پیش . روزهایی که هنوز سر و کله این قاتل زنجیره ای پیدا نشده بود . آن روزها بعد از رسیدن به خانه ، و یا قبل از غذا ، دست هایمان را نمی شستیم . این که غذایی که در رستوران یا کافه می خوریم تمیز و بهداشتی هست یا نه زیاد برایمان مهم نبود . لباس ها و ظرف های غذایمان هم به تمیزی الان نبود . عجب ! از وقتی سرو کله کرونا ویروس پیدا شده ، سبک زندگی مان خیلی بهتر شده ؛ چه خوب !

انشا ادبی در مورد کرونا 

تا یه ماه پیش وقتی چشمم به تلویزیون و کنترلش می افتاد فورا آن دکمه قرمز رنگ روی کنترل را فشار می دادم و از شر تلویزیون خلاص می شدم ولی حالا دیگه نه سریال های غم انگیز و افسرده کننده جایشان را به سریال های خنده دار و طنز داده اند . اگرچه قدیمی اند و کیفیت ضبط شان خوب نیست ولی در هرحال خیلی خوبند و حسابی من را به خنده می اندازند . بعضی وقت ها به خودم می گم : چه خوب شد کرونا اومد . اگه نبود الان خبری از این سریال ها و فیلم های خوب نبود.حتما باید سر و کله یکی مثل کرونا پیدا بشه تا تلویزیون یه چیز درست و حسابی بذاره ؟!

انشا طنز در مورد کرونا

یادمه یه جایی خونده بودم که اگه در جنگ جهانی دوم حدود ۸۰ میلیون نفر انسان کشته نمی شدند ، جهان فعلی ما به این صورت می بینید و مشاهده می کنید نبود و زباله و آلودگی کره زمین را فرا می گرفت . اگرچه عامل اصلی مرگ این ۸۰ میلیون انسان به اسم هیتلر و نازی ها زده شده ولی در حقیقت این قوانین طبیعی دنیا ما بودند که تصمیم گرفتن ۸۰ میلیون نفر آدم بمیرن . حال کرونا ویروس به دلایل مشخصی پیش ما اومده . چه بسا همین قاتل زنجیره ای که داریم درباره اش حرف می زنیم ، اومده که جهان ما رو نجات بده !

انشا درباره ویروس کرونا

نتیجه انشا:

ویروس کرونا در عین اینکه خیلی ترسناک و بی رحمه ، چیزهای خوبی رو هم داده . چه بسا هنوز متوجه بعضی هاشون نشدیم ولی مطمئنا در آینده میبینیم و ازش تشکر هم خواهیم کرد . تنها کاری که باید بکنیم ، اینه که مواظب خودمون بشیم و اینو بدونیم که خدا همیشه و همه جا همراه ماست ، ما رو دوست داره و میدونه داره چیکار میکنه .

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا با موضوع کوید ۱۹

انشا با موضوع کرونا  >>شماره ۱۰

انشا ادبی کوتاه در مورد کرونا 

انشا درباره ویروس کووید ۱۹

کرونا آنقدر هم بد نبود اگر هوشمند بود و فقط سراغ انسانهای احمق و بی شعور و خشک مغز و به سراغ جانیان و جنگ طلبان و دیکتاتورها می رفت و آنها را غربال می کرد و به زباله دان تاریخ می ریخت….

کرونا آنقدر هم بد نبود اگر به سراغ آدمهای نق نقوی بی انگیزه و بی مصرفی که از جانشان سیر شده اند و امید به زندگی ندارند و تبدیل به  انرژی منفی شده اند می رفت و آنها را از بین مردم گلچین کرده و از رنج زندگی خلاصشان می کرد یا آنها را به زندگی امیدوار و علاقمند می کرد…

کرونا زیاد هم بد نبود اگر کسانی که هر روز بهترین غذاها را می خورند و بهترین لباسها را می پوشند و در سلامت کامل قرار دارند ولی باز قر می زنند و قدر امنیت خودشان را نمی دانند را سر عقل می آورد و باعث می شد زندگی را جور دیگر ببینند….

کرونا زیاد هم بد نبود اگر هر چند وقت یکبار می آمد و به بشر چموش  یادآوری می کرد که با همه پول و مقام و مدرک و پورشه و شهرتی که دارند هیچ پخی نیستند و با همه قدرت و ثروت و شهرتشان هیچ غلطی نمی توانند بخورند….

کرونا زیاد هم بد نبود اگر به آدمها یاد می داد که اشرف مخلوقات بمانند و به داشته هایشان راضی باشند و قدر لحطه های زندگی را بدانند و بهشت خود و دیگران را تبدیل به جهنم نکنند….

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا کوتاه در مورد کرونا

انشا با موضوع کرونا  >>شماره ۱۱

انشا ادبی کوتاه در مورد کرونا 

مقدمه انشا :

می دانم هیچ کس دوستم ندارد . می دانم که همه شهر در پی راه فراری برای نجات از دست من هستند و از من فرار می کنند. همه این ها و خیلی چیزهای دیگر را می دانم . تنهایم و خانه به دوش ؛ و هر جا که جای مناسبی پیدا کنم ، ساکن می شوم . درست برعکس عشق که همه دوستش دارند . همه به دنبالش هستند و هرگز تنهایی و بی کسی را تجربه نکرده .

بدنه انشا :

نامم را کرونا نهاده اید ، همچو احساسات پوچی که نامش را عشق می گذارید . و بدین ترتیب خود را عاشق می نامید ؛ اما هیچ از عشق نمی دانید .
من کرونا هستم . ویروس مخوفی که دنیایتان را به هم ریخته و همه تان را نابود می کند ؛ با سرعت انتشار بالا و قدرت کشندگی بسیار کم . که اگر رعایت کنید، به زودی کوله بارم را می بندم و می روم . اما به کجا ، نمی دانم . درست مثل عشقی که نابود شده و هیچ از آن نمانده . آری ! باور نمی کنی؟ اما من این را می گویم که به زودی رفتنی ام و دیگر مرا نخواهی دید .

انشا از زبان ویروس کرونا 

رنگ و رو و چهره خاصی ندارم ؛ مثل همه ویروس های دیگر . اما نشانه هایی دارم که مطمئنم به خوبی با آن ها آشنایی . علاماتی از قبیل سرفه های شدید ، تب بالا و … عشق هم همین گونه است . او هم دیدنی نیست و فقط چند نشانه دارد . اما او خوب و دوست داشتنی است ، و من بد و کشنده .
راستی آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده ای که چگونه به وجود آمده ام ؟

انشا کوتاه ادبی از زبان بیماری کرونا

بگذار تا جوابت را خودم بدهم . در اثر بی احتیاطی شما انسان ها ، در اثر کم دقتی های خودتان به بدن شما نفوذ می کنم و آن گاه سر تا سر وجودتان را در بر می گیرم . حتی شاید بتوانم کاملا از پا درتان بیاورم . حالا که کمی با من آشنا شدی ، بگو ببینم عشق چطور به وجود می آید ؟ آن هم در اثر بی احتیاطی است ؟ شاید آری شاید هم نه . به هر حال بگذریم ، من با او کاری ندارم .

نتیجه انشا:

اگر می خواهی هر چه سریع تر از دست من خلاص شوی کمی عشق بورز . آری عشق ! مواد و لوازم مورد نیاز را احتکار نکن . کم فروشی نکن . و خلاصه این که از سر عشق کمی به هم نوعان خود رحم کن . آن گاه من قول می د هم رهایت کنم ‌. به همین راحتی!

انشا کوتاه و ادبی در مورد کروناوایرس

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا در مرود کرونا  >>شماره ۱۲

انشا یا متن کوتاه در مورد ویروس کرونا به زبان ساده 

مقدمه انشا :

در دنیا بیماری های زیادی وجود دارد که همه ی آنها به یک نوعی بر زندگی انسانها تاثیر گذار بوده اند.به شکل های خاصی انسانها را درگیر خودشان کرده اند که خیلی عجیب است.خب امروز میخواهم در مورد یک بیماری جدید که بسیار عجیب است و به شکل بسیار جالب به وجود آمده برایتان صحبت کنم.
نام این بیماری کرونا ویروس هست که بنده تا آنجایی که اطلاع دارم میگویند که این بیماری از یک مغازه ی گوشت و پروتئین در چین به وجد آمده و بین مردم شیوع پیدا کرده است.

انشا با موضوع کرونا وایرس

بدنه انشا :

وقتی که این ویروس به وجود آمد به صورت شیوع پیدا کرد و مردم آن شهری که کرونا در آنجا به وجود آمده بود سریع آن شهر را ترک کردن که این باعث پخش شدن این ویروس در بسیاری از کشور ها شد.
میگویند چینی ها که خفاش میخوردند باعث ایجاد این بیماری شدند.چون خفاش تنها حیوانی است که اگر سمی در بدنش باشد یا هر آلودگی در بدنش وجود داشته باشد او را مریض نمیکند.برای همین هیچکدام از مردم متوجه این موضوع نبودند.خب به شماها گفته بودم که وقتی مردم شهری را که آن ویروس در آنجا به وجود آمد را ترک کرده بودند باعث پخش این ویروس در بسیاری از کشور ها شدند.یکی از این کشور ها ایران است.بله کشور عزیزمان ایران هم درگیر این ویروس عجیب است.

انشا کرونا چیست ؟

من در استان مازندران زندگی میکنم و مازندران جزو استانهایی است که بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد.میدانید چرا؟وقتی که این ویروس به ایران آمد و مدارس تعطیل شد مردم از شهرها مختلف به شمال کشور سفر کردند و این ویروس را جدی نگرفتند که این کار اشتباه شان باعث بیشتر شدن تعداد مبتلایان به کرونا در مازندران شد و همچنین در استانهای دیگری مثل مازندران هم این اتفاق افتاده است.

انشا کوتاه در مورد بیماری کرونا و خوبی ها و بدی های آن 

در حال حاضر تعداد مبتلایان به این ویروس در مازندران بسیار زیاد است که این آمار نشان دهنده ی این است که مردم این بیماری را جدی نگرفته اند و به سلامتی و بهداشت فردی خود اهمیت نمیدهند. خوب شد که استان ها را قرنطینه کردند،آنوقت هر کسی نمیتواند وارد استانمان شود و بیماری را به مردم انتقال دهد و تعداد مبتلایان را از اینی که هست بیشتر کند.البته این ویروس کشته هم داشته و اگر هم مردم به خودشان و بهداشت فردیشان اهمیت نده ند این آمار بیشتر هم میشود.

انشا در مورد کرونا چیست ؟ و خاطره از زندگی در قرنطینه

نتیجه انشا:

هیچ چیز مهم تر از سلامتی نیست.

اگر همت کنید و به نکات ایمنی توجه کنید و آنها را رعایت کنید

همه چیز درست میشود مثل قبل ….

یادمان باشد همه با هم کرونا را شکست میدهیم.

انشا نویسی درباره ویروس کرونا

انشا درباره کرونا برای پایه های مختلف تحصیلی

تحقیق در مورد پاسخ به شایعات کرونایی  >>شماره ۱۳

تحقیق درمود شایعات بیمای کرونا

هر روزی که می گذرد، خبرهای داغ و باور نکردنی از ابعاد کرونا آدمی را بیشتر به فکر فرو می‌برد. سرعت انتشار شایعات مربوط به کرونا به اندازه انتشار خود ویروس کرونا بسیار زیاد است و خطر انتشار این شایعات به‌مراتب مخرب‌تر از ویروس کرونا است. بهتر است به جای دامن زدن به شایعات و انتشار اخبار غلط، کمی دقیق تر اخبار را مطالعه کنیم و هر خبری را به سادگی باور نکرده و آن را باز نشر نکنیم. در این تحقیق قصد داریم به تعدادی از این شایعات و واقعیت آن‌ها بپردازیم.

ویروس‌های کرونا چه هستند؟

ویروس‌های کرونا گروه بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را آلوده کنند و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند؛ این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند. در موارد نادر، ویروس‌های کرونای حیوانی، انسان‌ها را آلوده می‌کنند و سپس بین آنها سرایت پیدا می‌کنند. شاید ویروسSARS (نشانگان تنفسی حاد) در سال ۲۰۰۲ الی ۲۰۰۳ را به خاطر بیاورید؛ این ویروس نمونه‌ای از ویروس کرونا بود که از حیوانات به انسان‌ منتقل شد. یکی دیگر از موارد مهم و جدیدتر نژاد ویروس‌ کرونا MERS (نشانگان تنفسی خاورمیانه) نام دارد که در سال ۲۰۱۲ در خاورمیانه کشف شد و به گفته دانشمندان این ویروس ابتدا از شتر به انسان انتقال پیدا کرده است.

ویروس کرونا چگونه سرایت پیدا می‌کند؟

این ویروس معمولاً ازطریق سرفه و عطسه، تماس شخصی با فرد آلوده یا لمس کردن سطوح آلوده و پس از آن لمس دهان، بینی و چشم‌ها در بین افراد سرایت می‌کند.

افراد چگونه می‌توانند از سرایت این بیماری پیشگیری کنند؟

روش‌های بهداشتی صحیح زبر را توصیه میشود : شستشوی مکرر دست، مصرف مایعات، سرفه کردن در قسمت داخلی آرنج یا دستمال کاغذی و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری. به‌علاوه، توصیه می‌کنیم که حتی وقتی بیمار نیستید در خانه بمانید، مگر اینکه واقعاً لازم باشد بیرون بروید، و حفظ فاصله در جوامع را رعایت کنید (حداقل ۱.۵ متر فوت از دیگران فاصله بگیرید).

علائم بیماری ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) چیست؟

علائم ویروس کرونای جدید شامل «تب و علائم بیماری دستگاه تنفسی تحتانی (مثل سرفه، مشکل در تنفس) است.» از تماس با شخصی که مشکوک به ابتلا به ویروس است، خودداری کنید.

آیا کووید-۱۹ قابل درمان است؟

هیچ واکسنی وجود ندارد و از آنجایی که ویروس است، آنتی‌بیوتیک‌ها هم روی آن تأثیری ندارند. ارائه‌دهندگان مراقبت بهداشتی بدون اینکه درمان خاصی وجود داشته باشد، عموماً اقدام به معالجه علائم و ایجاد احساس راحتی بیشتر در بیمار می‌کنند.

در صورت داشتن چه علائمی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر شما یا فرزندتان تب، سرفه یا مشکلی در تنفس دارید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر مشکوک به کووید-۱۹ هستید، پیش از ویزیت با پزشک یا بخش اورژانس تماس بگیرید تا این مرکز اطمینان حاصل کند که شما در صورت ابتلا به این ویروس، شخص دیگری را در معرض خطر ویروس قرار نمی‌دهید.

سوال: آیا ویروس کرونا می‌تواند در مناطق گرم و مرطوب منتقل شود؟

بله.

بر اساس مدارک، ویروس کرونای جدید(covid 19) می‌تواند در تمام مناطق، حتی مناطق گرم و مرطوب هم منتقل شود. در صورتی که در منطقه دچار ویروس کرونا زندگی می‌کنید و یا قصد سفر به چنین منطقه‌ای را دارید، تمهیدات حفاظتی را صرف‌نظر از وضعیت اقلیمی رعایت کنید.

سوال: آیا هوای سرد و برف می‌تواند ویروس کرونا را نابود کند؟

خیر.

هیچ مدرکی وجود ندارد که باور کنیم هوای سرد می‌تواند ویروس کرونای جدید یا هر بیماری دیگری را نابود کند! کارآمدترین روش برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونای جدید ضدعفونی کردن مداوم دست‌ها با مواد دارای الکل یا شستشوی آنها با آب و صابون است.

سوال: آیا ویروس کرونا می‌تواند از طریق کالاهای چینی منتقل شود؟

اگرچه ویروس کرونا می‌تواند بسته به نوع سطوح، تا چندین ساعت باقی بماند، اما بسیار نامحتمل است که ویروس بتواند پس از جابجایی، مسافرت و نیز قرار گرفتن در معرض انواع شرایط و دما، به حیات ادامه دهد. اگر فکر می‌کنید که ممکن است سطحی آلوده باشد، از مواد ضدعفونی کننده برای تمیز کردن آن استفاده کنید. پس از تماس با سطح، دستان خود را با مایع ضدعفونی کننده الکل‌دار تمیز کرده یا با آب و صابون بشویید.

سوال: آیا ویروس کرونا می‌تواند از طریق گزیدگی پشه‌ها منتقل شود؟

خیر.

تاکنون هیچ اطلاعات یا مدرکی دال بر انتقال ویروس کرونای جدید از طریق گزیدگی پشه‌ها گزارش نشده است. ویروس کرونای جدید یک ویروس تنفسی است که عمدتا از طریق قطرات عطسه یا سرفه فرد مبتلا، یا قطرات بزاق یا ترشحات بینی، پخش می‌شود. برای مراقبت از خود، دست‌تان را با مایع ضدعفونی کننده الکل‌دار تمیز کرده یا با آب و صابون بشویید. همچنین از تماس نزدیک با هر فردی که علائم عطسه یا سرفه دارد پرهیز کنید.

سوال: آیا حمام آب داغ از بیماری ویروس کرونای جلوگیری می‌کند؟

خیر.

حمام آب داغ از ابتلای شما به بیماری کرونا جلوگیری نخواهد کرد. دمای نرمال بدن شما، صرفنظر از دمای حمام، ۳۶/۵ تا ۳۷ درجه سانتیگراد است. در حقیقت، حمام با آب بسیار داغ می‌تواند مضر بوده و پوست شما را بسوزاند. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر بیماری کرونا رعایت مداوم بهداشت دست‌ها است. با این کار ویروسی که ممکن است بر روی دست‌هایتان باشد نابود شده و از عفونتی که پس از تماس دست‌ها با چشم، دهان یا بینی بوجود می‌آید، جلوگیری می‌شود.

سوال: آیا لامپ ماوراءبنفش ویروس کرونای جدید را نابود می‌کند؟

خیر.

لامپ‌های ماوراءبنفش نباید برای ضدعفونی کردن دست‌ها یا دیگر قسمت‌های پوست مورد استفاده قرار گیرند زیرا تشعشع ماوراءبنفش می‌تواند به تحریک و سوزش پوست بینجامد.

سوال: آیا اسپری کردن الکل بر روی بدن‌ ویروس‌ کرونا را از بین می‌برد؟

خیر.

اسپری کردن الکل یا کلر بر روی بدن‌تان ویروس‌هایی را که قبلا به بدن‌تان وارد شده نابود نخواهد کرد. اسپری کردن چنین موادی می‌تواند به لباس‌ها یا غشاء مخاطی (برای مثال در چشم‌ها یا دهان) آسیب برساند. آگاه باشید که هم الکل و هم کلر می‌تواند برای ضدعفونی کردن سطوح مفید باشد، اما باید مطابق دستورالعمل‌های مناسب استفاده شوند.

سوال : آیا حیوانات خانگی می‌توانند ویروس کرونای جدید را منتشر کنند؟

خیر.

در حال حاضر، شواهدی مبنی بر این که حیوانات خانگی مثل سگها یا گربه‌ها آلوده به ویروس کرونای جدید باشند، وجود ندارد. با اینحال، همیشه احتیاط شرط عقل است و شستشوی دستها با آب و صابون پس از تماس با حیوانات خانگی ایده خوبی است. با این کار خود را دربرابر باکتری‌های شایعی مثل ای‌کولای و سالمونلا که بین انسان و حیوان مشترک هستند مصون می‌دارید.

سوال: آیا واکسن سینه‌پهلو (ذات‌الریه) می‌تواند از ما محافظت کند؟

خیر.

واکسن سینه‌پهلو، واکسن پنوموکوک و واکسن هموفیلوس آنفولانزای نوع ب نمی‌توانند از کرونا ویروس جدید پیشگیری کنند. این ویروس خیلی جدید و متفاوت است و واکسن مربوط به خودش را می‌خواهد. محققان درحال تهیه واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا هستند و سازمان بهداشت جهانی از این تلاشها حمایت می‌کند. گرچه واکسنهای فوق‌الذکر برای مقابله با ویروس کرونا موثر نیستند، ولی به‌طورکلی واکسیناسیون برای پیشگیری از بیماریهای تنفسی و تضمین سلامت شما بسیار توصیه می‌شود.

سوال: آیا خشک‌کننده برقی دست در نابودی ویروس کرونا مؤثر است؟

خیر.

خشک‌کننده دست در نابودی ویروس کرونا مؤثر نیست. برای مراقبت از خود، دست‌تان را با مایع ضدعفونی کننده الکل‌دار تمیز کرده یا با آب و صابون بشویید. پس از پاک شدن دست‌ها، باید آنها را با استفاده از حوله کاغذی یا خشک‌کننده هوای گرم، خشک کنید.

سوال: آیا شستشوی مداوم بینی با محلول نمک می‌تواند از کرونا جلوگیری کند؟

خیر.

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد شستشوی مداوم بینی با محلول نمک از ابتلای افراد به ویروس کرونای جدید جلوگیری کرده است. برخی مشاهدات محدود وجود دارند که نشان می‌دهند شستشوی مداوم با محلول نمک می‌تواند به بهبود سریع‌تر سرماخوردگی معمولی کمک کند. اما شستشوی مداوم بینی علائم پیشگیری از عفونت‌های تنفسی را نشان نداده است.

سوال: آیا مصرف سیر می‌تواند از ابتلا به ویروس کرونای جدید پیشگیری کند؟

سیر یک ماده غذایی سالم است که می‌تواند محتوی مقداری مواد ضدمیکروب باشد. اما هیچ مدرکی در وضعیت همه‌گیری فعلی وجود ندارد که نشان دهد خوردن سیر از افراد در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند

سوال: آیا ویروس کرونا تنها بر افراد مسن تأثیر می‌گذارد؟

خیر ،

افراد در همه رده‌های سنی ممکن است از ویروس کرونای جدید متأثر شوند. ظاهرا افراد مسن‌تر و افرادی که دارای بیماری قبلی هستند (به مانند آسم، دیابت، بیماری‌های قلبی) ممکن است در صورت ابتلا به ویروس دچار بیماری شدید گردند. سازمان جهانی بهداشت به تمام افراد در همه رده‌های سنی توصیه می‌کند که با اتخاذ اقداماتی از خود در برابر ویروس محافظت کنند، برای مثال از طریق رعایت بهداشت دست‌‌ها و نیز بهداشت تنفسی.

سوال: آیا آنتی بیوتیک‌ها در پیشگیری و درمان ویروس کرونای جدید موثرند؟

خیر،

آنتی‌بیوتیک‌ها درمقابل ویروس‌ها موثر نیستند، و فقط برای مبارزه با باکتری‌ها عمل می‌کنند. کرونای جدید از نوع ویروسی است و بنابراین نباید از آنتی‌بیوتیک‌ها به‌عنوان وسیله پیشگیری یا درمان آن استفاده شود. با اینحال، اگر شما به دلیل ویروس کرونا در بیمارستان بستری شوید، ممکن است به دلیل احتمال عفونت مشترک باکتریایی آنتی‌بیوتیک هم برایتان تجویز شود.

سوال: آیا داروی خاصی برای پیشگیری یا درمان ویروس کرونا وجود دارد؟

خیر.

تا به امروز، هیچ دارویی برای پیشگیری و یا درمان ویروس کرونای جدید توصیه نشده است. با این حال، افرادی که به این ویروس مبتلا شده‌اند باید از مراقبت‌های مناسب برخوردار شوند تا بهبود یافته و علائم بیماری درمان شود، و افرادی که دچار بیماری شدید شده‌اند باید مراقبت‌های حمایتی بهینه دریافت کنند. تحقیقات درباره برخی درمان‌های خاص ادامه دارد و از طریق آزمون‌های بالینی مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. سازمان جهانی بهداشت برای تسریع تحقیق و توسعه در این حوزه با طیف متنوعی از شرکا همکاری می‌کند.

سوال: آیا ویروس از هوا منتقل می‌شود؟

خیر.

تاکنون هیچ مدرکی دال بر اینکه این ویروس از طریق هوا منتقل می‌شود، گزارش نشده. شاید در جاهایی مثل بیمارستان یا اتاق عمل که تعداد بیماران در آن مکان زیاد است ممکن باشد، اما تا به امروز سازمان جهانی بهداشت موردی را بر این اساس گزارش نکرده. این ویروس از طریق بزاق دهان و قطرات بینی به فرد دیگر منتقل می‌شود.

سوال: آیا خوردن آدامس و آب گرم به مبتلا نشدن ویروس کمک میکند؟

خیر.

خوردن آب گرم به مقدار زیاد باعث سرطان مری می‌شود پس لطفا آب داغ نخورید. آدامس هم باعث ایجاد رطوبت و جلوگیری از ورور ویروس به بدن نمی‌شود.

انشا در مورد ویروس کرونا

 

 

 

 

بیشتر بخوانید:

نقاشی های کودکانه مبارزه با کرونا توسط بچه های ایرانی

در ویروس کووید ۱۹

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
برچسب ها

فرزانه سمندر

استقلالی ام و عاشق نوشتن، کار خبرنگاری رو از آوای ساوه شروع کردم و مدت 15 ساله با گروه مجلات کلبه و کولاک آشنا هستم و همکاری می کنم.
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن