اینترنت کدام سایت ها برای دانشجویان رایگان است؟ + جزئیات اینترنت رایگان برای کلاس های مجازی

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره فهرست سایت هایی که اینترنت مصرفی برای دسترسی دانشجویان به آن ها رایگان است، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. پس از تصمیم به برگزاری کلاس‌ های دانشگاه‌ ها به ‌صورت مجازی به دلیل گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام شد و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه‌ بر بودن آن است!

به همین دلیل دانشجویان خواستار رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس ‌های مجازی شدند و وزارت ارتباطا و فناوری اطلاعات وعده ‌هایی را در راستای رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.

البته در حالی که برخی از دانشجویان از رایگان نبودن اینترنت خود هنگام حضور در سایت ‌های دانشگاهی گله داشتند، اعلام شد که تنها آی ‌پی ‌هایی که توسط دانشگاه‌ ها اعلام شده است، رایگان است!

از طرفی حسین فلاح جوشقانی ، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز اعلام کرد: ” برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، فهرست از دانشگاه ‌ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراکز حوزوی گرفتیم که ممکن است شامل همه دانشگاه‌ های کشور نباشد. این فهرست شامل آدرس سایت ‌های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد. “

او همچنین درباره کم شدن حجم اینترنت به دلیل تغییر آی ‌پی توضیح داد: ” اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه، آی‌ پی عوض می ‌شود و این آی ‌پی در لیست نیست، ما کاری نمی ‌توانیم کنیم. از طرفی ما ترافیک دانشجویان را رایگان نکردیم، بلکه دسترسی به سایت‌ های دانشگاهی را رایگان کردیم. دانشجویان ممکن است با این اینترنت به سایت‌ های دیگری هم مراجعه کنند که ترافیک این ‌ها رایگان نیست و از حجم اینترنت آن‌ ها کم می ‌کند.”

محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش درباره نرم ‌افزار ادوب کانکت برای کلاس آنلاین دانشجویان و هزینه این نرم ‌افزار اظهار کرد:”  هر دانشگاه برای خود سرور ادوب کانکت اختصاصی دارد و لازم است آدرس سرور دانشگاه، از طریق وزارت علوم برای ما ارسال شود تا آن را رایگان کنیم. در حال بررسی هستیم تا استفاده از اسکای‌ روم را کاملا رایگان کنیم. “

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن