برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو

ضمن آرزوی موفقیت برای بازیکنان و تیم های ورزشی اعزام شده به المپیک توکیو برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران را در این مطلب خواهیم دید .
ساعت بازی های والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰ اعلام شد.

 تیم ملی والیبال ایران برای تحقق یکی از انتظارات مردم راه سخت خود در سی و دومین دورهبازیهای المپیک را با دیدار با قهرمان جهان آغاز خواهد کرد.

ساعت بازی های والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰

ساعت بازی های والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰

 

برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی:

  • شنبه ۲ مرداد – ایران و لهستان – ساعت ۱۵:۱۰
  • دوشنبه ۴ مرداد – ایران و ونزوئلا – ساعت ۴:۳۰ صبح
  • چهارشنبه ۶ مرداد – ایران و کانادا – ز ساعت ۴:۳۰ صبح
  • جمعه ۸ مرداد – ایران و ایتالیا – ساعت ۱۵:۱۰
  • یکشنبه ۱۰ مرداد – ایران و ژاپن – ساعت ۱۵:۱۰

مرحله یک چهارم نهایی نیز سه شنبه ۱۲ مرداد و مرحله رده بندی و فینال ۱۶ مرداد برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران از روز شنبه دوم مرداد ماه بازی‌های خود در المپیک توکیو را آغاز خواهد کرد. ملی پوشان در گروه دوم رقابت‌ها با تیم‌های لهستان،ونزوئلا ، کانادا، ایتالیا و ژاپن همگروه هستند.

جنگجویان با انگیزه و با تجربه ولادیمیر الکنو در المپیک برای تحقق آرمانی بزرگ گام در میدان مسابقات گذاشته‌اند و برای تحقق خواسته و شادی مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.

تیم ملی با هدف قرارگیری در جمع چهار تیم برتر مسابقات شرکت کرده است، هدفی سخت ولی شدنی، ملی پوشان ایران اگر روزشان باشد توانایی انجام هرکاری را دارند و قطعاً تمام توان خود را به کار خواهند گرفت تا جبران کم کاری در بخش مدیریت فدراسیون را انجام دهند.

شاگردان ولادیمیر الکنو در گام نخست بازی‌ها روز شنبه مقابل قهرمان جهان صف آرایی کنند. لهستان حریف قدرتمند ایران در مرحله گروهی است و پس از قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ یکی از بخت‌های قهرمانی درالمپیک توکیو نیز به شمار می‌رود.

ونزوئلا دومین حریف ملی پوشان است که به زعم کارشناسان آسان‌ترین حریف ایران خواهد بود اما نباید دست کم گرفته شوند. کانادا دیگر حریف ایران است که در آخرین بازی رو در رو در لیگ ملت‌ها مقابل شاگردان الکنو شکست خورد.

ایتالیا، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ چهارمین رقیب است، رقیبی که با زایتسف آماده گام در المپیک گذاشته است. ژاپنِ میزبان نیز آخرین حریف ایران در مرحله گروهی است که در چند سال اخیر برنامه ریزی خوبی انجام داده است و با توجه به شکست ایران در لیگ ملت‌ها با روحیه بهتری برابر ملی پوشان قرار خواهد گرفت.

ترکیب تیم والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰

ترکیب تیم والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰

 

تیم ملی والیبال ایران که دومین تجربه خود را در  بزرگترین تورنمنت ورزشی جهان تجربه می کند در گروه نخست این رقابت‌ها باید به مصاف تیم‌های لهستان، ژاپن، ایتالیا، کانادا و ونزوئلا برود.

برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو «ولادیمیر آلکنو» لیست نهایی و ۱۲ نفره این تیم را اعلام کرد.

در این لیست سعید معروف (کاپیتان)، جواد کریمی، سیدمحمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، میثمصالحی، مرتضی شریفی، مهدی مرندی و آرمان صالحی (لیبرو)حضور دارند.

تیم ملی والیبال ایران در جمع نخستین گروه کاروان اعزامی ایران به توکیو قرار دارد و روز ۲۶ تیرماه به ژاپن خواهد رفت.

ایران ۵ بازی سخت در مرحله گروهی دارد و چهار تیم از این مرحله به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

آلکنوی روس در دیدار با آرژانتین از نفراتی همچونسعید معروف، سید محمد موسوی، مسعود غلامی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور میثم صالحی و آرمان صالحیاستفاده کرد. واکنش‌های سرمربی تیم ملی کشورمان در دیدار با آرژانتین نسبت به سایر مسابقات متفاوت بود و به نظر می‌رسد او دلش نمی‌خواست با ترکیب ایده‌آلش بازنده دیدار پایانی در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ باشد.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد در کنار این نفرات حضور چهره‌هایی همچون صابر کاظمی، جواد کریمی، محمدرضا حضرت‌پور و پوریا فیاضی هم تا حدود زیادی در توکیو قطعی باشد. به هر حال باید منتظر ماند و دید که لیست نفرات اعزامی تیم ملی والیبال کشورمان به المپیک چه زمانی اعلام خواهد شد.

آخرین وضعیت تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو ۲۰۲۰

سرپرست تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر هر آمدن و رفتنی همراه با حواشی باشد دیگر نمی‌توان این تیم ملی را نگه داشت

امیر خوش‌خبر درباره شرایط تیم و بازیکنان والیبال اظهار داشت: کار مقدمات سفر تیم ملی از مدت‌ها پیش آغاز شده است. عوامل کمیته المپیک و فدراسیون در حال تلاش هستند که بتوانند تیم را در بهترین شرایط اعزام کنند. با توجه به حرف و حدیث‌های فراوان و شایعات مختلف، ۱۲ نفر تیم ملی مشخص شد. روز گذشته آلکنو در یک فضای بسیار خوب بعد از تمرین تیم، از کادر فنی تشکر و خداحافظی کرد. تیم ملی با عزمی راسخ و دعای مردم شنبه شب عازم مسابقات المپیک خواهد شد.

وی با اشاره به تغییرات نهایی و مشخص شدن اسامی تیم ملی زودتر از موعد عنوان کرد: این موضوع به خاطر تمریناتی بود که در روز‌های آخر پیش آمد. آلکنو به دلیل خستگی زیاد بازیکنان، تمرینات امروز را تعطیل کرد. ما روز شنبه هم یک تمرین سبک وزنه خواهیم داشت. زمان پرواز هم ساعت ۲۳:۳۰ است و مستقیم وارد دهکده می‌شویم. هنوز وضعیت بازی‌های تدارکاتی مشخص نیست. چرا که باید شرایط تمرینی به گونه‌ای باشد که پشت سر هم انجام شود و زمان برای گرم کردن بچه‌ها و آماده شدن برای بازی دوستانه وجود داشته باشد که بعید می‌دانم چنین شرایطی فراهم شود. کشور‌ها هم هنوز خبری در این خصوص به ما ندادند. حالا باید وارد آن جا شویم که ببینیم برنامه به چه شکل است.

خوش خبر درباره حواشی اخیر افزود: حواشی به وجود آمده در بدترین زمان و شرایط ممکن برای تیم ملی بود و بر روی تمرینات و مسائل روحی و روانی اعضای تیم تاثیر گذاشت. یک مقدار دلسردی و عدم تمرکز به وجود آورد. تلاش شد تا این مشکل برطرف شود. اما آنچه مسلم است این است که این تیم در حال آماده شدن برای المپیک است و در هر لحظه ممکن است هر بازیکنی حذف یا اضافه شود. اگر هر آمدن و رفتنی همراه با حواشی باشد دیگر نمی‌توان این تیم ملی را نگه داشت. هنوز یک هفته‌ای تا شروع بازی‌ها مانده است. همه را به آرامش و انگیزه دادن به تیم ملی دعوت می‌کنم. هر مساله، مشکل و ابهامی در روند تیم و انتخاب بازیکنان وجود دارد بعد از این رقابت‌ها قطعا روشنگری خواهد شد.

سرپرست تیم ملی والیبال خاطر نشان کرد: آلکنو بعد از مسابقات برنمی‌گردد و داورزنی هم با تاخیر به تیم ملی ملحق می‌شود. ما همچینن با توجه به شرایط کرونایی تمامی تست‌ها را ۱۰ روز قبل از پرواز انجام دادیم. یک تست هم روز گذشته انجام شد. یک تست هم به عنوان آخرین تست قبل از اعزام و پرواز انجام خواهیم داد. بقیه فرم‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی برای ورود به ژاپن را هم آماده کردیم که امیدوارم مشکل خاصی پیش نیاید.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

پرمدال آورترین ورزشکار تاریخ المپیک چه کسی است ؟

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن