بهروز کمالوندی کیست؟ + جزئیات سقوط سخنگوی سازمان انرژی اتمی از ارتفاع ۷ متری

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات ماجرای سقوط سخنگوی سازمان انرژی اتمی از ارتفاع ۷ متری خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بهروز کمالوندی ، سخنگوی سازمان انرژی اتمی به همراه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر علی ‌اکبر صالحی در بازدید روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی خود از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن دچار حادثه شد!

طبق بررسی‌ های خبرنگار ایرنا، کمالوندی روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی حین بازدید از مجتمع غنی ‌سازی شهید احمدی روشن (نطنز) از ارتفاع ۶ تا هفت متری سقوط کرده است و دچار شکستگی‌ های سطحی از ناحیه پا و سر است. وی پس از بروز حادثه به یکی از بیمارستان‌ های کاشان منتقل شده است و تحت مراقبت و درمان قرار گرفته است. استفاده از کلاه ایمنی مانع بروز آسیب جدی به وی شده است! هرچند گفته می ‌شود در این حادثه آسیب جدی به سخنگوی سازمان انرژی اتمی وارد نشده است، اما باید ۴۸ ساعت تحت مراقبت باشد.

دکتر سید علیرضا مروجی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعلام این خبر گفت:

حال عمومی سخنگوی سازمان انرژی اتمی مساعد میباشد و در این حادثه مچ پا و سر وی دچار شکستگی شده است. هم اکنون دکتر کمالوند در بیمارستان آیت الله یثربی کاشان بستری و تحت مراقبت هستند.

بامداد روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی حادثه‌ای تروریستی در تأسیسات برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن اتفاق افتاد که رئیس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی برای بررسی موضوع به کاشان سفر کردند!

اما درباره بهروز کمالوندی بد نیست بدانید وی از مرداد ماه سال ۱۳۹۲ شمسی تاکنون، معاونت روابط راهبردی و امور مجلس شورای اسلامی سازمان انرژی اتمی را برعهده دارد. وی در گذشته سفیر ایران در زیمبابوه و اندونزی بوده است و علاوه بر خدمت در کشورهای سوئد، اسپانیا، قبرس و ایتالیا سابقه مدیریت ادارات کل ارزیابی و نظارت، اداره کل امور اداری وزارت خارجه و معاونت اداره کشورهای آمریکای لاتین را نیز دارد.

بهروز کمالوندی از سال ۱۳۸۹ شمسی به مدت ۱۴ ماه، معاون آمریکای وزارت امورخارجه بود و در خرداد ماه ۱۳۹۰ شمسی از سوی علی اکبر صالحی به عنوان معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه منصوب شد و تا مرداد ۱۳۹۲ شمسی در همین پست فعالیت می کرد. در شهریور ماه سال ۱۳۹۲ شمسی با حکم محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، مهدی دانش‌ یزدی جایگزین وی گردید. وی پس از ریاست مجدد علی ‌اکبر صالحی در سازمان انرژی اتمی به عنوان معاون روابط راهبردی منصوب شد و اندکی بعد این معاونت به معاونت امور بین الملل، حقوقی و مجلس شورای اسلامی تغییر نام یافت چند ماه پس از این انتصاب طی حکمی مسئولیت سخنگوئی سازمان انرژی اتمی ایران نیز از جانب دکتر صالحی به عهده کمالوندی محول گردید که تا کنون نیز ادامه دارد.

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن