تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول در تقویم سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟

یکی از روزهای عجیبی که در تقویم جهانی نامگذاری شده است  برای فرزند اول است ، تاریخ  این روز در تقویم میلادی روز دومین یکشنبه ماه ژوئن است که تاریخ دقیق روز فرزند اول در تقویم شمسی روز ۲۳ خرداد ماه است.

تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول در تقویم سال 1400 چه روزی است؟
تاریخ دقیق روز جهانی فرزند اول

روز فرزند در بسیاری از کشورها مختلف دنیا برگزار می شود و در سراسر جهان جشن می گیرد روز فرزند اول در دومین یکشنبه ماه ژوئن در سال ۱۸۵۶ توسط دکتر به نام شارل لئونارد که کشیشی در کلیسای مجارستانی در شهر ماساچوست نام گذاری شد. دکتر لئونارد خدمات ویژه ای را اختصاص داد و برای کودکان برگزار کرد. دکتر لئونارد این روز رز را نامگذاری کرد، ولی بعدها به گل یکشنبه و سپس روز جهانی فرزند اول نامگذاری شد.

برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ در کشور ترکیه در تاریخ  ۲۳ آوریل روز فرزند اول رسما اعلام و تعطیل ملی شود . روز کودک از سال ۱۹۲۳ با دولت و روزنامه های محلی اعلام شده است که روز به روز برای کودکان جشن گرفته می شود. با این حال، تصمیم گرفت که اعلامیه رسمی برای روشن شدن و توجیه این جشن مورد نیاز بود و اعلامیه رسمی در سال ۱۹۳۱ توسط بنیانگذار و رئیس جمهور ترکیه.

روز بین المللی محافظت از کودکان در بسیاری از کشورها به عنوان روز جهان فرزند اول در ۱ ژوئن از سال ۱۹۵۰ دیده می شود. این فدراسیون توسط فدراسیون بین المللی دموکراتیک زنان در کنگره خود در مسکو (۴ نوامبر ۱۹۴۹) تاسیس شد. انواع عمده جهانی شامل یک تعطیلات جهانی کودکان در تاریخ ۲۰ نوامبر، توسط توصیه سازمان ملل متحد.

 

 

بیشتر بخوانید : روز جهانی والدین در تقویم جهانی و تقویم شمسی چه روزی است؟

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن