تاریخ دقیق روز جهانی پدر در تقویم سال ۱۴۰۰

تاریخ دقیق روز جهانی پدر موضوعی است که در این مطلب بررسی خواهیم کرد ، پس با ما همراه باشید .

 

تاریخ دقیق روز جهانی پدر در تقویم سال 1400

تاریخ دقیق روز جهانی پدر در تقویم ۱۴۰۰

روز پدر روزی برای قدر دانی از همه پدرهای دنیا است. در تقویم ایران روز پدر تاریخ ولادت امام علی (ع) در روز ۱۳ رجب قمری است. روز جهانی پدر تاریخ مشخصی ندارد و اغلب در کشور های مختلف تاریخ متفاوتی دارد اما در سال ۱۹۷۲ رئیس جمهور امریکا سومین یکشنبه ی ژوئن را به عنوان روز جهانی پدر را در کنگره ی آمریکا ثبت کرد .

این روز در تقویم شمسی سال ۱۴۰۰،  ۳۰ ماه خرداد قرار دارد .

تاریخ روز پدر کشور های مختلف

در تقویم کشور های مختلف روز پدر تاریخی متفاوتی دارد که در ادامه مشاهد می کنید.

در بیشتر کشورها سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن روز پدر نامیده شده است در المان ۱۷ مه هر سال به مناسبت روز عروج مسیح روز پدر نامیده شده است. در هند ۲۹ ماه اوت به این روز نامگذاری شده است.

در پاکستان مثل ایران روز ولادت امام علی روز پدر است.در کشور ونزوئلا این روز سومین یکشنبه ماه ژوئن جشن گرفته می شود و یک روز تعطیل عمومی نیست.

۲۳ فوریه ۲۳ فوریه در روسیه روز پدر و همچنین روز دفاع از میهن نامیده شده است. در کره جنوبی تاریخ روز پدر و مادر همزمان در روز ۸ مه می باشد. در کشور های لیتوانی و سوئیس روز پدر در روز اولین یکشنبهٔ ماه ژوئن است.

روز پدر در دانمارک ۵ ماه ژوئن هم‌زمان با روز قانون اساسی است و  در اسپانیا و ایتالیا۱۹ مارس هر سال را روز پدر نامیده شده است. در کشورهای عربی مصر و لبنان تاریخ روز پدر اولین روز تابستان یعنی ۲۱ ژوئن است.

در کشورهای برزیل و ساموآ دومین یکشنبهٔ ماه اوت روز بزرگ داشت پدر است این ایده در تقویم برای اولین بار به این منظور ترویج یافت تا کودکان روزی را صرف قدردانی اختصاصی از قهرمان پرافتخار زندگیشان کنند.

 

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن