تاریخ دقیق روز فیزیوتراپی در تقویم سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟

در تقویم ملی کشورمان روزی را به نام فیزیوتراپی نامیده اند که بهتر است پیش از دانستن تاریخ دقیق روز فیزیوتراپی در تقویم سال ۱۴۰۰ با این رشته نیز آشنا شویم و البته در آخر نیز تاریخچه ای از نامگذاری این روز بخوانیم.

فیزیوتراپی (physiotherapy) شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی – ماهیچه‌ای – اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانور‌های دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روش‌ها از ورزش، نور، پرتو‌های فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی بوده که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت است. فیزیوتراپی درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی است که همزمان با توسعه دانش پزشکی به یکی از ارکان درمان‌های نوین پزشکی تبدیل شده است.

تاریخ دقیق روز فیزیوتراپی در تقویم سال 1400 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز فیزیوتراپی در تقویم سال ۱۴۰۰

تاریخ روز فیزیوتراپی در تقویم شمسی برابر است با :

روز شنبه ۲ ماه مرداد سال ۱۴۰۰

تاریخ روز فیزیوتراپی در تقویم قمری برابر است با :

روز ۱۲ ماه ذی الحجه سال ۱۴۴۲

تاریخ روز فیزیوتراپی در تقویم میلادی برابر است با :

روز ۲۳ ماه ژوئیه سال ۲۰۲۱

تاریخ دقیق روز فیزیوتراپی در تقویم سال 1400 چه روزی است؟

تاریخچه روز فیزیوتراپی

در سال ۱۳۵۱ هجری شمسی حق تاسیس کلینیک‌های فیزیوتراپی از فیزیوتراپیست‌ها سلب گشت و در سال ۱۳۷۸ در دوم مردادماه این حق دوباره به فیزیوتراپیست‌ها برگردانده شد و به این مناسبت روز دوم مرداد روز فیزیوتراپی در ایران نام گرفته و در این روز مراسم‌هایی برگزار می‌گردد.

اولین رییس مدرسه عالی فیزیوتراپی در کشور را آقای دکتر ابراهیم چهرازی متخصص از فرانسه به عهده داشتند. دومین رییس مدرسه عالی فیزیوتراپی آقای دکتر منوچهر نواب متخصص طب فیزیکی از کشور فرانسه بودند که حضور ایشان در تکامل و تدوین برنامه‌ها نقش انکار ناپذیری را ایفا می‌نماید و به‌تدریج مدرسه عالی فیزیوتراپی به موسسه عالی توانبخشی و امروز به نام دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تغییر نام داده و فعالیت می‌کند. بعد از گذشت چند سال در موسسه عالی توانبخشی رشته‌های کاردرمانی و گفتاردرمانی تاسیس گردید.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

متن تبریک روز فیزیوتراپی همراه با عکس نوشته های مخصوص

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن