دانستنی ها

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم ۹۸ چه روزی می باشد؟

روز مادر هر سال در تقویم شمسی ما دچار تغییر می شود ، در این مطلب به تاریخ دقیق روز مادر در تقویم خواهیم پرداخت .
روز مادر مثل روز زن یک مناسبت جهانی نیست اما بیشتر کشورها این مناسبت را گرامی می‌دارند. در ایران نیز روز مادر که مصادف با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) می‌باشد به یاد این مادر فداکار و تمامی مادران سرزمینم این روز را جشن می‌گیرند. ما در دلگرم برای شما تقویم روز مادر در سال ۹۸ را به اشتراک گذاشته‌ایم .
تاریخ روز مادر در تقویم سال ۹۸
تاریخ دقیق روز مادر

روز مادر چه روزی است ؟

تاریخ دقیق روز مادر

در ایران روز مادر، ۲۰ جمادی‌الثانی زادروز دختر پیامبر اسلام، فاطمه زهرا (س) است. و به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه زهرا (س ) در ایران روز مادر تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است.

 

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم شمسی

تاریخ شمسی روز مادر ۱۳۹۸ : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

تاریخ قمری روز مادر : ۲۰ جمادی الثانی ۱۴۴۱

تاریخ میلادی روز مادر : ۱۵ فوریه ۲۰۲۰

روز مادر و روز زن در کشورها و مناطق مختلف جهان تاریخچه های متفاوتی دارد. ولی عامل مشترک در بین تمامی روزهای مادر در کشورهای مختلف یادبود یک زن مهم در تاریخ آن کشور است.

روز مادر، روزی است که در کشور های مختلف برای بزرگداشت مقام زن و مادر گرامی داشته می شود. در کشور های مختلف جهان تاریخ های متفاوتی را به عنوان روز زن و روز مادر جشن می گیرند.

به عنوان مثال در کشور ایران روز ۲۰ جمادی الثانی برابر با روز تولد حضرت فاطمه زهرا به عنوان روز مادر شناخته می شود، در کشور های اروپایی کاتولیک روز مریم مقدس را به عنوان روز مادر جشن می گیرند.

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم سال ۹۸

روز مادر در ایران

در بیستم جمادى الثانى سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم و از رحم پاک و مطهر خدیجه، دخترى پا به عرصه وجود نهاد، دخترى که همتاى على (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوى تمامى مؤمنین و موحدین است، بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است.

تنها زنی که پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب ” اُم ابیها ” داده است، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود.

در فرهنگ پر بار ایران اسلامی این روزبه عنوان روز مادر نام گرفته تا زنان و مادران این مرز و بوم از او درس ایمان ، فداکاری و مهربانی بیاموزند.

 

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم
تاریخ دقیق روز مادر

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم سال ۹۸

تاریخ دقیق تولد حضرت فاطمه زهرا (س) چه روزی است ؟

روز مادر ۱۳۹۸

بین اکثر علمای امامیه مشهور است که حضرت زهرای مرضیه س در ۲۰ ام جمادی الثانی سال ۵ ام بعثت چشم به جهان گشودند. بعضی هم معتقدند که این زادروز به ۵ سال قبل از بعثت برمیگردد.

ایشان فرزند پیامبر اکرم و حضرت خدیجه می باشند.

این روز را به همه ی مادران و خانم ها تبریک عرض می کند. و آرزوی سلامتی برای شما که همواره آرزوی سلامتی برای ما می کنید داریم. امیدواریم خداوند بهترین ها را در این روز برای شما رغم بزند.

امتیاز کاربران: ۴.۳۸ ( ۴ رای)

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  ایمیل برای اطلاع رسانی  
بهم خبر بده
دکمه بازگشت به بالا