تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) چه روزی از تقویم ۱۴۰۰ است؟

فرزانه سمندر ، اختصاصی جدول یاب : هر ساله از روز میلاد حضرت معصومه (س) تا روز میلاد امام رضا(ع) را هفته کرامت نامیده شده است . امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان، از سلاله پاک رسول خدا(ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام است ، ایشان برادر حضرت معصومه (س) می باشند .  امام رضا (ع) ، در یازدهم ذی القعده سال ۱۴۸ هجری قمری در مدینه منوّره متولّد شد . در این مطلب تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) را بررسی می کنیم .
تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) چه روزی از تقویم 1400 است؟

تاریخ دقیق ولادت امام رضا ( ع) در تقویم سال ۱۴۰۰

تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع)  در تقویم شمسی
روز سه شنبه ۱ تیر ماه سال ۱۴۰۰
تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع) در تقویم قمری
۱۱ ذی القعده سال ۱۴۴۲
تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع) در تقویم میلادی
۲۲ ژوئن سال ۲۰۲۱

 

امام رضا(ع) هشتمین امام شیعیان، از سلاله پاک رسول خدا(ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام است و به ایشان لقب ضامن آهو داده اند .

امام رضا علیه السلام پسر امام موسی کاظم و مادر امام رضا نجمه خاتون بوده اند. وی امام هشتم شیعیان می باشند و یکی از محبوب ترین معصومین در میان ایرانیان است .

حضرت رضا (ع) دارای القاب بسیاری بودند که از جمله:

مشهور ترین لقب امام (ع), رضا می‌باشد که بنابر روایتی در عیون اخبار الرضا علت ملقب بودن حضرت(ع) به رضا این بوده که « رَضیَ بِهِ المُخاِلفُونَ وَ مِن اعدائِه کَما رَضیَ بِهِ المُوافِقُونَ مِن اُولیائِهِ وَ لَم یَکُن ذلِکَ لا حَدَّ مِن آبائِه عَلَیهُمُ السَّلامَ فَلذلِکَ سَمَّی مِن بَینَهُم بِاالرِّضا» یعنی هم دشمنان مخالف و هم دوستان موافق به ولایت عهدی, به ولایت عهدی او رضایت دادند و چنین چیزی برای هیچ یک از پدران او دست نداده بود از این رو در میان ایشان,تنها به او رضا نامیده شد.
بیشتر بخوانید :
۵ ۱ رای
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن