تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) چه روزی از تقویم ۹۹ است ؟

فرزانه سمندر ، اختصاصی جدول یاب : هر ساله از روز میلاد حضرت معصومه (س) تا روز میلاد امام رضا(ع) را هفته کرامت نامیده شده است . امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان، از سلاله پاک رسول خدا(ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام است ، ایشان برادر حضرت معصومه (س) می باشند .  امام رضا (ع) ، در یازدهم ذی القعده سال ۱۴۸ هـجری قمری در مدینه منوّره متولّد شد . در این مطلب تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) را بررسی می کنیم .
تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) چه روزی از تقویم 99 است ؟

تاریخ دقیق ولادت امام رضا ( ع) در تقویم سال ۱۳۹۹

امام رضا(ع) هشتمین امام شیعیان، از سلاله پاک رسول خدا(ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام است و به ایشان لقب ضامن آهو داده اند .
تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع)  در تقویم شمسی
روز جمعه ۱۳ تیر ماه سال ۱۳۹۹
تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع) در تقویم قمری
۱۱ ذی القعده سال ۱۴۴۱
تاریخ و روز دقیق تولد امام رضا (ع) در تقویم میلادی
۳ جولای سال ۲۰۲۰

 

امام رضا علیه السلام پسر امام موسی کاظم و مادر امام رضا نجمه خاتون بوده اند. وی امام هشتم شیعیان می باشند و یکی از محبوب ترین معصومین در میان ایرانیان است .

حضرت رضا (ع) دارای القاب بسیاری بودند که از جمله:
مشهور ترین لقب امام (ع), رضا می‌باشد که بنابر روایتی در عیون اخبار الرضا علت مقلب بودن حضرت(ع) به رضا این بوده که « رَضیَ بِهِ المُخاِلفُونَ وَ مِن اعدائِه کَما رَضیَ بِهِ المُوافِقُونَ مِن اُولیائِهِ وَ لَم یَکُن ذلِکَ لا حَدَّ مِن آبائِه عَلَیهُمُ السَّلامَ فَلذلِکَ سَمَّی مِن بَینَهُم بِاالرِّضا» یعنی هم دشمنان مخالف و هم دوستان موافق به ولایت عهدی, به ولایت عهدی او رضایت دادند و چنین چیزی برای هیچ یک از پدران او دست نداده بود از این رو در میان ایشان,تنها به او رضا نامیده شد.

 

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۵ ۱ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x