تعبیر خواب شهید شدن | شهید شدن در خواب نشانه چیست؟

در این پست از جدول یاب تعبیر خواب شهید شدن از نظرتان می گذرد. شهادت به معنای کشته شدن در راه خدا، از آموزه‌های دین اسلام است که با آموزه‌هایی دیگر همچون جهاد پیوند دارد. در روایات اسلامی، شهادت بالاترین خوبی‌ها معرفی شده است. و به همین علت شهید شدن در خواب بیانگر عمر طولانی ، خیر و برکت و رزق و روزی می باشد. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

تعبیر خواب شهید شدن
تعبیر خواب شهید شدن

تعبیر خواب شهادت از نظر محمد ابن سیرین 

اگر در خواب بیند که شهادت می آورد و بیننده مصلح بود، دلیل است با شهادت از دنیا برود. اگر مفسد بود، دلیل که ازگناه توبه کند. اگر مشرک بیند مسلمان شود.

تعبیر خواب شهید شدن همسر از نظر جابر مغربی 

اگر مردی خواب ببیند که همسر خود در جنگ و یا در عملیاتی در راه خدا شهید می شود و برای او می گرید ، نشانه عمر با برکت و رزق و نعمت است به نشانه عنایت حق تعالی و یا سفرهای طولانی و زیارتی می باشد.

و اگر زن و یا دختری خواب ببیند شوهر و یا نامزد خودش را از دست می دهد و شهید می شود،  نشانه است که صاحب اولادی پاک و صالح می شوند و بواسطه داشتن اولاد پاک و خلف زندگی آن ها پر برکت خواهد شد. انشاا…

تعبیر خواب شهید از نظر امام صادق (ع) 

اگر زنی در خواب ببیند که شوهر (همسر) خود در نبردی با دشمنان شهید شده است تعبیر این است که کارهای دنیا بر او آسان شود و از آتش دوزخ ایمن می شود.

تعبیر خواب شهید شدن پدر از نظر خالد اصفهانی 

شهید شدن بابا (پدر) در رویاهای ما بر دوازده وجه است:

 • اول: سخن های درست
 • دوم: گذراندن حاجت
 • سوم: ولایت
 • چهارم: مال مجموع
 • پنجم: دوست
 • ششم: فرزند
 • هفتم: رفیق
 • هشتم: روزی فراخ
 • نهم: ایمنی
 • دهم: کنیزک
 • یازدهم: یافتن جاه
 • دوازدهم: نزلت

تعبیر خواب شهید شدن برادر از نظر ابن سیرین 

اگر کسی ببیند برادر (تنی یا ناتنی) خود در جنگ جبهه و یا در راه خدا و یا در شغلی که فعالیت دارد شهید شده است، نشانه این است که پسری جوان از نزدیک ترین دوستان خواب بیننده به زودی درخت دامادی به تن می کند و بساط شادی و عروسی برپا خواهد شد.

شنیدن خبرهای بسیار خوشحال کننده پیدا کردن روحیه هدف و امید بسیار بالا برای صاحب رویا معنی این خواب است در واقع به شهادت رسیدن برادر (داداش) در رویاهای ما نشانی از اتفاقات خوش آیند است رسیدن به بهترین آرزوهای دیرینه و یا عروسی عقد و نامزدی دوستان نزدیک است.

تعبیر خواب شهید شدن

تعبیر خواب شهید شدن دوست و رفیق صمیمی از نظر علامه مجلسی 

شهید شدن دوست صمیمی بر چهار وجه است:

 • اول: قدر و منزلت
 • دوم: فرمانروائی
 • سوم: مال و نعمت
 • چهارم: فرزند

معبران می گویند:

اگر دیدی دوستت شهید شده یا خبر شهادتش را به تو می دهند صاحب فرزندی صالح و خلف می شوی و اگر مجرد باشی به مال و یا نعمتی دست پیدا می کنی که دسترنج زحمات خودت است.

تعبیر خواب شهید شدن از نظر ابن سیرین

اگر کسی ببیند که دیگران که او را می شناسد یا نمی شناسد شهید شده است، نشانه این است که صاحب رویا چیزی را به دست می آورد که تاکنون از آن صرف نظر کرده بود و یا اینکه شخص مجبور به انجام کارهای خدماتی خواهد شد.

شهید شدن دیگران در خواب دلالت بر این دارد که خواب بیننده بر مشکلاتش غلبه خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب مرده | دیدن مرده در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب زخم | دیدن زخم در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب خون | دیدن خون در خواب نشانه چیست ؟

تعبیرخواب من چیه؟ | تعبیر خواب شما توسط معبر جدول یاب

[تعداد: ۳   میانگین: ۴.۷/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
85 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
View all comments
Zahra
Zahra
13 روز قبل

سلام خواب دیدم مادرم شهید شدن و خیلی گریه میکردم از شدت گریه زیاد از خواب بیدار شدم.

نهال
نهال
15 روز قبل

سلام من چند شب پیش خواب دیدم که پشت یه در قایم شدم و یه فرد داعشی میخواد یه خانواد رو جلوم بکشه بعد یهو میام بیرون و اونا رو نجات میدم و اون داعشی سر منو میبره یعنی قشنگ این تیکه رو یادم هست.بعدش انگار یهو سر از یه راهرو درمیارم و یه فردی ازم میپرسه ببخشید شما شهید اید؟ منم جواب میدم ن من جانبازم. میشه تعبیرش رو بگید

زینب
زینب
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که جنگ بین ایران و عراق دوباره شروع شده ومن توحیاط همسایمون کنارسردارسلیمانی شهیدمیشم وبااین که یه گلوله توسرم خوردهیچ خونی نیومدوبعداینکه شهیدشدم بدون احساس هیچ دردی باسردا سلیمانی و دخترش توبهشت غذامیخوردیم ومن سرداروبغل کردم
لطفاتعبیرکنید

زینب
زینب
1 ماه قبل
Reply to  زینب

میشه تعبیرش کنید؟🙏

زینب
زینب
1 ماه قبل

ممنونم

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام خواب دیدم که شهید شدم .تعبیرش چیه؟

ریحانه
ریحانه
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که روز عاشورا جز لشکر امام حسین هستم و در حالی که چهره ایشان را نمیبینم ولی صدایش را میشنیدم گفتند که هر کس با من باشد امروز شهید خواهد شد و من در خودم احساس شادی داشتم که در راه خدا کشته خواهم شدا و چند شب قبل از این هم خواب میدیدم که در راه دفاع از اسلام تیر خوردم و خود را کشان کشان روی زمین حرکت میدادم و چشمان ام سیاهی میرفت که گویی در حال مرگ بودم اما چند ساعت که گذشت با وجود اینکه تیر در بدن ام بود اما… مطالعه بیشتر »

سینا ملایی
سینا ملایی
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که داییم شهید شده و همه دارن باسش گریه میکنن تعویرش چیه ممنون میشم جواب بدید

Peyman
Peyman
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که یک نفر که نمیشناسمش شهید شده و دوستام که بسیجی هستن دارن از یک کوه میبرنش بالا و بقیه هم دنبالشون به صف داریم میریم بالا و منم دست به سینه داشتم گریه میکردم

marziye
marziye
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم قرار بود شهید بیارن عکس شهید رو روی دیوار زده وبدن و در مسجد منتظر بودیم تا شهید رو بیارن

الهام
الهام
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که محاصره شدم و میدانستم که شهید میشوم و فورا از دوستم که همراهم بود حلالیت طلبیدم و اشهدم رو گفتم ولی از طرف دشمن هر چی به سمت من پرتاپ میشد به من اصابت نمیکرد و خودم در خواب تعجب کردم که چرا من هیچ طوریم نمیشه

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام لطفا اگه اطلاعاتی در مورد این خواب من میدونید جواب بدین من خواب دیدم انگار تو یک مراسمی یا همایشی شرکت کردم و دقیقا موضوعش یادم نیست ولی دقیق یادمه در اون مراسم انگار از پروژکتور یه فیلمی رو پرده پخش میشه ک در اون لحظه شهادت یه شخصی هست که بنظرم نوجوان بود و اصلا اون شخص رو نمیشناختم.حتی دقیقا یادمه نحوه شهادت و تیر به کجا اصابت کرد.بعد فیلم انگار به جلو زده میشه و سالیان بعد نشون میده انگار پیکر اون شهید رو پیدا میکنند و استخونهاش حتی یاادمه دیدم تو این فیلم.دیگه چیز اضافه ای… مطالعه بیشتر »

امیر مهدی جعفری
امیر مهدی جعفری
1 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم که دریک منطقه جنگی هستم و تفنگ بدست بودم
و آن منطقه را بمباران میکردند لحظه ایی حس کردم شهید شدم و تیر خوردم که برای نماز صبح از خواب بیدار شدم

NASIM ARA
NASIM ARA
1 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم که همه جا تاریک است و من به شکم دراز کشیده بودم و انگار یکی سرم رو به سمت پایین می برد و پاهام معلق بود تو وضعیت بدی بودم فردی با صدای زنانه بهم چیزی مثل این گفت که تو دنبال شهادتی؟ من گفتم بله در مورد شهادت چیزهایی گفت که خوب یادم نمیاد انگار می خواست از خواسته ی واقعیم مطلع بشه یا اینکه منصرفم کنه اما من رو حرفم بودم که شهادت می خواهم بعد حرف دیگری از طرف او دیدم که رها شده ام نشستم و دیدم اینجا اتاق خودم است… مطالعه بیشتر »

Faezeh
Faezeh
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که توی تابلویی عکس شهیدی رو دارم بعد که تابلو رو پایین می اورم سه تا شهید می بینم که مقابل میز نشسته اند و با هم حرف می زنند بین اون شهدا شهید حججی رو شناختم با لبخندی زیبا صحبت می کردند من به برادرم که در کنارم بود اشاره کردم این سه شهید هستند و بعد انها بلند شدند که بروند من کتابی از شهید حججی داشتم ان را به او نشان دادم و گفتم من این کتاب را بخاطر شما خریدم و بعد شروع کردم از علاقم به شهادت گفتم بهش گفتم که… مطالعه بیشتر »

جواد
جواد
2 ماه قبل

سلام سالیانه افرادی از دوستان یا اقوام شامل زن و مرد خواب می بینند من شهید شده ام تعبیرش چیست ؟

الناز
الناز
2 ماه قبل

سلام من خواب دیدم یه دختری شهید شده
تعبیرش چی می‌تونه باشه ؟؟
و اون دختره هم دوستم نبود اصلا رفیق صمیمیم نبود

سیده مینا تقی زاده
سیده مینا تقی زاده
2 ماه قبل

سلام من خواب دزدم که داریم میریم جایی چند نفر بودیم یک چیزی برگه ای میدن که اسمت و عکست هست شهید میشی و به منم دادن من گریه میکردم میگفتم من نمیخوام شهید بشم میخوام بچه هامو بزرگ کنم تعبیرش چیه؟؟

هستی
هستی
2 ماه قبل

سلام و وقت بخیر خواب دیدم در یه زمین خاکی جنگ شده بعد دیگران شهید میشدن من و کسای دیگه اینارو به صورت گروهی میزاشتیم توی قبر و یه حس صدای ناله هم انگار کسی براشون گریه میکرد
من به عنوان شخص خوب بودم توی خواب که کمک میکردم اینارو خاک کنیم

Mahi
Mahi
3 ماه قبل

سلام. من دیشب دوتا خواب دیدم اول اینکه با یکی از دوستام که من تا حالا ندیده بودم تو جنگ بودیم تو یک خونه سیمانی که در یا پنجره نداشت بعد عراقیها به ما حمله کردن دوستم رو شهید کردن منم اول پناه گرفتم به سمت عرقیها شلیک کزدم و دو نفرشون رو کشتم نفر سوم یه تیر به قفسه سینم زد و من زخمی شدم اما نفر سوم رو هم کشتم در حال مرگ بودم که چندتا از سربازای خودی اومدن بالا سرم و اسمم رو هم که تو خواب یه چیز دیگه ای بود صدا زدن و گفتن… مطالعه بیشتر »

محمد
محمد
3 ماه قبل

سلام دیشب توی خواب دیدم وسط جنگم و یه موشک خرد به گلدسته های حرم امام علی و هر دوتا مناره خراب شد

میثم
میثم
3 ماه قبل

سلام دیشب تو خواب دیدم که وسط جنگ یه نفر غریبه کشته شد و من میخواستم اونا بلندکنم ببرمش عقب ولی نمیتونستم و بالای سرش گریه میکردم تا از خواب بیدار شدم.

نسیم
نسیم
4 ماه قبل

سلام .وقتتون بخیر
من ۱۸ سالمه و دیشب خواب دیدم که (توی مدرسه از من یاد میشه به عنوان کسی که از همین مدرسه به جنگ دفاع مقدس میره و نام من را با شهید می آورند.خیلی از بچه ها بهم احترام میذارن و من هم آدم خیلی آرومی هستم.
به خونه میام و برای مادرم با بغض تعریف میکنم که توی مدرسه اسممو اوردن .)
خواستم بدونم تعبیرش چیه؟ممنون میشم جواب بدید

رضا
رضا
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر دیشب خواب دیدم که دایی مرحومم که نزدیک به ۱۳ سال پیش فوت کردن روی قبرشون نوشتن شهید و من اونجا بودم چون خود منم دوست دارم و از خدا طلب شهادت دارم،برام جالبه که تعبیر خواب بدونم،ممنونم از شما.

حسین
حسین
4 ماه قبل

سلام.
من دیشب خواب دیدم به همراه دو نفر توی جنگ بودیم هوا بارونی بود بعد هر سه تامونانو با تیر زدن من خورد تو سینم افتادم اشهد خوندم بعدش بلند شدم دیدم زخمم داره خوب میشه

علبرضا
علبرضا
4 ماه قبل

سلام خواب منم تعبیر کنید ممنون من تو خواب دیدم با ۵نفر دیگه روی یک بلندی هستیم و داریم اطراف دید میزنیم ۲نفر به سمت‌ما اومدن فکر کردن ما جاسوسیم نردبان گذاشت اومد بالا من هلش دادم افتاد پایبن دوباره اومد بالا ما فرار کردیم به بچه ها گفتم اول من میرم شما دنبال من بیایید وقتی من فرار میکردم اون دو نفر افتادن دنبال من رفتم تو یه منطقه نظامی اون دونفر اومدن دنبالم پیدام کردن یه سرباز هم بود گفتم من برا این منطقه هستم منو شفاعت کن منو نجات بده از دست اینا گفت ن بعد یه… مطالعه بیشتر »

ستاره
ستاره
5 ماه قبل

سلام میشه خواب منم تعبیر کنید
خواب دیدم با خانوادم و کلی دیگه از مردم به یه کشوری میریم برای برگشت اجازه نمیدن و میگن ی مسری باید رد بشین کتک بخورین ی سرسا میگن نصف مردم تو این مسیر کشته میشن
حرف از داعشم بود تقریبا من ندیدم اعضای خوانوادم کشته شدن ولی در همون مرحله ها بود که از خواب پریدم

مهدیه
مهدیه
5 ماه قبل

سلام…من دومین یا سومین بار هست که خواب میبینم پدرم شهید شده و وقتی خبرش به گوشم میرسه به شدت به هم میریزم و گریه میکنم و بهش با حالت گریه میگم خوشحالم که تو بهشتی و منم وقتی اومدم تو اون دنیا ملاقاتت میکنم…من دختر هستم و مجرد

Amirkhan Akbar
Amirkhan Akbar
5 ماه قبل

با سلام من خواب دیدم که خودم شهید شدم و تابوت خودم را با چشمان خود ایستاده ام گویا روح بودم و پیکر خود را در تابوت می دیدم و فهمیده بودم که شهید شدم و خوش بودم.

زهرا
زهرا
5 ماه قبل

با سلام ممنون میشم که خواب منو تعبیر کنین خواب دیدم یک نفر شهید شدن و خیلی براش گریه کردم انگار همرزم پدرم بودن انکار تو خواب وصیت کرده بودن اونرو روی قبر حضرت محمد دفن کنن و اونام داشتن به وصیتش عمل میکردند ممنون میشم تعبیرشو بگین دوبار هم اسم حضرت محمد رو شنیدم تو خواب

ماریا
ماریا
6 ماه قبل

با سلام خواب دیدم پدرم که چند سال پیش فوت کرده اکنون شهید شده و مردم زیادی برای مراسم تشییع و فاتحه خوانی ایشان آمدند تعبیرش چیه؟

حمیدی
حمیدی
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر، خواب دیدم کسی که از ناراضی هستم و حقی گردنم داره، شهید شده ، توی خوابم هی میگفتم من از این ادم راضی نیستم چطور شهید شده … نمیدونم تعبیرش چیه😢نمیتونمم ببخشمش.

پ و ر ی ا
پ و ر ی ا
6 ماه قبل

سلام خدمت شما ..خواب دیدم شهیدی که من میشناسمشون و بهشونم علاقه دارم نشستن و دارند ادعیه میخونن زیارت عاشورا و… ویکسری ادم دیگه دارن درباره فضایل و ویزگی های خوب ایشون میگن..ممنون میشم تعبیرش بفرمایین

رضا
رضا
6 ماه قبل
Reply to  پ و ر ی ا

ببخشید اشتباهی دیسلایک دادم،خواستم لایک کنم

رضا
رضا
6 ماه قبل

سلام من آرزوی شهادت دارم،دیشب خواب دیدم،که شهیدی رو در قبر میزارن و فکر کنم من بودم،چند شب پیشم دیدم دو نفر تو خواب شهید شدن که فکر کنم نوجوان بودن

Sana
Sana
6 ماه قبل

سلام من خواب دیدم برای سفر به مشهد توی رستوران توی جاده منتظر داییم هستم تا بیاد و با هم بریم؟ مشهد

bela
bela
6 ماه قبل

سلام.خواب دیدم حدوداپیکر۱۰تاشهیدو میارن که من دنبالشون میرم.که میگن یکی از اون شهدا عمومه .میخواستم تعبیرخوابمو بدونم ممنون میشم بگید

سینا
سینا
6 ماه قبل

سلام. من در تواب دیدم در برابر دشمن از برادر و مادرم دفاع کردم و به وسیله شلیک گلوله دشمن برای دفاع از مادرم کشته شدم تعبیر این خواب چیست؟

مهدی
مهدی
7 ماه قبل

سلام من خواب دیدم دارم برای جنگی اعزام میشم تا به شهادت برسم بعد یه ساعت خاصی باید یک جا جمع میشدیم برای اعزام با همه خداحافظی کردم بعد ساعتو نگاه کردم دیدم از اون ساعت گذشته و من جا مونده ام و با صدای بلند گریه میکردم و بهم میگفتن ان شاءالله دفعه ی بعد میری

Tina
Tina
7 ماه قبل

سلام شدت آن به خیر من خواب دیدم باکاروانی در حال حرکتیم همش هم داریم پیاده راه میریم دیدم شیری بهم نزدیک می شه من ترسیدن اون شیر دست من را گاز گرفت و باعث شد که دست من خون بیاد من ناراحت و عصبانی. بودم ولی یه هو دیدم از اون شیره یه آدم می یاد بیرون یه آقا پسر و من ایشون رو می شناختم ولی تا بحال باهاشون ملاقات نکردم ما در راه کربلا بودیم بعدش اون آقا پسر دست من رو پانسمان می کنه و ازم عذر خواهی می کنه و می گه ما در این… مطالعه بیشتر »

fereshteh
fereshteh
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر
خواهر من خواب دیده که شهید شده.تعبیرش چیه؟

Sana
Sana
7 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم که یکی از بازیگران کشورمان شهید شده

Fahim
Fahim
7 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم تو ی جایی هستم پر از عکس شهدا این به چه معناست

عدنان
عدنان
7 ماه قبل

سلام،خسته نباشید عمه بنده در خواب میبینن که دایی شهیدشون رو در جایی زیبا و سرسبز مشاهده میکنن و شخصی کنار او ایستاده از شهید میپرسن که این شخص کنار شما کیه؟ شهید جواب میدهد که این بردارزاده ی تو هست،بچه ی فلان برادرت که اون شخص من میشوم و نامم را در خواب آن شهید موقع معرفی گفته است بعدش عمه ی من بیدار می شود میگوید که بعد بیدار شدن اذان میشود. خواهش میکنم تعبیرش رو بهم بگید،خیلی مهمه البته این خواب به ۴یا۵ ماه قبل برمیگردد.

عدنان
عدنان
7 ماه قبل

ممنون که پاسخ دادین،اجرتون با خدا و سیدالشهدا(ع) و شهدا

زینب
زینب
8 ماه قبل

باسلام. من خواب دیدم همسرم رو داعشی ها شهید میکنن و جلوی خودم سرمیبرن و قیافه همسرم و ویژگی های جسمیشون (یک پاشون قط شده بود) رو میدیدم میشه تعبیرش کنید تاحالا دوبار خواب شهید شدن همسر رو دیدم ولی هنوز ازواج نکردم

85
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن