تعبیر خواب شهید شدن | شهید شدن در خواب نشانه چیست؟

در این پست از جدول یاب تعبیر خواب شهید شدن از نظرتان می گذرد. شهادت به معنای کشته شدن در راه خدا، از آموزه‌های دین اسلام است که با آموزه‌هایی دیگر همچون جهاد پیوند دارد. در روایات اسلامی، شهادت بالاترین خوبی‌ها معرفی شده است. و به همین علت شهید شدن در خواب بیانگر عمر طولانی ، خیر و برکت و رزق و روزی می باشد. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

تعبیر خواب شهید شدن
تعبیر خواب شهید شدن

تعبیر خواب شهادت از نظر محمد ابن سیرین 

اگر در خواب بیند که شهادت می آورد و بیننده مصلح بود، دلیل است با شهادت از دنیا برود. اگر مفسد بود، دلیل که ازگناه توبه کند. اگر مشرک بیند مسلمان شود.

تعبیر خواب شهید شدن همسر از نظر جابر مغربی 

اگر مردی خواب ببیند که همسر خود در جنگ و یا در عملیاتی در راه خدا شهید می شود و برای او می گرید ، نشانه عمر با برکت و رزق و نعمت است به نشانه عنایت حق تعالی و یا سفرهای طولانی و زیارتی می باشد.

و اگر زن و یا دختری خواب ببیند شوهر و یا نامزد خودش را از دست می دهد و شهید می شود،  نشانه است که صاحب اولادی پاک و صالح می شوند و بواسطه داشتن اولاد پاک و خلف زندگی آن ها پر برکت خواهد شد. انشاا…

تعبیر خواب شهید از نظر امام صادق (ع) 

اگر زنی در خواب ببیند که شوهر (همسر) خود در نبردی با دشمنان شهید شده است تعبیر این است که کارهای دنیا بر او آسان شود و از آتش دوزخ ایمن می شود.

تعبیر خواب شهید شدن پدر از نظر خالد اصفهانی 

شهید شدن بابا (پدر) در رویاهای ما بر دوازده وجه است:

 • اول: سخن های درست
 • دوم: گذراندن حاجت
 • سوم: ولایت
 • چهارم: مال مجموع
 • پنجم: دوست
 • ششم: فرزند
 • هفتم: رفیق
 • هشتم: روزی فراخ
 • نهم: ایمنی
 • دهم: کنیزک
 • یازدهم: یافتن جاه
 • دوازدهم: نزلت

تعبیر خواب شهید شدن برادر از نظر ابن سیرین 

اگر کسی ببیند برادر (تنی یا ناتنی) خود در جنگ جبهه و یا در راه خدا و یا در شغلی که فعالیت دارد شهید شده است، نشانه این است که پسری جوان از نزدیک ترین دوستان خواب بیننده به زودی درخت دامادی به تن می کند و بساط شادی و عروسی برپا خواهد شد.

شنیدن خبرهای بسیار خوشحال کننده پیدا کردن روحیه هدف و امید بسیار بالا برای صاحب رویا معنی این خواب است در واقع به شهادت رسیدن برادر (داداش) در رویاهای ما نشانی از اتفاقات خوش آیند است رسیدن به بهترین آرزوهای دیرینه و یا عروسی عقد و نامزدی دوستان نزدیک است.

تعبیر خواب شهید شدن

تعبیر خواب شهید شدن دوست و رفیق صمیمی از نظر علامه مجلسی 

شهید شدن دوست صمیمی بر چهار وجه است:

 • اول: قدر و منزلت
 • دوم: فرمانروائی
 • سوم: مال و نعمت
 • چهارم: فرزند

معبران می گویند:

اگر دیدی دوستت شهید شده یا خبر شهادتش را به تو می دهند صاحب فرزندی صالح و خلف می شوی و اگر مجرد باشی به مال و یا نعمتی دست پیدا می کنی که دسترنج زحمات خودت است.

تعبیر خواب شهید شدن از نظر ابن سیرین

اگر کسی ببیند که دیگران که او را می شناسد یا نمی شناسد شهید شده است، نشانه این است که صاحب رویا چیزی را به دست می آورد که تاکنون از آن صرف نظر کرده بود و یا اینکه شخص مجبور به انجام کارهای خدماتی خواهد شد.

شهید شدن دیگران در خواب دلالت بر این دارد که خواب بیننده بر مشکلاتش غلبه خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب مرده | دیدن مرده در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب زخم | دیدن زخم در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب خون | دیدن خون در خواب نشانه چیست ؟

تعبیرخواب من چیه؟ | تعبیر خواب شما توسط معبر جدول یاب

[تعداد: ۲   میانگین: ۴.۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
36 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
View all comments
ستاره
ستاره
22 روز قبل

سلام میشه خواب منم تعبیر کنید
خواب دیدم با خانوادم و کلی دیگه از مردم به یه کشوری میریم برای برگشت اجازه نمیدن و میگن ی مسری باید رد بشین کتک بخورین ی سرسا میگن نصف مردم تو این مسیر کشته میشن
حرف از داعشم بود تقریبا من ندیدم اعضای خوانوادم کشته شدن ولی در همون مرحله ها بود که از خواب پریدم

مهدیه
مهدیه
28 روز قبل

سلام…من دومین یا سومین بار هست که خواب میبینم پدرم شهید شده و وقتی خبرش به گوشم میرسه به شدت به هم میریزم و گریه میکنم و بهش با حالت گریه میگم خوشحالم که تو بهشتی و منم وقتی اومدم تو اون دنیا ملاقاتت میکنم…من دختر هستم و مجرد

Amirkhan Akbar
Amirkhan Akbar
1 ماه قبل

با سلام من خواب دیدم که خودم شهید شدم و تابوت خودم را با چشمان خود ایستاده ام گویا روح بودم و پیکر خود را در تابوت می دیدم و فهمیده بودم که شهید شدم و خوش بودم.

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

با سلام ممنون میشم که خواب منو تعبیر کنین خواب دیدم یک نفر شهید شدن و خیلی براش گریه کردم انگار همرزم پدرم بودن انکار تو خواب وصیت کرده بودن اونرو روی قبر حضرت محمد دفن کنن و اونام داشتن به وصیتش عمل میکردند ممنون میشم تعبیرشو بگین دوبار هم اسم حضرت محمد رو شنیدم تو خواب

ماریا
ماریا
1 ماه قبل

با سلام خواب دیدم پدرم که چند سال پیش فوت کرده اکنون شهید شده و مردم زیادی برای مراسم تشییع و فاتحه خوانی ایشان آمدند تعبیرش چیه؟

حمیدی
حمیدی
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر، خواب دیدم کسی که از ناراضی هستم و حقی گردنم داره، شهید شده ، توی خوابم هی میگفتم من از این ادم راضی نیستم چطور شهید شده … نمیدونم تعبیرش چیه😢نمیتونمم ببخشمش.

پ و ر ی ا
پ و ر ی ا
2 ماه قبل

سلام خدمت شما ..خواب دیدم شهیدی که من میشناسمشون و بهشونم علاقه دارم نشستن و دارند ادعیه میخونن زیارت عاشورا و… ویکسری ادم دیگه دارن درباره فضایل و ویزگی های خوب ایشون میگن..ممنون میشم تعبیرش بفرمایین

رضا
رضا
2 ماه قبل
Reply to  پ و ر ی ا

ببخشید اشتباهی دیسلایک دادم،خواستم لایک کنم

رضا
رضا
2 ماه قبل

سلام من آرزوی شهادت دارم،دیشب خواب دیدم،که شهیدی رو در قبر میزارن و فکر کنم من بودم،چند شب پیشم دیدم دو نفر تو خواب شهید شدن که فکر کنم نوجوان بودن

Sana
Sana
2 ماه قبل

سلام من خواب دیدم برای سفر به مشهد توی رستوران توی جاده منتظر داییم هستم تا بیاد و با هم بریم؟ مشهد

bela
bela
2 ماه قبل

سلام.خواب دیدم حدوداپیکر۱۰تاشهیدو میارن که من دنبالشون میرم.که میگن یکی از اون شهدا عمومه .میخواستم تعبیرخوابمو بدونم ممنون میشم بگید

سینا
سینا
2 ماه قبل

سلام. من در تواب دیدم در برابر دشمن از برادر و مادرم دفاع کردم و به وسیله شلیک گلوله دشمن برای دفاع از مادرم کشته شدم تعبیر این خواب چیست؟

مهدی
مهدی
2 ماه قبل

سلام من خواب دیدم دارم برای جنگی اعزام میشم تا به شهادت برسم بعد یه ساعت خاصی باید یک جا جمع میشدیم برای اعزام با همه خداحافظی کردم بعد ساعتو نگاه کردم دیدم از اون ساعت گذشته و من جا مونده ام و با صدای بلند گریه میکردم و بهم میگفتن ان شاءالله دفعه ی بعد میری

Tina
Tina
2 ماه قبل

سلام شدت آن به خیر من خواب دیدم باکاروانی در حال حرکتیم همش هم داریم پیاده راه میریم دیدم شیری بهم نزدیک می شه من ترسیدن اون شیر دست من را گاز گرفت و باعث شد که دست من خون بیاد من ناراحت و عصبانی. بودم ولی یه هو دیدم از اون شیره یه آدم می یاد بیرون یه آقا پسر و من ایشون رو می شناختم ولی تا بحال باهاشون ملاقات نکردم ما در راه کربلا بودیم بعدش اون آقا پسر دست من رو پانسمان می کنه و ازم عذر خواهی می کنه و می گه ما در این… مطالعه بیشتر »

fereshteh
fereshteh
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر
خواهر من خواب دیده که شهید شده.تعبیرش چیه؟

Sana
Sana
2 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم که یکی از بازیگران کشورمان شهید شده

Fahim
Fahim
3 ماه قبل

سلام من در خواب دیدم تو ی جایی هستم پر از عکس شهدا این به چه معناست

عدنان
عدنان
3 ماه قبل

سلام،خسته نباشید عمه بنده در خواب میبینن که دایی شهیدشون رو در جایی زیبا و سرسبز مشاهده میکنن و شخصی کنار او ایستاده از شهید میپرسن که این شخص کنار شما کیه؟ شهید جواب میدهد که این بردارزاده ی تو هست،بچه ی فلان برادرت که اون شخص من میشوم و نامم را در خواب آن شهید موقع معرفی گفته است بعدش عمه ی من بیدار می شود میگوید که بعد بیدار شدن اذان میشود. خواهش میکنم تعبیرش رو بهم بگید،خیلی مهمه البته این خواب به ۴یا۵ ماه قبل برمیگردد.

عدنان
عدنان
2 ماه قبل

ممنون که پاسخ دادین،اجرتون با خدا و سیدالشهدا(ع) و شهدا

زینب
زینب
3 ماه قبل

باسلام. من خواب دیدم همسرم رو داعشی ها شهید میکنن و جلوی خودم سرمیبرن و قیافه همسرم و ویژگی های جسمیشون (یک پاشون قط شده بود) رو میدیدم میشه تعبیرش کنید تاحالا دوبار خواب شهید شدن همسر رو دیدم ولی هنوز ازواج نکردم

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x