تعبیر خواب درخت / دیدن درخت در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب درخت از نظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مطلب سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

درخت یکی از بهترین چیزهای طبیعت است و بنابراین دیدن آن در خواب معمولا به عنوان رویایی، مثبت و عالی در نظر گرفته می شود. خواب درخت اغلب نشانه ای از آرزوها، امیدها، دانش، رشد، قدرت، ثبات و محافظت است. در زیر به تعبیر خواب درخت بیشتر خواهیم پرداخت.

تعبیر خواب درخت / دیدن درخت در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب درخت

معمولا خواب درخت به چند دلیل اتفاق می افتد، این رویا می تواند نشانه فرصت های تازه ای باشد که در مسیرتان قرار خواهد گرفت و یا نشانه ارتقاء شخص است و احتمال دارد بسیاری از جنبه های مختلف زندگی خود را بهبود ببخشید.

از سوی دیگر این خواب می تواند حاوی معانی مختلفی از جمله:

ارتباط عالی با اعضای خانواده، عشق، خوشبختی و رشد در زندگی، ثبات در زندگی، هرج و مرج در زندگی، سلامت و قوای خوب، زمان و انرژی از دست رفته، سردرگمی و شروع تازه نیز باشد.

تعبیر خواب زیر درخت بودن

زیر درخت بودن در خواب به معنی نیاز به کمی کناره گیری از زندگی اجتماعی است. شما به گذراندن یک تعطیلات و یا کمی تنهایی، نیاز دارید چرا که باید تصمیم های مهمی برای زندگی تان بگیرید.
اگر در خواب با کسی دیگر زیر درخت باشید، یعنی نیاز به بازنگری رابطه خود با آن فرد دارید.
گاهی اوقات چنین خوابی حاکی از رضایت خوب از وضعیت زندگی تان نیز هست.

تعبیر خواب قطع کردن درخت

قطع کردن درخت در خواب یعنی زمان و تلاش خود را روی چیزهای بی اهمیت صرف می کنید و برعکس چیزهایی که باید بیشتر به آنها توجه کنید را نادیده باقی می گذارید.همچنین ممکن است درباره چیزی که موجب ناراحتی تان شده احساس عذاب وجدان دارید.

تعبیر خواب خون آمدن از درخت

این خواب خیلی غیرمعمول در نظر گرفته می شود ولی اگر خواب خونریزی درخت ببینید، می تواند نشانه وضعیت بی روحیه شما باشد. ممکن است شخصی از نزدیکانتان از چیزی به شدت رنج می برد،
ولی شما این موضوع را احساس نکرده اید. ممکن است از نظر احساسی خنثی هستید و چیزی نمی تواندروی شما تاثیر بگذارد. این مسئله مشکل بزرگیست و بهتر است از روانکاوی حرفه ای کمک بگیرید.

تعبیر خواب درخت با گل های زیبا

این خواب می تواند نشانه عشق، خوشبختی و رشد باشد. همچنین می تواند حاکی از ابتکار  و خلاقیت بالای شما نیز باشد.

دیدن درخت با شاخه های بسیار پهن در خواب

اگر در خواب شاخه های بسیار پهن ببینید، می تواند نشانه رشد عشق و مهربانی شما برای اطرافیانتان باشد. شما همیشه می خواهید به دیگران کمک کنید و معمولا اگر بدانید کسی احتیاج به کمک دارد قدم پیش می گذارید. فقط احتیاط کنید که مبادا برخی مردم از مهربانی شما سو استفاده کرده و هدف نیات شوم خود قرار دهند.

تعبیر خواب درخت با شاخه های درهم تنیده

این خواب نشانه افزایش احساس فشار و استرس در شماست. این خواب می تواند پیامی از جانب ذهن ناخودآگاه باشد که می گوید از چیزهای کوچک لذت ببرید و به دیگران این فرصت را بدهید که به شما لطف کنند و یا اینکه خودتان به سادگی شاد باشید.

تعبیر خواب درخت با برگهای سبز (تعبیر خواب درخت سبز و پربرگ)

اگر در خواب درختی با شاخه های سبز ببینید نشانه رشد عالی و فروانی در زندگیست. ممکن است یک نقطه عطف و یا مرحله مهمی در زندگی را تجربه کنید. خانواده، تجارت، شغل و وضعیت زندگی تان ممکن است به سطح بالاتری ارتقاء پیدا کند.

تعبیر خواب درخت سخنگو

اگر در خواب درخت حرف می زد، به گزارش پرشین وی می تواند نشانه برخی مسائل مهم در زندگی تان باشد که باید روی آنها تمرکز کنید. شاید این خواب پیام ذهن ناخودآگاه است تا به شما بگویید بیشتر از هر چیزی روی مسائل مهم زندگی خود تمرکز کنید.

تعبیر خواب ریختن برگ از درخت

ریزش برگ درخت می تواند به معنی برخی چیزهای منفی در زندگی باشد و ممکن است تا حدی زیاد شود که نتوانید آن را کنترل کنید. شاید اگر کاری برای این مسئله کنید، بهتر باشد. برای مثال می توانید افراد منفی در زندگی را حذف کرده و یا هر موقعیت و عادتی که فکر می کنید منفی تلقی می شود را کنار بگذارید. سعی کنید زندگی خود را در جهت مثبت پیش ببرید.

تعبیر خواب ریشه های بزرگ درخت

ریشه های بزرگ درخت در خواب می تواند نشانه نیاز به تغییر محیط اطراف باشد، سعی کنید کاری متفاوت انجام داده و یا همه چیز را از دیدگاه تازه ای نگاه کنید تا بدین شکل به هرچه می خواهید برسید.
لازم است از نقطه امن خود خارج شده و با دیدگاه جدیدی همه چیز را ببینید تا به نتیجه دقیق تری برسید.

تعبیر خواب درخت مرده

خواب درخت مرده و از بین رفته در خواب نشانه این است که امیدها و آرزوهای خودتان را از دست داده اید.
این خواب می تواند حاکی از بی ثباتی شما در زندگی و یا از دست دادن انرژی، باروری، انگیزه و یا شخص مورد علاقه تان باشد. اقداماتی در جهت جبران فقدان مذکور می توان قدمی مناسبی برای حل این مشکل باشد.

تعبیر خواب درخت سوخته

این خواب می تواند نشانه گذشته ای باشد که عمیقا موجب آسیب و آزردگی خاطر شما شده است.
وقایعی در گذشته رخ داده که هنوز هم فکر کردن به آنها آزارتان می دهد. به طور خلاصه، زخم هایی از یک اتفاق ناخوشایند که در گذشته پشت سر گذاشته اید هنوز هم به جا مانده و برایتان دردناک است.
باید سعی کنید گذشته را رها کرده و به زندگی خود ادامه دهید.

تعبیر خواب درخت بدون برگ

این خواب می تواند به معنی این باشد که  شما انرژی زیادی داشته اید که آن را از بین برده اید. ممکن است کمی احساس افسردگی کنید چرا که انرژی زیادی روی پروژه ای گذاشتید که نتیجه آن با گذر زمان مشخص می شود. این خواب همچنین نشانه گذشتن زمان است.

تعبیر خواب افتادن درخت

افتادن درخت می تواند نشانه از دست دادن افتخار به دلیل تصمیم هایی باشد که در زندگی گرفته اید.
این احتمال وجود دارد که مسیر اشتباهی را در زندگی انتخاب کرده اید.

تعبیر خواب بالا رفتن از درخت

بالا رفتن از درخت در خواب نشان دهنده این است که شما در مسیر درستی برای دست یافتن به اهداف و دستاوردهای زندگی خود قرار دارید. این رویا همچنین حاکی از آن است که در دوره ای از زندگی تان به سر می برید که همه چیز برای شما خوب پیش می رود و غیرممکنی وجود ندارد.
از این دوره به نحو احسنت استفاده کنید تا بهترین موفقیت های زندگی تان را به دست آورید.

تعبیر خواب کاشت درخت

کاشت درخت در خواب نشانه خوبیست. این رویا نشان می دهد اقدامات درستی در جهت تامین آتیه خود انجام می دهید. شما به تدریج خود را آماده دستیابی به یک موفقیت بزرگ می کنید که بدون شک در آینده محقق می شود.

تعبیر خواب خوردن میوه از درخت

خوردن میوه از درخت خواب بسیار خوبیست و باید برای دیدن آن خوشحال باشید. این خواب نشانه این است که به زودی از نتیجه سخت کوشی و تلاش هایتان لذت خواهید برد و پاداش تمام سختی های خود را خواهید گرفت و زندگی خوبی که منتظرش هستید را خواهید داشت.

تعبیر خواب درخت میوه

خواب درخت پر میوه خواب خوبیست و به معنی این است که آینده مزایا و لحظات شادی برای شما دارد.
همچنین به گزارش پرشین وی می تواند به معنی بازده قابل توجه و خوب در سرمایه گذاری باشد که انجام داده اید.

تعبیر دیدن خواب درخت کریسمس

دیدن خواب درخت کاج تزئین شده معمولا نشانه درخت کریسمس است و می تواند حاکی از آن باشد که بخشی خانوادگی زندگی تان نیاز به توجه دارد. احتمال دارد توجه بسیار کمی به خانواده داشته و اوقات کمی با آنها می گذرانید و لازم است توجه بیشتری به عزیزانتان کنید.

تعبیر خواب درخت بزرگ (تعبیر خواب درخت قطور)

برخلاف درخت قطع شده، این خواب به معنی بسیاری از چیزهای خوب است که از راه خواهند رسید و در کارهایی که برای شغل تان مهم است موفق خواهید شد. همچنین می تواند به جنبه عاشقانه و یا جنبه شغلی زندگی اشاره کند. اکنون زمان خوبی برای لذت بردن از کار فعلی تان است.

تعبیر خواب درختان زیاد

درختان زیاد رویای خوبیست و می تواند به معنی رشد در کار و تقدیر از شما برای کارتان باشد به خصوص اگر درختان را در خواب سبز و میوه دار ببینید. ولی اگر در جنگل بوده و احساس تنهایی و یا ترس داشتید، می تواند نشانه خیانت و نا امیدی باشد. اگر به آرامی در بین درختان قدم می زدید یعنی باید برای تصمیم گیری در امورات خانوادگی کمی صبر کنید.

خواب درختان پوشیده از برف

درختان خم شده زیر بار برف در خواب نشانه یک تله خطرناک است. این رویا در مورد ناتوانی شما در عبور از گذشته زشت خود خبر می دهد و همین امر مانع رسیدن شما به دیگر رویاها و خواسته هایتان می شود. اگر با احساس پشیمانی زندگی کنید، نمی توانید زندگی را از ورای شکست های گذشته نگاه کنید در صورتی که آینده روشن و نوید دهنده موفقیتی است که مدت ها منتظرش هستید.

دیدن خواب چیدن زردآلو از درخت

چیدن زردآلو از درخت نشانه ورود یک شریک احساسی جدید به زندگی است و با خود نشاط و لذت زیادی برای زندگی تان به ارمغان خواهد آورد.

تعبیر خواب درخت پر شکوفه

دیدن خواب درختی پر از برگ ها و شکوفه های تازه نشانه مثبتی از دستیابی به خواسته ها و داشتن دیدگاه خوب به زندگی است.

تعبیر خواب قطع درختان جنگل

اگر در خواب خود را در حین قطع درختان جنگل و پاکسازی جنگل از درخت ببینید نشانه شروع کاری است که موفقیت و نتایج مثبت زیادی به همراه خواهد داشت تا حدی که به طور خوشایندی موجب شگفتی شما خواهد شد.

دیدن رویای سایبان سرسبز بالای درخت

اگر در خواب خود را در حین تحسین کردن سایبان سرسبز بالای درخت مشاهده کردید، نشانه خوبی از موفقیت، شهرت و ثروت در آینده است که قرار است به زودی آن را تجربه کنید.

خش خش برگ درختان

اگر در حین قدم زدن صدای خش خش برگ درختان را زیر پای خود بشنوید، نشانه اخطار از یک فقدان، و یا کمبود است که به زودی تجربه می کنید.

خواب دیدن درخت در مقابل خود

دیدن درخت درست در مقابل خود در حین قدم زدن در جنگل و یا پارک، نشانه مثبتی از دریافت یک سود و یا مزایا است.

تعبیر خواب جوانه زدن درخت

جوانه زدن درخت مثل سبز شدن درخت در فصل بهار نشانه موفقیت در چیزهایی است که سعی می کنید، در آنها موفق عمل کنید و همچنین به معنی شادی و خوشبختی مربوط به چیزهایی است که در آنها نقش، داشته و روی آنها کار می کنید.

تعبیر خواب کندن درخت از ریشه

دیدن درخت کنده شده از ریشه و یا درخت درآمده شده از زمین، بد یمن بوده و می تواند نشانه مرگی، باشد که شاهد آن خواهید بود.

تعبیر خواب سوختن درخت

اگر در خواب شاهد سوختن درخت در مقابل چشمانتان باشید، مثلا درخت آتش گرفته باشد، حاکی از فقدان و سختی هایی است که به زودی متحمل آنها خواهید شد.

تعبیر خواب درخت خشکیده

درخت خشک شده در خواب می تواند نشانه بی احترامی و بدرفتاری از جانب افرادی باشد که به خوبی، روی آنها می شناسید. یک رابطه بسیار پیچیده در زندگی تان، رو به گسستن و اتمام است.

خواب قطع شدن درخت

اگر در مقابل چشمان شما درختی در خواب قطع شد، نشانه نا امیدی و ناتوانی در رسیدن به چیزی است، که آن را می خواستید.

تعبیر خواب انداختن درخت

اگر در خواب خود را در حین قطع کردن درخت با تبر و یا اره ببینید یعنی مورد تمسخر قرار خواهید، گرفت چرا که کسی سعی در بی احترامی و آزار شما دارد.

دیدن درختی با شاخ و برگ های فراوان تعبیرش چیست

تماشای درختی با شاخ و برگ های سرسبز و فراوان به گزارش پرشین وی نشانه سود بالقوه و یا، دستمزدی است که قرار است در آینده نزدیک دریافت کنید.

تعبیر خواب درخت بی شاخ و برگ

درخت لخت و عاری از شاخ و برگ در خواب و یا تماشای درخت بی شاخ و برگ حاکی از فقدان و از، دست دادن مال اعم از ثروت و یا دارایی است.

تعبیر خواب درخت در خانه

اگر در خواب درخت کاج در داخل خانه رشد کند، نشانه این است که در مسیر درستی قرار دارید و در اموری که تلاش می کنید از نظر مالی منفعت خواهید برد.

اگر درخت سرو در خانه داشتید نشانه خوبی از وجود خوشبختی و ثروتی است که به زودی آن را به دست خواهید آورد.

اگر در اطراف خانه تان درخت بامبو رشد کرد حاکی از آن است که لذت و سبک زندگی شاد را تجربه خواهید کرد.

دیدن درخت میوه در اطراف خانه نشانه اضافه شدن فردی به خانواده شما و یا به خانواده افرادی است، که با آنها رابطه نزدیکی دارید.

سبز شدن درخت افرا در نزدیک خانه نشانه موفقیت و سعادت مالی است.

تعبیر خواب پایین آمدن از درخت

پایین آمدن از درخت ممکن است به این امر اشاره داشته باشد که شما رازهایی دارید که لازم است با،
دیگران به اشتراک بگذارید.

تعبیر خواب درخت بلند

اگر در خواب درخت بلند و بزرگی به تنهایی در جایی قرار داشت نشانه یک دعوای احتمالی و یا کار،
و وظیفه ای ناخوشایند است. همچنین این خواب توانایی استقلال شما در کار و مستقل عمل کردن تان،
را نشان می دهد.

تعبیر خواب درخت به

بالا رفتن از درخت به در خواب نشانه این است که به پیشرفت هایی در زندگی حرفه ای و شغلی خود،
دست خواهید یافت. ممکن است این پیشرفت در نتیجه رابطه عاشقانه با شخصی باشد و او ممکن است،
به نحوی شما را به برخی افراد معرفی کند. اگر درخت به را تکان دهید یعنی نباید به دوستانتان اعتماد کنید.
به خصوص اگر به شما نصیحتی در مورد زندگی شخصی بدهند.

تعبیر خواب درخت پرتقال

درخت پرتقال در خواب نشانه موفقیت است به خصوص اگر حاوی میوه های رسیده باشد. اگر در خواب،
پرتقال بزرگی را در بالاترین نقطه درخت ببینید یعنی برای پیدا کردن همسر و شریک زندگی خود بسیار،
وسواسی عمل می کنید و شاید پیدا کردن شخص مورد نظرتان خیلی طول بکشد.

تعبیر خواب درخت سیب

اگر در خواب از درخت سیب میوه بچینید نشانه دستیابی به موفقیت است. سیب به خصوص نشانه خوشبختی و رضایت در جنبه های مختلف زندگیست.

تعبیر خواب درخت بادام زمینی

دیدن درختان دانه های آجیل در خواب مثل بادام زمینی بدین معنیست که احتمالا سرشار از ایده های مختلف هستید که آرزو دارید آنها را در واقعیت به کار ببندید.

تعبیر خواب درخت بلوط بزرگ

دیدن درخت بلوط بزرگ در خواب نشانه قدرت و استقلال است. به نظر می رسد شما شخصی هستید که همه کار را خودتان انجام می دهید و مهارت و اعتماد به نفس هر کاری را دارید. به طور کلی درخت بلوط نشانه تمایل به داشتن استقلال و قدرت است.

تعبیر خواب درخت کاج

درخت کاج در خواب نشانه مردانگی و همچنین روش هایی است که سعی دارید با آنها خود را بسیار مردانه به دیگران نشان دهید همچنین درخت کاج به معنی این است که تمام سرمایه گذاری هایتان موفقیت آمیز و طبق برنامه شما پیش خواهد رفت.

تعبیر خواب درخت انگور

درخت انگور نشان دههنده این است که شما شخصی دنباله رو هستید و برخی تصمیم ها را به دست خوش شانسی و سرنوشت می سپارید. یک عصبانیت بزرگ به سمت شما نشانه رفته است و باید به پیامی که شخصی سعی دارد به شما برساند بیشتر گوش کرده و توجه کنید.

تعبیر خواب درخت گردو

درخت گردو در خواب سمبل خرد و استعداد است. اگر درخت گردو با شاخه های فراوان بود یعنی شما ، عاقل  و باهوش هستید و در آینده در حرفه خود موفق خواهید شد.

تعبیر خواب درخت انجیر

دیدن خواب درخت انجیر خوش یمن است و حاکی از آن است که زندگی خواب بین شاد خواهد بود.
در تعبیری آمده اگر زنی خواب درخت انجیر ببیند، به زودی باردار خواهد شد. اگر درخت انجیر بیوفتد یعنی زندگی خوب پیش نخواهد رفت.

تعبیر خواب درخت گیلاس

دیدن درخت گیلاس در خواب نشانه این است که با شخص بسیار خوبی آشنا خواهید شد که از آشنایی با او بسیار خوشحال خواهید شد و ممکن است با او ازدواج کنید. درخت گیلاس معمولا تمایل به داشتن یک خانواده خوشبخت نیز هست و معمولا کسانی این خواب را می بینند که می خواهند یک زندگی آرام و با ثبات را شروع کرده و تشکیل خانواده دهند.

تعبیر خواب درخت انار

درخت انار در خواب نشانه فرزندان زیاد و نعمت های فراوان و زندگی شاد است و از این رو خواب مبارکی محسوب می شود. در تعبیری آمده اگر مردی خواب انار ببیند نشانه این است که دایره دوستانش بسیار بزرگ بوده و اغلب آنها را ملاقات خواهد کرد. اگر زنی خواب درخت انار ببیند یک پسر به دنیا خواهد آورد.  اگر شخص سالمندی این خواب را ببنید یعنی از نظر بدنی سالم است.

تعبیر خواب درخت کنار

درخت کنار در خواب به معنی پول و سود است. خوردن میوه آن در خواب نشانه روحیه خوب و ایمان است.

تعبیر خواب درخت بادام

درخت بادام در خواب سمبل آرامش، روشنی، زیبایی و فراوانی است. درخت بادام نشان دهنده مشکلاتی در
خانواده است که به کمک یک فرد بیگانه از بین خواهد رفت.

معبران تعابیر متفاوتی برای دیدن درخت در خواب اورده اند .منوچهر تهرانی دیدن درخت نخل را در خواب خوب می داند .جابر مغربی کاشتن درخت را در خواب به این معنا می داند که چیزی به خواب بیننده می رسد .حضرت یوسف درباره تعبیر خواب درخت می گوید بالا رفتن از درخت به معنای دشمنی می داند .با پرشین وی همراه باشید .

تعبیر خواب درخت و بالا رفتن از آن

گاهی اوقات انسان خوابی را می بیند و با مراجعه به تعابیر خواب به هیچ نتیجه ای نمی رسند . در این گونه موراد لازم است پس از بیدار شدن از خواب جزئیات خواب خود را که به یاد دارید بنویسید و بعد دقت کنید که در ان روز چه حس و حالی داشتید و چه موضوعی فکر شما را مشغول کرده بود .با ارتباط این دو به هم می توانید به تعبیر خواب خود برسید .

تعبیر دیدن درخت در خواب

لوک اویتنهاو می گوید :

با شکوفه : نیکبختی بزرگ

در آتش : زیان بزرگ

تعبیر خواب درخت به روایت منوچهر مطیعی تهرانی 

درخت خود به خود هیچ تعبیر مشخصی ندارد . معبران نوشته اند درختان بی بر مردمی درویش و تهی دست و فقیر و نیک نفسی هستند که این مردم در محیط و روی اطرافیان خویش تاثیر چندان ندارند . دیدن درختان در مساجد و زیارتگاه ها خوب است. درختان مردابی را در خواب دیدن خوب نیست.

آنلی بیتون می گوید

دیدن درختان پر شاخ و برگ و سبز در خواب ، علامت آن است که امیدها و آرزوهای شما به ثمر خواهد رسید .

دیدن درختان سبزی که به تازگی قطع شده اند ، علامت آن است که هنگامی که احساس می کنید سعادتمند و خرسند هستید ، اندوهی به زندگیتان راه می یا بد .

جابر مغربی درباره تعبیر خواب درخت گوید :

هر درختی که بوی خوش دارد و میوهء آن خوش طعم است دلیل است بر مردی مصلح پاک وبا دیانت و هر درختی که نه در موضع خویش بیند دلیل است بر مردی غریب که در آن دیار آمده بود اگر بیند در سرای او یا در سرای دیگری درختان گوناگون بود چنانکه از درون وبرون وبالا و زیر درختان می دید از هر نوع دلیل که در آن سرای مصیبت افتد که مردمان خرد و بزرگ در آنجا آمد وشد کنند .

حضرت امام جعفر صادق فرماید :

دیدن درختان در خواب بر ده وجه است

اول : پادشاه .

دوم : طلا .

سوم : بازرگان و تاجر .

چهارم : مرد مبارز .

پنجم : مرد عالم .

ششم : مؤمن .

هفتم : کافر .

هشتم : عنوان .

نهم : خصومت و جنگ .

دهم : مرد منافق .

تعبیر دیدن درخت خشکیده در خواب

لوک اویتنهاو می گوید :

درخت خشکیده : شکست

درخت افتاده : امیدهای بر باد رفته

تکان دادن درخت : خوشبختی

آنلی بیتون می گوید

دیدن درختان خشکیده در خواب ، علامت آن است که زیان خواهید دید و اندوهگین خواهید شد .

تعبیر دیدن درخت میوه در خواب

دیدن درخت میوه به معنای داشتن دوستان وفادار است

بر روی درختی نشستن در خواب نماد افتخار است .

تعبیر افتادن از درخت در خواب

لوک اویتنهاو می گوید :

از درخت افتادن یعنی شما را مسخره می کنند

آنلی بیتون می گوید

بریدن درخت در خواب ، علامت آن است که توانایی و ثروت خود را از دست خواهید داد .

ابن سیرین می گوید

اگر بیند که از درخت افتاد و پایش شکست یعنی بلایی بزرگ برایش اتفاق می افتد

تعبیر بالا رفتن از درخت در خواب

لوک اویتنهاو می گوید :

بالا رفتن از یک درخت : اخبار مهم

یوسف نبی علیه السلام گوید :

دیدن رفتن برروی درخت خصومت بود

آنلی بیتون می گوید

بالا رفتن از درخت در خواب ، نشانه رسیدن به مقامهای برتر است .

اسمعیل اشعث درباره تعبیر خواب درخت گوید :

اگر بیند بر درختان بالا شد دلیل که با مردی بزرگوار پیوندد و به سبب او از آنچه ترسد و اندیشه دارد ایمن شود اگر بیند که بر درختی است و میوه ء آن درخت می خورد دلیل که به قدر آن مالی بدو رسد یا سخنی شنود و از آن شاد شود مگر درختی باشد که تأویل آن مکروه است چون خربزه و زرد آلو و مانند آن

ابن سیرین می گوید

اگر بیند که بر بالای درخت بلندی گردید دلیل که کار وی بلند شود

تعبیر خواب  درخت به روایت منوچهر مطیعی تهرانی 

تعبیر درخت نخل در خواب

اگر در خواب نخل ببینید خوب است و تعبیرش سرافرازی است و اگر خرما داشته باشد بهتر است. بید مجنون و شاه توت نیز در خواب درختان خوبی نیستند و نماد غم هستند.

تعبیر بریدن درخت در خواب

آنلی بیتون می گوید

بریدن درخت در خواب ، علامت آن است که توانایی و ثروت خود را از دست خواهید داد .

اسمعیل اشعث درباره تعبیر خواب درخت گوید :

اگر بیند برگ درخت جمع می کرد دلیل که به قدر آن او را زر حاصل شود اگر بیند از درختان میوه همی جمع می کرد دلیل که او را فرزندان و نسل زیاد گردد اگر درختان میوه دار بسیار بیند و داند که جمله ملک اوست دلیل که او را عمر دراز است و ظفر و بزرگی یابد اگر بیند که درخت را می برید دلیل که سخت بیمار شود یا کسی از اهل او بمیرد

اگر بیند که در وقت خزان در باغی مجهول می گردد و می دید که برگ درختان می افتادند دلیل که در غم واندوه گرفتار شود اگر بیند که درخت با وی سخن گفت و موافق حال او بود دلیل که کاری کند که مردمان را از آن شگفت آید اگر بیند که درخت را از جای برکند دلیل است که بیمار شود یا از آن موضع که درخت کند کسی بیمار گردد و بمیرد

حضرت دانیال و ابراهیم کرمانی گوید :

دیدن هر درختی که به نزدیک مردمان عزیز است . دیدن مردی شریف و بزرگوار بود و هر درختی که میوه دار است ، دلیلش بر مردی توانگر است و درخت بی بر مردی است درویش و درختی که در دیار عرب است ، دلیل بر مردی بیابانی کند . و هر درخت که در ناحیه عجم است ، دلیل بر مردمان عجم کند و هر درختی که معروف نباشد و در مسجد یا در محل نماز است ، دلیل بر قوه دین کند و درخت که در باغ بیند ، دلیل مال است خداوند باغ را . اگر بیند درختی از بن برکند ، دلیل که مردی رااز جاه و نعمت بیفکند .

تعبیر کاشتن درخت در خواب

ابن سیرین می گوید

اگر در خواب بیند در خانه اش درخت می کارد یعنی چیزی به او می رسد.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید :

تعبیر خواب ﻭﺿﻮ / ﮔﺮﻓﺘﻦ وضو در خواب چه تعبیری دارد؟

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا