جزئیات آزمایشات موفقیت آمیز واکسن کرونای چین با نام واکسن BBIBP-CorV

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات آزمایشات موفقیت آمیز واکسن کرونای چین با نام واکسن BBIBP-CorV خواهیم داشت! با ما همراه باشید.  براساس یافته ‌های  به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن انسان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می ‌کند!

نتایج این پژوهش در مجله Lancet Infectious Disease منتشر شده است. براساس نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن BBIBP-CorV با ۶۴۰ شرکت کننده است که تولید آنتی ‌بادی در پی داشته باشد. آخرین مطالعه شامل شرکت کنندگان بین ۱۸ تا ۸۰ سال بود و نشان داد که پاسخ آنتی بادی در همه گیرندگان ایجاد می‌ شود.

شیائومینگ یانگ ، محقق ارشد این پژوهش در انستیتو محصولات بیولوژیکی پکن می‌ گوید:

” بدن افراد ۶۰ ساله و مسن‌ تر دیرتر نسبت به واکسن مذکور واکنش نشان داد و رصد آنتی ‌بادی در بدن سالمندان حدود ۴۲ روز به طول انجامید؛ اما در نهایت این واکسن برای تمام افراد در گروه ‌های سنی مختلف ایمن بود. “

براساس گزارش مجله Lancet Infectious Disease ، در حال حاضر ۴۲ واکسن برای COVID-19 در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند. نامزدهای واکسن در آزمایشات بالینی از نظر نوع متفاوت هستند و شامل واکسن ‌های پلاسمید DNA، واکسن ‌های ویروس غیرفعال‌، واکسن‌ های ویروسی آدنوویروس و واکسن RNA می ‌شود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن