جزئیات ادعای تجارت اعضای بدن در تبریز

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات ادعای تجارت اعضای بدن در تبریز خواهیم داشت! با ما همراه باشید. چندی پیش خبری در فضای مجازی استان آذربایجان شرقی منتشر شده بود که در آن ادعا شده بود اعضای بدن بیماران کرونایی در بیمارستان های تبریز خارج و خرید و فروش می شود!

اما محبوب علیلو ، دادستان عمومی و انقلاب تبریز درباره ادعای تجارت اعضای بدن در تبریز اعلام کرد: شایعه پراکنان فضای مجازی که تجارت اعضای بدن بیمار کرونایی را شایع کرده بودند در دام قانون گرفتار شدند.

در پی انتشار محتوایی با تیتر ” تجارت اعضای بدن، پشت پرده بیماری مرموز کرونا در تبریز ” ، منتشر کنندگان این محتوا، با دستور دادستان و پیگیری های پلیس فتای استان دستگیر شدند. با افرادی که با نشر مطالب کذب که باعث تشویش اذهان عمومی شوند، تعارف نداریم و برابر با عنوان جرم کیفری، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

محبوب علیلو ، دادستان عمومی و انقلاب تبریز با اشاره به اینکه در بخشی از این مطلب غیر واقع به یک پرونده در یکی از شعب دادسرای شهرستان تبریز استناد شده بود، این موضوع را تکذیب کرد و گفت: در سطح حوزه های قضاییه استان چنین پرونده ای تشکیل نشده است. براساس قانون جرایم رایانه ای نشر و بازنشر مطالب جرم محسوب می شود و منتشر کننده آن چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، نمی تواند ادعا کند که از صحت و سقم مطلب خبری نداشته است.

وی از مردم خواست اگر از صحت مطلبی اطمینان ندارند، از انتشار آن خودداری کنند.

دکتر حسینی ، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در واکنش به این خبر گفت: محتوا به اندازه ای غیر علمی و غیر کارشناسی بود که، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، لزومی به ارائه تکذیبیه نمی بیند.

سرهنگ محمودی ، رئیس پلیس فتای استان نیز گفت: تاکنون ۳ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اند و پرونده روند قانونی خود را طی می کند و شاید دست های زیادی در تهیه و انتشار این محتوا رو شود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن