جزئیات تزریق واکسن ایرانی کرونا برکت به افراد زیر ۱۸ سال

توضیحاتی درباره تزریق واکسن ایرانی کرونا برکت به افراد زیر ۱۸ سال در این مطلب خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محمدرضا صالحی ، مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت درباره جزئیات تزریق واکسن برکت به افراد زیر ۱۸ سال و همچنین تزریق واکسن برکت به جای واکسن سینوفارم گفت: با توجه به این که نتایج اولیه نشان دهنده امن بودن واکسن است، تصمیم‌ گرفتیم که سن ۱۲ تا ۱۸ سال را در مطالعه شرکت قرار دهیم، نه این که این گروه مورد واکسیناسیون عمومی قرار بگیرند.

اگر در آن مطالعه به این نتیجه برسیم که واکسن برای این گروه سنی واکسن بی‌ضرر است، با وزارت بهداشت مکاتبات لازم برای انجام اینکار انجام می‌ دهیم. در حال حاضر واکسیناسیون براساس همان اولویت‌ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌ شود.

تصمیم‌ گیری این رابطه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو است و ما نظری در این رابطه نداریم. اگر چه توصیه ما از نظر علمی این است که تا جای ممکن واکسن از پلتفرم‌ های مختلف تجویز نشود و مثلا کسی که فایزر زده سینوفارم تزریق نکند. اما برای پلتفرم‌ های یکسان چنین چیزی ممکن است.

به هر حال امیدوارم با گسترش واکسیناسیون در کشور به کمک واکسن‌ های داخلی و همچنین واردات واکسن که در کشور لازم است، بتوانیم جمعیت زیادی را واکسینه کنیم تا افراد کمتری به این ویروس کشنده مبتلا شوند.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن