جزئیات شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره جزئیات شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ‌ای، شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری را به شبکه بانکی اعلام کرد!

براساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک‌ ها و موسسات اعتباری غیر بانکی می توانند با شرایط زیر نسبت به پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری مرابحه براساس بخشنامه ‌های قبلی اقدام کنند:

  • درصدی از ارزش آن بخش از سبد سهام دارندگان سهام عدالت که آزاد شده است، در چارچوب ضوابط به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری قابل پذیرش است.
  • سهام تمامی شرکت ‌های موجود در سبد سهام دارندگان سهام عدالت که آزاد شده است باید به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری پذیرفته شود.
  • صدور کارت اعتباری به پشتوانه وثیقه سهام عدالت، صرفا برای متقاضی که سهام عدالت متعلق به وی توثیق شده است، امکان ‌پذیر است.

در انتها لازم به بیان است بعد از آنکه عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد بانک‌ ها می ‌توانند سهام بورسی، به ‌ویژه سهام عدالت را به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری قرار دهند، بخشنامه مربوطه از سوی بانک مرکزی به نظام بانکی ابلاغ شد.

عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفته بود:

” با توجه به ارزنده بودن بخش عمده‌ای از سهم‌ های موجود در سبد سهام عدالت، به بانک ‌ها توصیه می‌ کنم در قبال وثیقه گرفتن سهام آزاد شده، در چارچوب ضوابط خود، معادل درصدی از ارزش آن، به دارندگان سهام که نیاز به منابع مالی دارند، ولی قصد فروش سهام خود را ندارند، کارت اعتباری برای خرید بدهند. به حوزه فناوری اطلاعات بانک مرکزی تأکید کرده‌ ام هرچه سریع تر برای ساده‌ سازی فرآیند صدور کارت اعتباری اقدام کند. “

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x