جزئیات عرضه اولیه شرکت به پخش + قیمت و میزان نقدینگی موردنیاز

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره جزئیات عرضه اولیه شرکت به پخش همراه با قیمت و میزان نقدینگی موردنیاز خواهیم داشت! با ما همراه باشید. شرکت به پخش ، به عنوان بزرگ ترین شرکت توزیع کننده بدون واسطه و فروش مواد غذایی و بهداشتی که کالاهای انحصاری آن شامل ۲۵ برند معروف می باشد، به زودی در بورس عرضه خواهد شد!

امروزه موضوع فروش ، توزیع و بازارگذاری کالا در کشور در حال پیدا کردنِ جریانِ صحیحِ روندِ خود می باشد و به دنبال آن مفهوم رقابت نیز شکل ارزشی خود را که متناظر به اصلاح کیفیت وکمیت است ، پیدا کرده است ، این امر وجود یک ساختار حرفه ای و انجام کار تخصصی با  مشخصه های فنی و تکنیکی یک صنعت را می طلبد.

موضوع پخش و توزیع مناسب کالا و خدمات ، امروزه یکی از اصول مهم و اساسی است که به صنعتی بزرگ و تجارتی عظیم تبدیل شده است ، صنعت پخش می ‌تواند به دلیل ارتباط نزدیک با تولید و مصرف از هر بخشی یا نهادی سریع‌تر علایم مربوط به رونق و رکود را در بازار شناسایی و به موقع مسئولان و دستگاه ‌های مرتبط را نیز برای اقدامات پیشگیرانه مطلع کند.

نظام توزیع کالا وخدمات ازجمله بخش‌های مهم در اقتصادکشورها است که از یک طرف کالاها و خدمات را در اختیار مصرف‌ کنندگان وازسوی دیگر اطلاعات و نقدینگی را به بخش‌های تولیدی منتقل می کنند ، در این راستا شرکت به پخش در سال ۱۳۳۴ شمسی به عنوان بخش فروش شرکت توسعه ی صنایع بهشهر شروع به فعالیت کرده است ، این شرکت از سال ۱۳۵۱ شمسی پس از تبدیل شدن به شرکت سهامی خاص به پخش ، توزیع تولیدات شرکت های تابعه ی شرکت توسعه ی صنایع بهشهر ، همچون پاکسان، بهپاک و مارگارین را نیز عهده دار شده است.

شرکت به پخش با سابقه ی بیش از نیم قرن رهبری صنعت پخش کشور ،  در حال حاضر به عنوان بزرگ ترین و قدیمی ترین شرکت پخش محصولات غذایی ، بهداشتی و دارویی داخل کشور توانسته جایگاه ویژه ای را درعرصه ی توزیع کالا درمنطقه ی خاورمیانه به دست آورد ، این شرکت از سال ۱۳۸۱ شمسی ضمن تبدیل شدن به شرکت سهامی عام ، درقالب یک شرکت مادر مشغول به فعالیت می باشد.

از آنجایی که در حال حاضر در بیشتر کشورهای جهان ، گسترش استفاده از ابزارها و روش‌های نوینِ نگهداری ، چیدمان ، حمل و نقل و در نهایت توزیع کالاها و خدمات ، همراه با رعایت استانداردهای مختلف و با صرف کمترین هزینه و زمان در فرآیند مربوطه ، به عنوان شاخص‌ های  توسعه و پیشرفتِ نظام توزیع کالا و خدمات ، در نظرگرفته می‌شود ، شرکت به پخش نیز با تغییر و نوین‌سازی ساختار خود ، با بیش از ۱۳۷۰ نفر پرسنل متخصص در سراسر کشور ، وظیفه ی ارایه ی خدمات مطلوب در بخش های مختلف را به مشتریان این شرکت بر عهده دارد.

همگام با توسعه و پیشرفت دنیای کنونی و رشد اقتصاد و جهانی شدن ، شرکت به پخش نیز با تکیه بر کارکنان مجرب و متخصص خود و بهره‌گیری از انبارها و مراکز پخش گسترده و متعدد در سراسرکشور و همچنین بهره مندی از ناوگان عظیم حمل و نقل ، نرم افزارها و سخت افزارهای مدرن و پیشرفته و دستیابی به دانش فنی بیش از نیم قرن رهبری صنعت پخش کشور ، علاوه بر توزیع گسترده ی محصولات شرکت‌ ها‌ی عضو گروه توسعه ی صنایع بهشهر ، پخش کالاهای تولیدی برخی شرکت های ایرانی در اقصی نقاط کشور را نیز انجام می دهد.

توزیع مویرگی کالا که با الهام از سیستم توزیع گردش خون در بدن موجودات زنده بنیان نهاده شده ، توزیع گستـرده ، یکسان و فـراگیرکالا از مرکـز تا اقصـی نقـاط در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه می باشد ، براین اساس شرکت های توزیع و پخش محصولات را می توان به عنوان عامل توزیع عدالت درسطح جامعه قلمداد کرد ، در این راستا شرکت به پخش با در اختیار داشتن ۲۸ مرکز پخش در سراسرکشور ، نقش مهمی در توزیع محصولات بیش از ۵۰  برند مطرح داخلی و خارجی ایفا کرده و در نهایت ۶۰۰ شهر را با بیش از ۶۰ هزار عامل فروش در انواع فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ، داروخانه ، سوپرمارکت و اتحادیه ، درگستره ی شبکه توزیع خود قرار داده است.

از آنجایی که شرکت به پخش با ساختاری سازمان یافته و پیروی از استراتژی واحد برای نظام توزیع کالاها و خدمات ، به عنوان یک حلقه از زنجیره اتصال تولیدکننده به مصرف کننده عمل کرده است، این شرکت در امر برند سازی بسیاری از کالاهای توزیعی خود نیز نقش آفرین بوده است.

درحال حاضر شرکت به پخش با همراهی شرکت های تابعه ی خود همچون شرکت توسعه صنایع غذایی به پخش ، شرکت بازرگانی بین المللی به پخش ، شرکت سهامی خاص به پخش داروی بهشهر ، گروه تولیدی آروین ملل زرین ، شرکت ترابری وحمل و نقل به پخش و شرکت زرین پخش بهشهر ، در زمینه های خرید ، بسته بندی ، توزیع و فروش انواع کالا ، حمل و نقل جاده ای ، واردات و صادرات ، اخذ نمایندگی انحصاری کالا ، سرمایه گذاری در سهام شرکت ها ، بانک ها و موسسات اقتصادی ، ایجاد نمایشگاه ، فروشگاه ، نمایندگی و شعبه در داخل و خارج از کشور فعالیت می کند.

اما بهروز پورمحمدی، مدیرعامل شرکت به پخش درباره عرضه اولیه این شرکت در بورس می گوید: ” طبق تحقیقات مردم دیگر از خرید سنتی استفاده نکرده و مخصوصا قشر جوان به خرید اینترنتی روی آوردند. پروژه راه اندازی پلتفرم و اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی صرفه مارکت حدود یک سال و دو ماه به طول انجامید و مسئله کرونا نیز باعث تعجیل در این موضوع شد!

این فروشگاه مزیت رقابتی بسیاری با سایر فروشگاه ها دارد. از این رو که بزرگ ترین شرکت توزیع کننده و فروش مواد غذایی و بهداشتی می باشد و کالاهای انحصاری شرکت را که شامل ۲۵ برند معروف بوده است را بدون واسطه توزیع می کند! مردم نیز از فروش آزمایشی این اپلیکیشن که از ماه پیش راه اندازی شده است، استقبال خوبی به عمل آورده اند.

شرکت به پخش در حال حاضر دارایی های زیادی دارد و برای ورود به بازار سرمایه در مرحله ارزیابی دارایی ها قرار دارد و احتمالا تا سال آینده بورسی می شود. “

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن