جزئیات عرضه اولیه وسپهر + قیمت و میزان نقدینگی موردنیاز

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات عرضه اولیه وسپهر ، شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات (سهامی عام) و همچنین قیمت و میزان نقدینگی موردنیاز خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سهام شرکت سرمایه ‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات با نماد وسپهر پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و بیست و ششمین نماد معاملاتی (شصت و چهارمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌ های فرابورس ایران درج شده است و روز یکشنبه ۳۰ شهریور ١٣٩٩ (از ساعت ۱۳ تا ۱۷)، شش میلیارد سهم یا معادل ٢٠ درصد از آن در بازار فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

عرضه اولیه وسپهر

توجه داشته باشید روز یکشنبه مورخ ۹۹/۶/۳۰ تعداد ۶ میلیارد سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد “ وسپهر ” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. از تعداد ۶ میلیارد ورق سهم ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون به عموم مردم عرضه می شود و ۶۰۰ میلیون سهم به دو صندوق تامین سرمایه سپهر و تامین سرمایه نوین فروخته می شود.

در این عرضه اولیه هر کد بورسی می ‌تواند حداکثر ۱۱۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۵۰ تا ۱،۰۱۰ تومان معادل ۱ میلیون و ۱۱۱ هزار تومان خریداری کند. در صورت استقبال ۵ تا ۶ میلیون نفر، تعداد ۹۰۰ تا ۱۰۸۰ سهم به هر کد (حدود ۹۱۳ هزار تا ۱ میلیون و ۹۶ هزار تومان) خواهد رسید.

با عرضه سهام شرکت سرمایه‌ گذاری گروه مالی سپهر صادرات، عملا بانک صادرات ایران گام موثری در خروج از بنگاه ‌داری برداشته است! اظهار کرد: منافع حاصل از این عرضه موجب کمک به بهبود چشمگیر صورت ‌های مالی بانک صادرات ایران می‌ شود، به نحوی که فعالان بازار سرمایه شاهد اتفاقات مهم در صورت‌ های میان ‌دوره ‌ای شش ماهه بانک خواهند بود. انتظار می ‌رود که این سهم در بازار سرمایه با استقبالی مناسب روبرو شود.

عرضه اولیه وسپهر

این شرکت سرمایه‌ گذاری که در روز هشتم تیر ماه امسال نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و در تاریخ ۳ شهریور امسال پذیرش شده است، با نماد معاملاتی ” وسپهر ” در گروه سرمایه‌ گذاری ‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌ های مالی روی تابلوی بازار اول فرابورس ایران رفته است. شایان ذکر است، در سال ۱۳۹۳ شمسی با توجه به عرضه سهام بانک صادرات در بازار بورس و تصویب قوانین ناظر بر خروج بانک ها از بنگاه داری، نیاز به شکل ‌گیری نهادی تخصصی در زیر مجموعه بانک صادرات ایران احساس شد و بر این اساس شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۳ شمسی و به شماره ثبت ۴۶۲۹۰۱ نزد اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

در حال حاضر، شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) جزو واحد های تجاری فرعی بانک صادرات ایران است. همچنین سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت ‌ها، مجتمع ها، طرح ها، واحد های تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدماتی و حمل و نقل و سایر فعالیت‌ ها به طور مستقیم و غیرمستقیم که برای پیشبرد و تحقق اهداف شرکت لازم و مفید باشند، موضوع فعالیت این شرکت است.

[تعداد: ۳   میانگین: ۳.۳/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن