جولیا رابرتز مانکن سابق و ستاره هالیوود کیست؟ + عکس

جولیا رابرتز در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۶۷ در ایالت جورجیای آمریکا به دنیا آمد. پدرش والتر و مادرش بتی او بردمیس نام داشت و یک بازیگر بود و با همکاری همسرش برای کودکان کلاس های بازیگری برگزار می کردند. جولیا و خواهر و برادرش هر سه مانند مادرشان حرفه بازیگری را دنبال کردند. جولیا وقتی که ده ساله بود پدرش را از دست داد. مادر او بعد از تولد جولیا مجبور شد حرفه اش را رها کند و این امر تأثیر منفی روی زندگی آنها داشت. اما خوشبختانه این وضعیت موقتی بود و زمانی که بیوه مارتین لوتر کینگ فرزندان خود را برای بازیگری به کلاس او فرستاد وضعیت این خانواده بهتر شد و او حتی هزینه های اولیه پزشکی مادر جولیا را نیز متقبل شد.

جولیا رابرتز

جولیا در دوران ابتدایی و راهنمایی در چند مدرسه تحصیل کرد. او در کودکی به حیوانات و دامداری علاقه داشت. در دوران دبیرستان خوانندگی از تفریحات مورد علاقه او بود. زمانی که وارد دانشگاه ایالتی جورجیا شد نتوانست فارغ التحصیل شود و برای دنبال کردن حرفه بازیگری به نیویورک رفت. مدتی مشغول مدلینگ شد و همزمان در کلاس های بازیگری شرکت می کرد.

آغاز فعالیت حرفه ای جولیا رابرتز

بازی در فیلم رضایت (۱۹۸۸) اولین حضور پر رنگ او در بازیگری است. در این فیلم با لیام نیسان هم بازی می شود. پیش از این او در سینما و تلویزیون در چند نقش کوتاه بازی کرده بود ولی با این فیلم توانست به عنوان بازیگر هالیوودی مطرح شود. او همچنین در فیلم خون سرخ و چند سریال با داستان های جنایی نیز حضور داشت و در سریال معروف Miami Vice  نیز ایفای نقش کرد. جولیا رابرتز با بازی در فیلم زن زیبا به شهرت رسید

دریافت اولین جایزه اسکار جولیا رابرتز

او در سال ۱۹۸۹ برای بازی در فیلم Steel Magnolias توانست برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار و گلدن گلوب برای نقش مکمل زن شود. چند سالی گذشت تا جولیا توانست با بازی بی نظیرش در فیلم زن زیبا و بازی در کنار ریچارد گری در سرتاسر جهان مطرح شود. ریچارد گری در آن سالها بسیار معروف تر از جولیا بود اما سپس جولیا از او پیشی گرفت. این فیلم بسیار موفق بود و فروش بی نظیری داشت به طوری که در آمد حاصل از فروش این فیلم به بیش از ۴۶۳ میلیون دلار رسید و به این ترتیب به منتقدان صنعت سینما ثابت شد که جولیا توانسته در یک فیلم هنری با فروش بالا بدرخشد.

او به خاطر بازی در این فیلم برای دومین بار موفق به دریافت جایزه اسکار شد و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد.  یک سال در فیلم “خوابیدن با دشمن” توانست یک بار دیگر تجربه بازی در یک فیلم پر فروش را کسب کند. اسپیلبرگ کارگردان معروف هالیوود با دیدن این بازیگر توانا تصمیم گرفت از او برای بازی در فیلم هوک دعوت کند. جولیا به سرعت تبدیل به یک بازیگر پولساز در هالیوود شد و در همان سال با بازی در فیلم “جوان مرگ” موفق شد گیشه های دنیا را از آن خود کند.

موفقیت های بیشتر و افزایش دست مزد جولیا رابرتز

وقتی که جولیا در گیشه خیلی موفق شد تصمیم گرفت حدود دو سال از سینما دور باشد و با انتخاب های جدید دوباره به هالیوود برگردد. فیلم ولنتاین یکی از پرفروش ترین فیلم هایی است که جولیا رابرتز در آن بازی کرده است. او مجددا به هالیوود بر می گردد و در سال ۱۹۹۲ در فیلم بازیگر حاضر می شود. او سالیانه در دو فیلم موفق بازی می کند. از جمله فیلم های مطرح او در دهه نود می توان “من عاشق مشکلم”، “چیزی که می توان درباره اش حرف زد” و “نامادری” را نام برد.

فیلم عروسی بهترین دوست من یکی از پرفروش ترین فیلم های سال ۱۹۹۷ بود که وی در آن حضوری به یاد ماندنی داشت. در سال ۲۰۰۰ در فیلم ارین براکویچ بازی می کند که بابت آن بیست میلیون دلار دست مزد دریافت می کند. او از آن سال تا کنون در فیلم های مطرح زیادی حضور پیدا می کند که معروف ترین آنها “یاران اوشن”، “نزدیکتر” ، “جنگ چارلی ویلسون” ، “هیولای پول” ، “ولنتاین” و “اعجوبه” می باشد.

زندگی خصوصی جولیا رابرتز

جولیا در هنگام بازی در فیلم مرگ بازان با بازیگر کانادایی کیفر ساترلند آشنا شد. آنها تاریخ عروسی را نیز معین کردند اما سه روز قبل از این مراسم روزنامه ها عکس نامزد جولیا را در کنار یک دختر ناشناس چاپ کردن که این امر باعث شد آنها از هم جدا شوند. جولیا در سال ۱۹۹۳ با خواننده کانتری لایل لاوت ازدواج کرد. آنها دو سال بعد از هم جدا شدند. او هنگام بازی در فیلم “مکزیکی” با همسر آینده اشد نیلی مادر آشنا می شود. در آن زمان آنها هر دو متأهل بودند. دنیل در سال ۲۰۰۲ از همسرش جدا می شود و سپس در تابستان همان سال با جولیا ازدواج می کند.

آنها دو سال بعد صاحب پسر و دختر دوقلویی می شوند که نام فینز والتر را به یاد پدر جولیا برای پسر انتخاب می کنند و برای دختر نیز نام هزل پاتریشیا انتخاب می کنند. آنها در سال ۲۰۰۷ مجددا صاحب فرزند دیگری به نام هنری می شوند. جولیا یک برادر زاده دارد که او نیز بازیگر است او به عنوان عمه مهربان در این امر نقش مؤثری داشته است. بعد از جدایی پدر و مادرش ، عمه جولیا به او کمک می کند. جولیا به برادرزاده هایش خیلی اهمیت می دهد و به خوبی آنها را راهنمایی می کند.

جولیا یک خواهر ناتنی داشت که خودکشی کرد و برخی جولیا را در این امر مقصر می دانند زیرا او همیشه درباره جولیا حرف های منفی می زد. خواهر او نانسی موتز بر اثر استعمال مواد مخدر از دنیا رفت و رسانه ها آن را خودکشی اعلام کردند و نوشتند که نانسی در نامه خودکشی اش نوشته جولیا باعث شده که او با مادر بیمارش قطع رابطه کند.

فیلم های جولیا رابرتز

ایستگاه آتش‌نشانی – ۱۹۸۷رضایت – ۱۹۸۸
میستیک پیتزا – ۱۹۸۸سرخ خونی – ۱۹۸۹
ماگنولیاهای فولادی – ۱۹۸۹زن زیبا – ۱۹۹۰
مرگ ‌بازان – ۱۹۹۰خوابیدن با دشمن – ۱۹۹۱
جوان ‌مرگ – ۱۹۹۱هوک – ۱۹۹۱
 بازیگر – ۱۹۹۲پرونده پلیکان – ۱۹۹۳
من عاشق مشکلم  – ۱۹۹۴آماده پوشیدن – ۱۹۹۴
چیزی که می‌توان درباره‌اش حرف زد  – ۱۹۹۵ماری رایلی – ۱۹۹۶
مایکل کولین – ۱۹۹۶همه می‌گویند دوستت دارم – ۱۹۹۶
عروسی بهترین دوست من – ۱۹۹۷تئوری توطئه – ۱۹۹۷
 نا مادری – ۱۹۹۸ناتینگ هیل – ۱۹۹۹
عروس فراری – ۱۹۹۹ارین براکویچ – ۲۰۰۰
مکزیکی – ۲۰۰۱دلبر آمریکایی – ۲۰۰۱
یازده یار اوشن – ۲۰۰۱قهرمان بزرگ – ۲۰۰۲
برهنه از جلو – ۲۰۰۲اعترافات یک ذهن خطرناک – ۲۰۰۲
لبخند مونا لیزا – ۲۰۰۳به من بگو کی هستی – ۲۰۰۴
 نزدیک‌تر – ۲۰۰۴دوازده یار اوشن – ۲۰۰۴
مورچه کش – ۲۰۰۶تار شارلوت – ۲۰۰۶
جنگ چارلی ویلسون – ۲۰۰۷کرم‌ های شب‌ تاب باغ – ۲۰۰۸
کیت کیترج : یک دختر آمریکایی – ۲۰۰۸دو رویی – ۲۰۰۹
روز والنتاین – ۲۰۱۰بخور، عبادت کن، عشق بورز – ۲۰۱۰
عیسی هنری مسیح – ۲۰۱۱عشق، عروسی، ازدواج – ۲۰۱۱
لری کراون – ۲۰۱۱ای آینه ای آینه – ۲۰۱۲
اوسیج کانتی – ۲۰۱۳راز در چشمان‌ شان – ۲۰۱۵
هیولای پول – ۲۰۱۶روز مادر – ۲۰۱۶
اعجوبه – ۲۰۱۷هوم کامینگ – ۲۰۱۸
۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا