حمیدرضا حاجی بابایی رئیس احتمالی مجلس یازدهم کیست؟

در این مطلب از حدولیاب، توضیحاتی درباره حمیدرضا حاجی بابایی رئیس احتمالی مجلس یازدهم شورای اسلامی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. در جدیدترین خبر منتشر شده، مطلع شدیم حمیدرضا حاج بابایی در واکنش به کناره گیری علی نیکزاد و شمس الدین حسینی در حساب توییتری خود نوشت:

خدایا تو شاهد باش، ما برای مجلسی درشان نظام و مردم ، هر آنچه داریم فدا خواهیم کرد، مابدهکار مردم و رهبری وخون شهیدان هستیم. از برادران صدیق و فداکارم دکتر نیکزاد و دکترحسینی که علیرغم شایستگی برای حفظ وحدت و موفقیت نیروهای انقلاب گام بلندی برداشتند، تشکر می کنم.

اما درباره حمیدرضا حاجی بابایی بد نیست بدانید این سیاستمدار اصولگرا متولد سال ۲۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۸ شمسی در مریانج همدان از طایفه لرهای بابایی استان همدان می باشد. وی دانش آموخته ی دبیرستان دکتر شریعتی همدان می باشد. وی لیسانس دبیری الهیات و معارف اسلامی را در سال ۱۳۶۷ شمسی از دانشگاه تهران) و فوق لیسانس الهیات و معارف اسلامی را در سال ۱۳۷۲ شمسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج) و دکتری الهیات و معارف را در سال ۱۳۷۷ شمسی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی از سال ۱۳۵۸ شمسی تا ۱۳۷۲ شمسی سوابق دبیری، مدیر آموزشگاه و همچنین ریاست آموزش پرورش در شهرستان های استان همدان را بر عهده داشته است. همچنین وی از سال ۱۳۷۲ شمسی، به مدت سه سال سابقه تدریس در مراکز تربیت معلم و دوره عالی ضمن خدمت فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی را داشته ‌است. حمیدرضا حاجی بابایی هم ‌اکنون نیز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه تهران (درس تفسیر قرآن کریم در دانشکده فنی) مشغول به تدریس است.

اما درباره فعالیت های اجرایی حمیدرضا حاجی بابایی لازم به توضیح است وی

  • نمایندگی مردم شهرستان همدان در مجلس شورای اسلامی در ادوار پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم
  • دو دوره عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در دوره‌های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی
  • نایب رئیس کمیسیون محاسبات و بودجه و امور مالی مجلس (دوره پنجم)
  • عضویت در کمیسیون تلفیق سنوات مختلف و نیز عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق
  • عضو کمیسیون تلفیق برنامه چهارم توسعه اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران
  • عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دوره‌های ششم – هفتم و هشتم (چند ماه عضو کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی) و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه
  • عضو هیئت امنای دانشگاه بوعلی سینا
  • عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • چهار دوره عضو و رئیس فراکسیون فرهنگیان

را در کارنامه ی خود دارد. حمیدرضا حاجی بابایی در آبان ماه سال ۱۳۸۸ شمسی از طرف محمود احمدی ‌نژاد برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و با اخذ ۲۱۷ رأی موافق، ۳۳ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع وزیر آموزش پرورش دولت دهم شد! همچنین حمیدرضا حاجی بابایی در مجلس دهم شورای اسلامی، ریاست فراکسیون نمایندگان ولایی را بر عهده داشت.

حمیدرضا حاجی بابایی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد، اما صلاحیت وی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

[تعداد: ۱   میانگین:  ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x