خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال میدان سرخ + عکس

سریال میدان سرخ از ۲۶ شهریور ۱۴۰۰، به‌جای سریال زخم کاری از فیلیمو پخش شد، این سریال حتما باید به‌ اندازه زخم کاری جذاب و پرماجرا باشد. سریالی که با هنرمندی تعداد زیادی از ستاره‌های سینما و با داستانی اکشن و هیجان‌انگیز، بعد از فراز و نشیب‌های بسیار که در یک سال گذشته داشته، بالاخره پخشش شروع شده است. سریال میدان سرخ ماجرایی جنایی، اکشن و هیجان‌انگیز دارد. مثل همه کارهای جنایی درجه‌یک، اینجا هم همه عناصر جذابیت وجود دارد؛ اسلحه، عشق، خیانت، دو راهی، قتل، گروگان‌گیری، فرار، گروه تبهکاران، اسم‌های عجیب‌وغریب و…

سریال میدان سرخ

خلاصه داستان سریال

«شیدا به دنبال درمان دخترش قصد سفر به خارج از کشور را دارد؛ اما به‌واسطه پنهان‌کاری و دروغ‌های شوهرش با اتفاقی هولناک روبه‌رو می‌شود که زندگی او را برای همیشه تغییر می‌دهد…»

اسامی بازیگران سریال میدان سرخ

حمید فرخ‌نژاد (در نقش پاپ)، مهتاب کرامتی (در نقش اعلا)، بهرام افشاری (در نقش پیام)، رضا یزدانی (در نقش گروچف)، سعید داخ (در نقش عبد)، کاظم سیاحی (در نقش گارو)، مهدی حسینی‌نیا (در نقش منصور)، مسعود کرامتی (در نقش کاویان)، امید روحانی (در نقش دکتر فیض)، بهدخت ولیان (در نقش افرا)، سوگل قلاتیان (در نقش لیلی)، تینو صالحی (در نقش عطا)، آرمین رحیمیان (در نقش ابی)، امیرحسین آرمان (در نقش ساعد)، علی مصفا ( در نقش تورج) با حضور افتخاری ستاره اسکندری (در نقش ثریا)، لیندا کیانی (در نقش سیمین) و با معرفی مهدی رکنی (در نقش پیمان) و مهرداد نوری (در نقش نوری)و… .


قسمت ۵ سریال میدان سرخ

شیدا که دست و پا بسته در یک تابوت قرار گرفته و دفن شده است با جی پی اسی که به دست دارد، هشدار خطر را برای گارو می‌فرستاد. کد هشداری اختصاصی که فقط افرا، ساعد و پاپ دارند و برای گارو فرستاده می‌شود. گارو و ساعد برای کمک از روی جی پی اس به مخفی‌گاه گروچف می‌روند. گارو سعی می‌کند سر تروریست‌ها را گرم کند و ساعد هم افرا را نجات می‌دهد؛ اما خیلی زود لو می‌روند و دستگیر می‌شوند. گروچف با نقشه‌اش شیدا را تحریک می‌کند که وارد بازیسه شریک شود و مخفی‌گاه طلا‌ها و اطلاعات را پیدا کند. شیدا هم تن به این نقشه می‌دهد و خیلی زود خودش را با این شرایط تطبیق می‌دهد. او تصمیم می‌گیرد که وارد زندگی آن‌ها شود و با بر هم زدن بین‌شان به اطلاعات دست پیدا کند.
میدان سرخ در پنج قسمت گذشته از هر لحاظ یک شکست و آبرو ریزی برای عواملش بوده است. از گوشه و کنار شنیده می‌شود که با توجه به مشکلاتی که در زمان ساخت این سریال وجود داشته است، در قسمت‌های آینده سریال به یک‌پارچگی خواهد رسید؛ اما چه فایده؟! ۵ قسمت اول این سریال هر بیننده با هوشی را فراری می‌دهد. گارو و ساعد دو نفری به قلب دشمن می‌زنند و برای این سوال که پاپ کجاست، جواب قانع کننده‌ای ندارند. به هر صورت به نظر می‌رسد که حمید فرخ نژاد در پروژه دیگری آفیش بوده است؛ اما چرا سایر افرادشان با ساعد و گارو همراه نمی‌شوند؟ ساعد که رامبو نیست!

میدان سرخ قسمت 4

قسمت ۴ سریال میدان سرخ

عبد فکر می‌کند به اوضاع مسلط است و نقشه‌هایش را پیش می‌برد. او نه‌تن‌ها ربوده شدن سیمین برایش اهمیتی ندارد، همسر خودش را به گرجستان می‌فرستد و با جاسازی کردن مواد در وسایلش او را عمدا گرفتار می‌کند. اما گروچف برادران عبد را هم گرفتار می‌کند و گروگان می‌گیرد. عبد در صحبتش با گروچف در دو راهی سختی قرار می‌گیرد. او می‌تواند یکی از برادرانش را برای آزادی انتخاب کند و درنهایت پیروز را انتخاب می‌کند. در نتیجه پیام در بند گروچف می‌ماند و پیروز بازمی‌گردد.
در سویی دیگر پاپ هم در امان نیست و افرا هم در بند گروچف و افرادش می‌افتد. اینجاست که پاپ دیگر چاره‌ای ندارد، جز اینکه وارد بازی شود و هر کاری از دستش بر می‌آید، برای آزادی دختر خوانده‌اش انجام بدهد. میدان سرخ بعد از چهار قسمت همچنان آشفته، بی سر و ته و بلاتکلیف پیش می‌رود. کنش و واکنش بین شخصیت‌های اصلی همچنان غیر و قابل فهم و مصنوعی است و سبب شده است که همه چیز بیشتر به یک شوخی شبیه باشد تا هر چیز دیگر. شراکت سه نفره پاپ، تورج و عبد با یک بحران روبرو شده است. آن‌ها مقدار زیادی شمش طلا به دست می‌آورند، از دست می‌دهند، تهدید می‌شوند و هم‌چنان در خانه‌های خود به فعالیت روزمره‌شان می‌پردازند.
قسمت ۳ میدان سرخ
قسمت ۳ میدان سرخ

قسمت ۳ سریال میدان سرخ

در قسمت سوم شیدا همچنان با سرگشتگی به امید روزنی است تا دخترش نجات پیدا کند. هرچند کاری از دست خودش بر نمی‌آید. تنها سر نخی که او دارد به پسر عمویش که برای گروچف هم کار می‌کند، کمک می‌کند که رد تورج را بزنند. همچنین در این قسمت کمی بیشتر با خانواده‌های سه شریک و روابط‌شان آشنا می‌شویم.
همبستگی عبد و برادرانش با هوشمندی پیام و سر به هوا بودن پیروز و بچه‌های پاپ که درگیر مسائلی عاطفی و احساسی‌اند تا همسر تورج که بدون اطلاع او برنامه‌ریزی می‌کند که بچه‌دار شوند. گروچف رد تورج را می‌زند و با گروگان گرفتن همسرش او و شرکایش را تحت فشار می‌گذارد که طلا‌ها را پس بدهند. پاپ و تورج هم زیر بار می‌روند و فقط عبد است که مخالفت می‌کند. اما در هر حال فرقی هم نمی‌کند؛ چراکه طلا‌ها و الماس‌ها اصلا در گاوصندوق نیستند.
قسمت ۲ میدان سرخ
قسمت ۲ میدان سرخ

قسمت ۲ سریال میدان سرخ

در قسمت دوم کمی بیشتر وارد زندگی سه شریک می‌شویم. عبد با خواهر تورج ازدواج کرده است و دو برادر دارد. پیام (بهرام افشاری) برادر عبد با لیلی (سوگل قلاتیان) در ارتباط است و برای برادر و شرکایش کار می‌کند. او تابع تصمیمات برادر بزرگ‌تر است و در عین حال سعی می‌کند فاصله‌اش را از کار‌های خلاف حفظ کند. سه شریک مدام با هم جلسه می‌گذارند و هنوز نتوانسته‌اند برای طلا‌ها و الماس‌ها تصمیمی بگیرند. از طرفی می‌دانند که وارد بازی خطرناکی شده‌اند و در حد و اندازه در افتادن با صاحبان این طلا‌ها نیستند و از سویی دیگر وسوسه بالا کشیدن این همه پول رهای‌شان نمی‌کند.
در سویی دیگر شیدا که می‌خواست برای درمان دخترش از کشور خارج شود، به دام گروچف می‌افتد که نمی‌داند چه بلایی سر شمش‌ها آمده است و شادی را گروگان می‌گیرد تا شیدا را تحت فشار قرار بدهد. مقدار زیادی طلا و الماس باد آورده تصادفی به دامن سه شریک خلافکار نو کیسه می‌افتد و آن‌ها ناخواسته بخشی از بازی آدم‌های قدرتمندتر از خودشان می‌شوند. این می‌تواند شروعی جذاب برای یک داستان پر کشش باشد؛ اما چرا این اتفاق برای میدان سرخ نمی‌افتد؟

 سریال میدان سرخ قسمت ۱

قسمت ۱ سریال میدان سرخ

در قسمت ابتدایی با شخصیت‌های اصلی سریال آشنا می‌شویم. شخصیت‌هایی که هریک مشغول به کار‌ها و پروژه‌های خودشان هستند و به صورت اتفاقی بر سر یک اتفاق به هم مرتبط می‌شوند. پاپ (حمید فرخ نژاد) عبد (سعید داخ) و تورج (علی مصفا) سه دوست و شریک هستند که در مسیر پیدا کردن کسی که به آن‌ها خیانت کرده است و پولی دزدیده است، به خانه منصور (مهدی حسینی نیا) می‌رسند. منصور و شیدا (مهتاب کرامتی) زن و شوهر هستند و دختری به نام شادی دارند که دچار یک بیماری است.
شیدا تمام فکر و ذکرش درمان شادی است، درحالی که منصور نقشه فرار با چمدان‌هایی پر از شمش طلا و یک الماس گران‌بها را می‌کشد. منصور با عده‌ای کار می‌کند که خودش رئیسش را ارباب صدا می‌کند و همه خانه را تحت نظر دارد. پاپ و دوستانش زمانی به خانه منصور می‌رسند که او در حال فرار است و دوربین‌ها را قطع کرده است. او در جریان درگیری و تعقیب کشته می‌شود و پاپ، عبد و تورج با چمدان‌هایی پر از شمش طلا تنها می‌مانند و به دنبال رسیدن به پول‌شان به پول‌هایی بسیار بیشتر می‌رسند.
حال آن‌ها از یک سو و شیدا از سویی دیگر پا در ماجرای پیچیده‌ای می‌گذارند که این تازه ابتدای راهش است. میدان سرخ در قسمت اول شروع بدی را تجربه می‌کند. داستانی که می‌تواند شروعی هیجان انگیز و پر اضطراب داشته باشد، تعمدا از جدیت خارج می‌شود و از چشم می‌افتد. ماجرای حساب‌های مالی تروریست‌ها و سر شاخ شدن پاپ با تبه کاران دم کلف آن قدر سهل انگارانه مطرح می‌شود که گویی این شوخی میان پاپ و گارو است. در این میان سکانس‌های برخورد شیدا با قتل شوهرش هم مخاطب را به نقطه جوش می‌رساند.
شیدا شوک و غمگین شدن برای شوهرش را ظرف چند ساعت به پایان می‌رساند و با حضور دختر خردسالش در خانه جنازه منصور ساعت‌ها کف استخر می‌ماند تا شبانه در باغ دفن شود. سرعت عمل شیدا و آمادگی‌اش برای این که خودش را کنترل کند، عجیب و مثال زدنی است و وای به وقتی که در چند قسمت آینده متوجه می‌شویم این بخشی از شخصیت پردازی شیدا نبوده است.
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۳]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *