گوناگون

داروهای مورد استفاده توسط علوم پزشکی آبادان برای درمان بیماری کرونا چیست؟

در این مطلب، توضیحاتی درباره رژیم دارویی درمان بیماری کرونا که توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج خیره‌ کننده‌ ای نیز دارد، را خواهیم خواند! با ما همراه باشید.  دکتر سارا مبارک ، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی آبادان از موفقیت تیم تحقیقاتی عفونی این دانشکده در درمان بیماری کرونا و توقف مرگ ناشی از این بیماری خبر داد!

دکتر سارا مبارک با تایید تاثیر موفقیت‌ آمیز داروی ضدویروسی روی بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان، گفت: ” بررسی تاثیر یک داروی ضدویروسی بر بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌ های ویژه بیمارستان آیت‌ الله طالقانی آبادان توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان حاکی از موفقیت در درمان این بیماران و کاهش طول بستری در بیمارستان بوده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، استان خوزستان و محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان؛ تیم تحقیقاتی این دانشکده تصمیم گرفت از داروهایی استفاده کند که با کمک آن ها علائم بالینی بیمار سریع‌تر بهبود پیدا کند، تنگی نفس فرد مبتلا به ویروس کرونا به سرعت رو به بهبودی برود و در نهایت روزهای بستری در بخش مراقبت‌ های ویژه و بیمارستان نیز کاهش پیدا کند. “

وی با اشاره به این که مباحث ذکر شده مبنای فکری یک گروه تحقیقاتی در دانشکده علوم پزشکی آبادان شد، اضافه کرد: ” بعد از بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان آیت‌ الله طالقانی آبادان، تیم تحقیقاتی ما تصمیم گرفت یک رژیم را علاوه بر رژیم استاندارد کشوری، بعد از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و البته کد ملی اخلاق در پژوهش، بر بیماران اجرایی کند.

نتایج اولیه رژیم یادشده در روزهای اول بسیار مسرت‌ بخش بود و در مقایسه با رژیم پروتکل کشوری از نظر مرگ و میر و روزهای بستری و همچنین تنفس عادی نتایج بسیار خیره‌کننده‌ ای را به دست آوردیم. “

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: ۰.۲ ( ۱ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  ایمیل برای اطلاع رسانی  
بهم خبر بده
دکمه بازگشت به بالا