دم نوش مریم گلی و پریلا که در درمان کرونا موثر است، چیست؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره دم نوش مریم گلی و پریلا که در درمان کرونا موثر است، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. دانشمندان آلمانی دانشگاه دوسنبرگ در مطالعه‌ ای جدید اثبات کردند که دم نوش مریم گلی و پریلا دارای تاثیرات ضدویروسی بر کروناویروس است.

تیم تحقیق مشاهده کرد دم نوش آماده شده از جوشانده برگ ‌های گیاه پریلا و مریم گلی موجب ایجاد فعالیت ضدویروسی علیه کروناویروس در سلول ‌های انسانی می ‌شود. حتی زمانی که سلول ‌ها برای مدت کوتاه نیم ساعت تحت درمان با این عصاره قرار گرفتند، این عملکرد ضدویروسی کاملا مشهود بود از این ‌رو هم می ‌توان به عنوان روشی برای درمان و هم روشی برای پیشگیری از آن استفاده کرد.

محققان معتقدند در شرایط کنونی پاندمی کووید ۱۹، شاید بتوان با این مواد ارزان و قابل دسترس به پبشگیری نسبی از بیماری کمک کرد. گیاه پریلا در آسیا و گیاه مریم گلی در اروپا و آمریکا شهرت بیشتری دارد. حتی در مناطقی از ژاپن، معتقدند گیاه پریلا می‌تواند ۱۰ سال به طول عمر انسان اضافه کند.

محققان معتقدند عصاره گیاه مریم گلی و پریلا دارای فعالیت‌های ضدمیکروبی هستند. خواص ضدویروسی مریم گلی عمدتا ناشی از ترکیباتی موسوم به safficinolide است که در برگ‌ها و ساقه گیاه یافت می ‌شود. در مطالعات قبلی مشخص شده بود که عصاره گیاه مریم گلی با ممانعت از ورود ویروس HIV به سلول‌های هدف به شکل قابل توجهی مانع از فعالیت این ویروس عامل بیماری ایدز می ‌شود.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

 

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن