دیه در تصادف و دریافت آن توسط فرد مصدوم چگونه است؟

اگر در تصادف رانندگی آسیب دیدیم، چگونه دیه بگیریم؟ اطلاعاتی که توسط فرد مصدوم به پزشکی قانونی ارائه می شود تا چه حد باید کامل باشد ؟اگر تصادف رانندگی منجر به جراحت جسمی فردی شود که مستحق دریافت دیه باشد، باید از طریق قانونی اقدام کرد.

پس از  وقوع تصادف رانندگی باید نکات مهمی را رعایت کنیم و حواسمان باشد که اگر حادثه خسارت جسمی به همراه داشت، چگونه آن را به پلیس اطلاع دهیم و دیه دریافت کنیم.دیه در تصادفخسارات ناشی از تصادفات رانندگی به دو دسته مالی و جانی تقسیم می‌شود؛ اگر به هنگام وقوع سانحه رانندگی به جسم و مال فردی آسیبی کوچک برسد، باید خسارت و دیه پرداخت شود.

اگر تصادف منجر به خونریزی و آسیب جسمی فردی شود، باید در ابتدا با پلیس و سپس با اورژانس تماس حاصل شود تا نیروهای امدادی خود را به محل حادثه برسانند.

نیروهای اورژانس پس از حضور در محل حادثه و معاینه فرد آسیب دیده گزارشی را مبنی بر آسیب دیدگی تهیه می‌کنند و آن را در اختیار فرد آسیب دیده می‌گذارند.

فردی که در تصادف آسیب دیده است، می‌تواند با گواهی اورژانس به دادگاه مراجعه کند تا او را به پزشکی قانونی ارجاع دهند و سپس گزارش پزشکی قانونی مبنی بر میزان آسیب وارده به فرد در اختیار دادگاه قرار می‌گیرد تا بر اساس آن میزان دیه مشخص شود.

در تصادف‌هایی که با آسیب جسمی همراه هستند باید حتما میزان دیه و همچنین جزئیات خسارت وارد شده به بدن فرد مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا