رئیسی: آنهایی که فساد انجام دادند جایگاهی در دولت ندارند

اولین دغدغه مردمی که مورد سوال قرار گرفت «گرانی و نرخ بالای تورم»، بود و ابراهیم رئیسی به این دغدغه پاسخ داد و گفت:دغدغه هایی که اعلام کردید بخشی از دغدغه های مردم است. ما با نشست هایی که با مردم داشتم در آستان قدس و در قوه قضائیه و از نزدیک در جریان خواسته های مردم بودم و برای مهمترین آنها راهکار داریم. ما برنامه اقتصادی داریم که آنها را در سه بخش خلاصه می کنم.

فاسد در دولت جا ندارد

سید ابراهیم رئیسی گفت: حتما افرادی که آلوده باشند جایشان در دولت نیست. باید سامانه جامع اطلاعاتی ایجاد کرد که همه داده های اطلاعاتی را بتوان رصد کرد.
رئیسی: آنهایی که فساد انجام دادند جایگاهی در دولت ندارند

سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ساعت ۱۷ امروز با موضوع دغدغه های مردم آغاز شد.

در سومین مناظره یک سوال مشترک از ۷ کاندیدا، پرسیده شد و کاندیداها ۷ دقیقه فرصت پاسخگویی دارند.

۷ دغدغه مردم که در مناظره سوم به آن‌ها پرداخته می‌شود به این شرح است:

اولین دغدغه مردمی که مورد سوال قرار گرفت «گرانی و نرخ بالای تورم»، بود و ابراهیم رئیسی به این دغدغه پاسخ داد و گفت:دغدغه هایی که اعلام کردید بخشی از دغدغه های مردم است. ما با نشست هایی که با مردم داشتم در آستان قدس  و در قوه قضائیه و از نزدیک در جریان خواسته های مردم بودم و برای مهمترین آنها راهکار داریم. ما برنامه اقتصادی داریم که آنها را در سه بخش خلاصه می کنم.

بخش اول : اصلاح دولت و مبارزه با فساد و نا کارآمدی است

بخش دوم حمایت از خانواده ها و محرومین است

و بخش سوم متوجه جهش تولید و تقویت کسب و کار است.

بخش اول یکی از مشکلات مردم مربوط به فساد است ما در قوه  قضائیه با مفسد برخورد کردیم اما مبارزه با فساد در دولت است حتما افرادی که آلوده باشند جایشان در دولت نیست.  باید سامانه جامع اطلاعاتی ایجاد کرد که همه داده های اطلاعاتی را بتوان رصد کرد.

از برنامه دیگر سامانه شفافیت است که همه قراردادها و عمکرد شرکت ها و مدیران دولتی در سامانه و پشت ویترین در انظار مردم قرار بگیرد. ما این کار را در آستان قدس انجام دادیم و این باعث اعتماد مردم می شود. من زمانی که وارد قوه قضائیه شدم اولین موضوعی که مطرح می شد بین مردم و رسانه ها و نمایندگان مردم گفته می شد حسابهای خاص رئیس قوه قضائیه بود که ما در این رابطه شفاف به مردم گزارش دادیم و هر سال هم گزارش کردیم و بگو مگوها تمام شد.

اگر شفافیت اجرا شود زمین خواری و فرار مالیاتی  به حداقل می رسد

تحول ساختاری و تحول نظام بانکی است که بانکها  یکی از موانع تولیدی است ما می توانیم کاری کنیم که معوقات بانکی وجود نداشته باشد

اصلاح نظام مالیاتی باید در دستور کار قرار گیرد و البته  مالیات باید واقعی شود. تحول در نظام اداری فساد اداری قابل قبول نیتست من به همه کارکنان احترام می گذارم اما باید این موضوع حل شود.

بخش دوم حمایت از خانواده ها که اولین قدم کنترل تورم است این قیمیت ها قابل قبول نیست این  تورم باید کنترل شود. از راهکارها در این راستا  یکی مدیریت  ارز و تقویت ارزشش پول ملی است و نوعی خودکفایی در سفره مردم است.

افزایش نظارت و مقابله با انحرافات بازار و همچنین تامین معاش مردم است. در راستای ایجاد شغل باید گفت ایجاد ۴ میلیون شغل دست یافتنی است و باید برای تولید ایجاد جذابیت کرد.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن