رونمایی از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

با حضور فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلانشهر تهران، نخستین مرکز واکسیناسیون علیه کرونا در خودرو در بوستان سرخه حصار تهران آغاز به کار کرد.

نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران رونمایی شد - ایرنا

مرکز واکسیناسیون خودرویی تهران

در مراسم آغاز به کار این مرکز که با استقبال خانواده های سالمندان روبرو شده بود، شهردارمنطقه ١٣ تهران و جمعی از مسئولان شبکه بهداشت نیز حضور داشند. فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلانشهر تهران در مراسم بهره برداری از این مرکز با اشاره به راه اندازی اولین مرکز واکسیناسیون خودرویی در بوستان جنگلی سرخه حصار، گفت: بعد از اینکه در سه مرحله شناسایی افراد طی شد، در مرحله چهارم کار تزریق واکسن انجام می‌شود.
دکتر زالی  افزد: تجمیع مراکز واکسیناسیون یکی از سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است که با همکاری شهرداری تهران این کار در حال انجام است.

وی ادامه داد: قرار است شهرداری تهران نسبت به واگذاری سوله‌ها و همچنین پارک‌های جنگلی برای واکسیناسیون شهروندان همکاری کند.
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلانشهر تهران تاکید کرد: قطعاً راه اندازی این مراکز بدون همکاری و همراهی شهرداری تهران امکان پذیر نخواهد بود و جا دارد از شهردار تهران تشکر و تقدیر کنیم.

راه اندازی این مرکز، متقاضیان با خودروهای خود به محل تزریق واکسن، مراجعه می کنند و به نوبت واکسن کرونا به افراد واجد شرایط تزریق می شود.
رعایت فاصله، نظم بیشتر و افزایش تعداد دریافت کنندگان واکسن از مزایای راه اندازی این مرکز است که با هدف حفظ سلامت سالمندان در نظر گرفته شده است.
پس از تزریق واکسن کرونا به سالمندان باید ۲۰ دقیقه در خودروی خود در محل مانده تا برای بررسی عوارض احتمالی تحت مراقبت باشند.
این طرح از امروز به مدت سه ماه با مشارکت مرکز بهداشت شرق تهران و ناحیه بسیج کمیل اجرایی و شهروندان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به بوستان جنگلی سرخه حصار در محیطی آرام واکسینه شوند.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن