زمان دقیق واریز و برداشت یارانه نقدی و معیشتی دی ۱۴۰۰

طبق برنامه واریزی سازمان هدفمندسازی یارانه، در روز ۱۰ هر ماه یارانه معیشتی بنزین و در روز ۲۰ هر ماه یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی واریز می‌ شود. سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد یکصد و سی دومین مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه سال ۱۴۰۰ به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

واریز یارانه نقدی
واریز یارانه نقدی

زمان دقیق واریز و برداشت یارانه نقدی

همچنین نوزدهمین قسط از وام های یک میلیونی کرونا که از چندی پیش پرداخت آن در دستور کار قرار گرفت نیز از حساب دریافت کنندگان کسر خواهد شد. گفتنی است؛ مقرر شده هر ماه مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه هر خانوار کسر شود و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز ۳۰ ماه در نظر گرفته شده است.

مبلغ یارانه ‌های نقدی همان طور که در ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ‌ها یعنی آذر ماه سال ۱۳۸۹ شمسی، مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است تاکنون نیز تغییری نکرده است و برای سال ۱۴۰۰ شمسی نیز به همین روال پرداخت خواهد شد.

مبلغ پرداختی بابت طرح حمایتی معیشتی دولت که قرار است به حساب خانوارها واریز شود به حساب سرپرستان خانوار و همان حسابی خواهد بود که ماهانه یارانه به آن واریز می‌ شود ؛ البته با این تفاوت که مبلغ پرداختی ارتباطی با یارانه نقدی هر ماه ندارد و همچنین واریز یارانه نقدی و کمک حمایتی همزمان نخواهد بود.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند.

حدود ۲۱ میلیون خانوار در بهار سال ۹۹ مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند. اقساط این وام نیز از یارانه نقدی خانوارها کسر می‌شود. نوزدهمین قسط این وام نیز از یارانه آبان برداشت می‌شود.

واریز یارانه نقدی
واریز یارانه نقدی

زمان واریز یارانه معیشتی دی ۱۴۰۰

کمک معیشتی از محل مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین، ساعت ٢۴ روز پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ به حساب مشمولان واریز می شود. به گزارش جدولیاب، از آبان سال گذشته با تغییر قیمت بنزین، تصمیم به پرداخت مبلغ نقدی از محل درآمد ناشی از افزایش قیت این سوخت شد، بر این اساس پیش بینی شد حدود ۶۰ میلیون نفر (حدود ۱۹ میلیون خانوار) از جمعیت ۷۸ میلیون نفری  یارانه بگیر در لیست پرداخت قرار بگیرند که در ابتدا با گزینش کمتر از ۱۸ میلیون خانوار آغاز شد.

مبلغ پرداختی بابت کمک معیشتی  برای خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

در طرح کمک معیشتی ماهانه (یارانه بنزین) به طور متوسط ۲۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که در سال به حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

یارانه ای که ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود بیست و ششمین مرحله از کمک های معیشتی است.

یارانه ۲۰۰ هزارتومانی کی واریز می شود؟

ابراهیم رئیسی در برنامه‌های اقتصادی خودش اعلام کرده یکی از برنامه‌هایش برای کمک به معیشت خانوار پرداخت یارانه جدید است.

به گفته او قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود. این کارت‌ها هر ماه به‌ازای هر نفر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان شارژ می‌شوند. پنج دهک اول جمعیت کشور این یارانه را می‌گیرند، با این تفاوت که دهک‌های اول، دوم و سوم به ازای هر نفر ۲۰۰ هزار تومان و دهک‌های چهارم و پنجم به ازای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

آنطور که رئیس‌جمهور توضیح داده این یارانه نوعی وام قرض الحسنه است که با کارمزد دو درصد پرداخت می‌شود. بنابراین نمی‌توان گفت که این یارانه بلاعوض است اما نکته‌ اصلی اینجاست که ابراهیم رئیسی گفته دولت به خانوارهایی که توان پرداخت ندارند کمک می‌کند.

در این وعده رئیسی پیش‌بینی شده که به خانوارهایی که توانایی بازپرداخت اقساط را نداشته باشند یارانه بازپرداخت اقساط تعلق می‌گیرد. معمولا حمایت‌های دولتی به گروه‌هایی مثل افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افراد با درآمد کم تعلق می‌گیرد. براساس برآوردها این پنج دهک شامل افرادی می‌شوند که هر دو یارانه نقدی و معیشتی را دریافت می‌کنند.

با واریز یارانه ۲۰۰ هزار تومانی از بهمن  امسال، یارانه پنج دهک اول جامعه چندین برابر می‌شود. خانوارهایی که در سه دهک اول باشند با فرض یک خانواده پنج نفره، یارانه‌ای می‌گیرد به شرح زیر است.

یارانه نقدی: ۲۲۷ هزار تومان(زمان پرداخت ۱۰بهمن)

یارانه معیشتی بنزین: ۲۰۵ هزار تومان(زمان پرداخت ۲۰ بهمن)

یارانه جدید: یک میلیون تومان (زمان پرداخت احتمالا آخر بهمن)

اگر یک خانواده در دهک‌های چهارم و پنجم باشد، وضعیت یارانه‌هایی که از بهمن دریافت می‌کنند به شرح زیر است:

یارانه نقدی: ۲۲۷ هزار تومان(زمان پرداخت ۱۰ بهمن)

یارانه معیشتی بنزین: ۲۰۵ هزار تومان(زمان پرداخت ۲۰ بهمن)

یارانه جدید: ۷۵۰ هزار تومان(زمان پرداخت احتمالا آخر بهمن)

۸ دیدگاه

  1. با سلام به مسعولان خواهشمندم چنین که میگید حقوق مددجویان هم زمان با یارانه واریز و قابل برداشت است چنین نیست بعد ۸روز حقوق و افزایش یارانه مددجویان کمیته و بهزیستی واریز میشود لطفا پیگیری کنید همزمان بایارانه واریز بشه و قابل برداشت ممنونم

 1. سلام خدمت مسیولین محترم پیشنهادی داشتم وان این استکه به خانواده های متوسط هم رسیدگی کنید چه درامد باشد چون خانواده ها به فرزندشون چیزی نمیدهند ونیاز پولی شان را تامین نمی کنند واعصاب وروان متوسط هم را مثل شدید وخیلی شدید حساب کنید وپول داروهام گرونه وویزیت ان کمک مالی درخور توجه به من نمایید ممنونم لطفا به من توجه کنید اگر داشتم کمک نمی خواستم

 2. مرضیه سروش نژادم در شهر دهدشتم کهگیلویه وبویراحمدم من پدرم زن گرفته واز لحاظ مالی به من نمیرسد ومخارج منوتامین نمیکند کمک مالی ماهیانه میخوام بیماری اعصاب وروان هستم زیر نظر روانپزشکم وپول ویزیت ودارو ها زیاد استبعضی معلولین را دومیلیون وچهارصد تومان میدهید ولی من ۳۵۰هزارتومان درهر ماه میدهند من بیماریم خیلی شدید است وبهزیستی متوسط زده ومن اعتراض دارم ومن هم کسی را ندارم که ازلحاظ مالی به من حمایت مالی کند

 3. سلام آقا مااین یارانه معیشتى برایمان واریز نشد من یک کارگر بنایی ساده هستم لطفا پیگیری کنید این نباشه که مافقط بنویسیم من از خداوند میخوام که مسولین با کفایت این موضوع های مارا بخوانند یاخود شخص شخیص ریاست جمهوری اسلامی یامقام معزم رهبری تاکه به مارسیدگی شود چون جزوام دیگر چیزی نصیبمان نشد بااحترام نسبت به مقامات

  1. حاجی جان هر کجا که هستی کناره خوانوادت انشالاه همیشه شاد و سلامت باشین…شما که میگین بنا هستین الان بنا های زحمت کش عزیزمون روزی ۲۵۰ تومن میگیرید یعنی ماهی ۷ میلیون و پونصد تومن البته حاجی جان جسارت نباشه ها ولی کسایی هستن که نمیتونند کار بکنند و هیچ حقوق ماهانه هم ندارند…یعنی دیگه وضعیتشون خیلی خرابه، اینو بگم که کسایی میشناسم که اینجوری مشکل دارند ولی دولت بی انصاف یارانه و معیشتی اونارو قطع کرده ولی همسایه هایی داریم که خیلی پولدار تشریف دارن با این همه، هروقت که ۱ ساعت یارانه هاشون رو دیر میریزن دنیارو بهم میزنند و درجا به همه جا اعتراض میکنند‌..‌.خلاصه دیگه اگه کسایی هستن که وضعیت مالیشون خوبه یارانه هاشون رو به کسایی که واقعا احتیاج دارن بدند

   1. سلام خدمت مسئولین کشور من دختری مجرد ومستمند وزیر خط فقرم که نیاز مالی شدیدی دارم خانواده ها به دختران مجرد شان کمک مالی نمیکنند ومنبع درامدی ندارم من بیمارم تحت پوشش بهزیستی اعصاب وروانم وکمک مالی ماهیانه بیشتر میخواستم ممنونم

  2. آخ که چقدر چیز …. تشریف داری که فکر میکنی اونهایی که ازشون طلب رسیدگی کردی؛اینجا منتظرند که کسی کاری بخاد و سریع جوابش بدهند(لیاقت آدمهایی امثال شما؛همینا هستن،که اینجور سواری ازتون بگیرن!)??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا