زندگی عجیب تونی رابینز به همراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

کمتر کسی است که با زندگی فلاکت بار خود بتواند کنار بیاید، اما متاسفانه هر کسی توان تغییر آن را نیز ندارد ، اینکه در فقر و نادانی بمانی و نتوانی زندگی خود را عوض کنی ، اما تونی رابینز کسی بود که توانست در مدت کمی زندگی خود را تغییر دهد در این مطلب زندگی عجیب تونی رابینز را خواهید خواند و با او آشنا خواهید شد.

تونی رابینز (Tony Robbins) با نام کامل او یعنی آنتونی رابینز (Anthony Robbins) یکی از باثبات‌ترین و ماندگارترین نویسندگان موفقیت، سخنرانان و مربیان جهان است.

بسیاری از مردم جهان و ایران با کتاب‌های آنتونی رابینز آشنایی دارند و یا برخی از فیلم‌ها و سمینارهای او را دیده‌اند. معمولاً در کشور ما رسم بر این است که افراد را بر اوج می‌برند و بعد از مدتی نیز به هر روش ممکن بر زمین می‌کوبند!

آنتونی رابینز هم از این قاعده مستثنی نیست! حالا پس از اوج، نوبت به کوبیدن است و خیلی از مدرسان و نویسندگان مشغول به زمین کوبیدن او هستند و هر کسی در هرجایی که بتواند در حال بد گویی و بد نویسی از اوست!
جالب اینکه در بسیاری از مواردی که این بدگویی جلوی من اتفاق افتاده، وقتی از چنین افرادی پرسیدم تا حالا چندتا کتاب از آنتونی رابینز مطالعه کرده‌ای، پاسخ آنها این است که نهایتاً چند نقل قول و یا یک کلیپ کوتاه از او شنیده یا خوانده‌اند. همین!

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

من در اینجا قصد ندارم از آنتونی رابینز دفاع کنم. تنها می‌خواهم از او به عنوان یک سخنران که در کیفیت زندگی بسیاری از افراد اثر مثبت داشته یادی کنم و نکات مفیدی راجع به زندگی یا آموزش‌های او به شما به اشتراک بگذارم.
که اگر دوست دارید و به زبان انگلیسی تسلط دارید، می‌توانید به وبسایت او مراجعه کنید www.tonyrobbins.com
به اعتقاد من باید آنتونی رابینز را این طور دید:

فردی که کتاب‌هایش در رده پر فروش‌ترین کتاب‌های موفقیت است و موفقیت خودش را از خانه‌ای کوچک شروع کرده که آشپزخانه نداشته و ظرف‌هایش را در حمام می‌شسته و حالا جزو ثروتمندترین سخنرانان جهان است.

 

کودکی‌های داغونِ آنتونی رابینز!

 

اگر موافق باشید می‌خواهیم کمی به به دوران سیاه زندگی تونی رابینز بپردازیم و ببینیم او از چه شرایطی رها شد و به شهرت جهانی رسید.

آنتونی رابینز خودش گفته تا سن ۲۳ سالگی هیچ موفقیتی در زندگی نداشته است. او به لحاظ مالی آنقدر ضعیف بوده که فقط می‌توانسته در یک اتاق ۴۰ متری زندگی خود را بگذراند و این اتاق آنقدر کوچک بوده که حتی آشپزخانه نداشته و ظرف‌ها را در وان حمام می‌شسته است.

مشکلات رابینز فقط محدود به موضوعات مالی نبود و وزن او به دلیل بد خوابی، تغذیه نامناسب و تنبلی به حدود ۱۲۰ کیلوگرم رسیده بود. به طوری که او را به مرز افسردگی رسانده بود.

تونی رابینز پس از این که تصمیم گرفت به رویاهای بزرگ خود دست پیدا کند، با روش‌های روانشناسی و ورزش، توانست در ظرف مدت ۲ ماه، بخش قابل توجهی از اضافه وزن خود را کاهش بدهد و همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند و نتیجه این شد که به NLP یا برنامه ریزی عصبی کلامی روی آورد.

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

تونی رابینز کجا به دنیا آمد و چگونه رشد کرد؟

 

تونی رابینز در سال ۱۹۶۰ در مرکز شهر لس‌آنجلس به دنیا آمد. او ناچار شد با ناپدری‌اش که یکی از بازیکنان سابق بیسبال بود کنار بیاید. مادرش هم که معتاد بود! خانواده او به دلیل فقر شدید حتی نمی‌توانستند روز شکرگزاری و کریسمس را جشن بگیرند.

تونی رابینز با آن کودکی وحشتناک به یک مربی الهام بخش با شهرت جهانی تبدیل شده است. او از حوالی سال ۱۹۸۶ و زمانی که ۲۶ ساله بود به شهرت رسید و طی چندسال، ره صدساله را طی کرد.

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

سه نقطه عطف بزرگ زندگی آنتونی رابینز

 

آقای رابینز از سه نقطه عطف بزرگ زندگی‌اش می‌گوید. از آشنایی با جیم ران، نوشتن کتاب و آموزش‌های ویژه به ارتشی‌ها.

 

نقطه عطف اول زندگی آنتونی رابینز؛ جیم ران!

 

نخستین نقطه عطف زندگی آقای رابینز شرکت او در سمینار جیم ران بود. ران سخنران و نویسنده انگیزشی بسیار محبوبی بود و به رابینز مسیر زندگی تازه را نشان داد.

خود رابینز درمورد این سمینار می‌گوید: «با یک ماشین باجاباگ ۱۹۶۸ خودم را به هتل پلازای کالیفرنیا رساندم. به سمینار گوش دادم؛ چشمانم درشت شده بود؛ حسابی داغ‌کرده بودم. این‌قدر هیجان‌زده بودم که با این هدف بزرگ بیرون آمدم و گفتم: می‌خواهم دنیا را تغییر دهم.»

این‌یک شروع بود. آنتونی رابینز انتخاب شد و شروع کرد به پروراندن رؤیاهای بزرگ‌تر، مثل گزارشگر برنامه‌های ورزشی شدن.

او با سماجت زیاد موفق شدبا آل. ای. داجرز و رامز و همچنین هاوارد کاسل که در آن زمان افراد خیلی بزرگی بودند، صحبت کند.

تنها چند ماه بعد از سمینار جیم ران در شب کریسمس، مادر رابینز او را با چاقو (!) از خانه بیرون کرد. او با خود عهد بست که هرگز به خانه بازنگردد و به‌تنهایی ادامه دهد؛ و از خانه بیرون رفت و سرایدار شد.

 

در همین حین می‌اندیشید که چطور می‌تواند زندگی‌اش را شکل دهد و بسازد. جیم ران آنقدر روی او اثرگذار بود که تصمیم گرفت هرجور شده برای او کار کند؛ بنابراین دوباره او را پیدا کرد، برایش کار کرد و به زودی بهترین نیروی مجموعه او شد.
در همینجا بود که آنتونی رابینز فهمید چطور می‌تواند ۵۰۰ نفر را برای یک سمینار گرد هم آورد.

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

نقطه عطف دوم زندگی تونی رابینز؛ قدرت نامحدود

در سنین جوانی، رابینز تصمیم گرفت که وقتی بزرگ شد ثروتمند شود تا بتواند به مردم نیازمند کمک کند. در ۲۶ سالگی با کتاب خود به اسم «قدرت نامحدود» ناگهان به شهرت رسید. انتشار این کتاب مهم‌ترین نقطه عطف زندگی آقای رابینز است.

تونی رابینز به شخصیت‌ها و شرکت‌های بزرگ در دنیا مشاوره می‌دهد و و زندگی میلیونها نفر را به شیوه‌ای مناسب تغییر داده‌است.

او به افراد مختلف کمک می‌کند با بینش صحیح در مورد نحوه کار مغز و تمرین‌های ویژه، بتوانند به بالاترین سطح شادی در زندگی خود دست یابند. آنتونی رابینز به چند ویژگی مشهور است مثل طبیعت بخشنده او و قلب بزرگش.

 

نقطه عطف سوم، آموزش به ارتشی‌ها

 

یکی از کلیدی‌ترین نقاط زندگی تونی رابینز زمانی بود که توانست با آموزش‌های خود به تعدادی از تیراندازان ارتش، بازدهی ارتش آمریکا را تا حد زیادی بالا ببرد و بعد از آن او به یکی از افراد بسیار معروف در حیطه موفقیت و عملکرد به تبدیل شد.

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

آنتونی رابینز از کجا موفقیت‌هایش را شروع کرد؟

 

از کتاب خواندن! او به هیچ آدم معتبری دسترسی نداشت. تنها راهی که با افکار و ایده‌های افراد بزرگ می‌توانست آشنا شود، این بود که کتاب‌هایشان را بخواند. او عاشق کتاب خواندن بود. او خواندن را با مقالات امرسون، کتاب «وقتی یک مرد می‌اندیشد» جیمز آلن و کتاب «جست‌وجوی انسان برای معنا» از ویکتور فرانکل آغاز کرد. آنتونی رابینز می‌گوید از این کتاب‌ها دو درس مهم گرفته است:

الف) هر چیزی می‌تواند تغییر کند و بهتر شود. اگر نتوانستید شرایط فیزیکی را تغییر دهید هنوز می‌توانید تجربه خودتان را از آن تغییر دهید.

ب) خواندن می‌تواند شما را به جهان دیگری منتقل کند. در کتاب‌ها به پاسخ تمام سوالاتتان خواهید رسید. من در طول هفت سال، ۷۰۰ کتاب خواندم. کتاب‌هایی درباره روان‌شناسی، زیست‌شناسی و هر چیزی که می‌توانست در زندگی‌ام تغییر به وجود آورد.

 

دانلود فایل صوتی راز محبوبیت سخنرانان انگیزشی

 

 جملات انگیزشی آنتونی رابینز

 

آنتونی رابینز جملات انگیزشی فوق العاده‌ای دارد. یکی از جملات زیبای آقای رابینز این است:

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

 برخی دیگر از جملات او را با هم مرور می‌کنیم:

 

 • افراد موفق سؤالات بهتری می‌پرسند و در نتیجه به جواب‌های بهتری دست می‌یابند.
 • هرگز به رویاهای کسی نخندید، کسی که رؤیا ندارد، هیچ چیز ندارد.
 • «هدف گذاری»، اولین مرحله برای دیدنی کردن نادیدنی‌هاست!
 • تصمیم‌های شما هستند که سرنوشت شما را شکل می‌دهند.
 • وقتی چیزی را از دست می‌دهید، «درسی که از آن می‌گیرید» را از دست ندهید.
 • کنترل زندگی‌تان را در دست دارید. اگر نه، زندگی شما را کنترل می‌کند.

زندگی عجیب تونی رابینز بهمراه سخنان جالب و معرفی کتابهای او

و این هم چند جمله عالی دیگر:

 

 • مسائل همیشه وجود دارد، امّا قدرت و انرژی خود را تنها بر روی «راه حل‌ها» متمرکز کنید.
 • زندگی یک هدیه است و به ما برتری، فرصت و مسئولیتی اعطا می‌کند تا با «بخشش» بیشتر «دریافت» بیشتر داشته باشیم.
 • یک تصمیم واقعی از این طریق مشخص می‌شود که شما اقدام جدیدی کرده باشید. اگر عملی وجود نداشته باشد در واقع تصمیمی هم نگرفته‌اید.
 • رهبران بزرگ ۵ درصد از زمان خود را روی مشکلات و ۹۵ درصد باقیمانده را روی راه حل صرف می‌کنند.
 • یک دلیل که تعداد کمی از ما به چیزی که واقعاً می‌خواهیم می‌رسیم این دلیل است که روی چیزی که می‌خواهیم تمرکز نمی‌کنیم؛ هرگز روی قدرتمان تمرکز نمی‌کنیم. بیشتر مردم مسیر زندگی‌شان را سرسری طی می‌کنند و هرگز تصمیمی برای رسیدن به چیزی به طور خاص نمی‌گیرند.
 • تنها مشکلی که واقعاً داریم این است که فکر می‌کنیم نباید هیچ مسئله و مشکلی داشته باشیم! ولی مشکلات ما را به مراحل بالاتر می‌رسانند. همین حالا با آنها روبرو شوید و حلشان کنید.
 • زندگی شما از لحظه‌ای که یک تصمیم جدید، موافق و متعهدانه می‌گیرید تغییر می‌کند.

 

 

کتاب‌های آنتونی رابینز

 

آنتونی رابینز کتاب‌های بسیار زیادی دارد. برخی از آن‌ها به فروش میلیونی دست پیدا کرده‌اند. نام تعدادی از مهم‌ترین کتاب‌های تونی رابینز:

 • مهارت در بازی زندگی
 • افکار بزرگ
 • گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
 • قدرت شگرف بودن
 • قدرت نامحدود
 • تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی
 • و….

 

 

 

بیشتر بخوانید :

فرانسیس مک دورمند بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار ۲۰۲۱ کیست؟

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن