سریال بچه مهندس ۳ چند قسمت است؟ + بیوگرافی بازیگران

در این مطلب، توضیحاتی درباره تعداد قسمت های سریال بچه مهندس ۳ به کارگردانی علی غفاری و همچنین بیوگرافی بازیگران این سریال تلویزیونی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. فصل اول سریال بچه مهندس در ۳۰ قسمت در ماه رمضان سال ۱۳۹۷ شمسی از شبکه دو صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. همچنین پخش فصل دوم این مجموعه تلویزیونی نیز از دی ماه سال ۱۳۹۷ شمسی آغاز شد و در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ شمسی نیز به پایان رسید، و فصل سوم این سریال تلویزیونی در ماه رمضان سال ۱۳۹۹ شمسی پخش شد. آخرین قسمت این سریال ۳۶ قسمتی در  دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹ پخش می شود.

سریال بچه مهندس ۳ در ۳۶ قسمت برای شبکه دو صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تولید شده است. تصویربرداری مجموعه تلویزیونی که تصویربرداری از نیمه تیر ماه سال ۱۳۹۸ شمسی آغاز شده بود و پس از ۸ ماه در ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ شمسی به پایان رسید.  ساخت این تیزر بر عهده ی محمد واحد بوده است.

 

درباره بازیگران این سریال تلویزیونی بد نیست بدانید فرهاد قائمیان ، کامران تفتی ، ثریا قاسمی ، روزبه حصاری ، سعید کریمی ، مهشید جوادی ، کاوه سماک‌ باشی ، فرناز رهنما ، حدیث چهره‌ پرداز ، خیام وقار کاشانی ، مهسا مهجور ، سارا شاهرودیان ، بهنام مومنی ، مهرزاد جعفری ، مانی رحمانی، امید ماهر ، نسیم باقریان ، یاسمن قلی‌ پور ، زهرا دباغیان ، سیدمهرداد ضیایی ، کریم اکبری‌ مبارکه ، عباس جمشیدی، فرید قبادی ، کریم قربانی ، اتابک نادری ، افشین نخعی ، سلمان فرخنده، فریده دریامج ، شیوا خسرومهر ، آرش نوذری ، احسان امانی ، احسان مهدی ، حسن اسدی و (با معرفی) محمود خسرومنش در فصل سوم بچه مهندس به ایفای نقش پرداخته‌ اند.

بیوگرافی بازیگران سریال بچه مهندس ۳

فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان ، بازیگر سینما و تلویزیون متولد سال ۱۳۴۴ شمسی در شهر اردبیل می باشد. فرهاد قائمیان در سال ۱۳۷۰ شمسی و با حضور فیلم سینمایی ” دمرل ” به کارگردانی یدالله صمدی ، اولین تجربه ی بازیگری حرفه ای خود را کسب کرد. وی تاکنون در فیلم ها و سریال‌ های زیادی به ایفای نقش پرداخته است. وی برنده جایزه ویژه بهترین بازیگر مرد جشنواره رسانه ای الغدیر در سال ۱۳۹۵شمسی بود.

کامران تفتی

کامران تفتی ، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، خواننده و همچنین مجری متولد ۱۹ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ شمسی در شهر تهران می باشد. جالب است بدانید کامران تفتی علاوه بر فعالیت در عرصه ی بازیگری در حوزه موسیقی نیز فعال است و علاوه بر تسلط بر نواختن چندین ساز موسیقی، به انتشار یک آلبوم موسیقی به نام ” عکس زمستونی تهران ” و چندین تک آهنگ دیگر نیز پرداخته است. وی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد سال ۱۳۹۵ شمسی جشنواره سین مثل سریال برای بازی در سریال تلویزیونی ” آرام می گیریم ” به کارگردانی روح‌ الله سهرابی، به نویسندگی روح‌ الله سهرابی، سید مرتضی مصطفوی، فریدون فرهودی و فروغ فروهیده و به تهیه‌ کنندگی فرهاد گلی بوده است.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی ، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون متولد ۲۸ آذر ماه سال ۱۳۱۹ شمسی در شهر تهران می باشد. ثریا قاسمی در اوایل دهه ۴۰ شمسی با گویندگی رادیو کار حرفه‌ ای خود را آغاز کرد و سپس به تئاتر روی آورد. او در نمایش‌ هایی هم چون ” آنتیگون ” و ” از پشت شیشه‌ ها ” و همچنین ” آندورا ” به کارگردانی حمید سمندریان به روی صحنه رفت. ثریا قاسمی در سال ۱۳۹۵ شمسی و در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم سینمایی ” ویلایی‌ ها ” به کارگردانی منیر قیدی، به نویسندگی منیر قیدی و ارسلان امیری و به تهیه‌ کنندگی سعید ملکان برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد!

روزبه حصاری

روزبه حصاری ، بازیگر تئاتر و تلویزیون ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۶۶ در شهر تهران می باشد. روزبه حصاری از سال ۱۳۸۸ شمسی و وقتی ۲۲ سن داشت، فعالیت مبتدی خود در عرصه بازیگری را با حضور در تئاتر آغاز کرد و اولین کار جدی وی نیز مربوط به نمایش ” بالاخره این زندگی مال کیه؟ ” به کارگردانی اشکان خیل نژاد می باشد. روزبه حصاری در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ شمسی با نمایش های ” پیتزا جهان ” ، ” برداشت آزاد ” و همچنین ” مرگ در می زند ” جوایزی را در جشنواره تئاتر به خود اختصاص داد! وی در سال ۱۳۹۲ شمسی با حضور در سریال ” یادآوری ” شناخته شد.

مهشید جوادی

مهشید جوادی ، بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد سال ۱۳۷۴ شمسی در شهر ارومیه می باشد. مهشید جوادی با ایفای نقش جوانی ” مارال ” در سریال تلویزیونی ” آنام ” به تهیه‌ کنندگی اسماعیل عفیفه و به کارگردانی جواد افشار و به نویسندگی امیر عباس پیام اولین تجربه حرفه ای خود در عرصه ی بازیگری را به دست آورد و با این مجموعه نیزشناخته شد.

کاوه سماک‌ باشی

کاوه سماک‌ باشی ، بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۵۹ شمسی در شهر تهران می باشد. او در آخرین فعالیت سینمایی خود در فیلم سینمایی ” اشنوگل ” به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند، به نویسندگی ابراهیم اصغری و مهدی محمدی و به تهیه‌ کنندگی ابراهیم اصغری به ایفای نقش پرداخت.

فرناز رهنما

فرناز رهنما ، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر متولد ۲۷ مهر ماه سال ۱۳۶۰ شمسی در شهر اصفهان می باشد. از جمله نقش های معروف فرناز رهنما می‌ توان به ایفای نقش در سریال تلویزیونی ” ساختمان پزشکان ” و همچنین فیلم سینمایی ” بعد از ظهر سگی سگی ” به کارگردانی مصطفی کیایی اشاره کرد.

حدیث چهره‌ پرداز

حدیث چهره پرداز ، بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد ۳۰ شهریور ماه سال ۱۳۶۶ شمسی می باشد. او فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی است.

خیام وقار کاشانی

خیام وقار کاشانی ، بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد ۱ مرداد ماه سال ۱۳۶۰ شمسی در شهر کاشان می باشد. وی فعالیت در عرصه بازیگری را از دبیرستان و با تئاترهای دانش آموزشی آغاز کرد. خیام وقار کاشانی در سال ۱۳۷۶ شسمی و برای اولین بار بازیگری را در تئاتر مدرسه ی شهر کاشان تجربه نمود. خیام وقار کاشانی در سال ۱۳۸۶ شمسی و با بازی در یک ایپزود از سریال ” کارآگاهان ” برای اولین بار در مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفت و پس از اجرای چند تئاتر و حضور در فیلم های کوتاه در سال ۱۳۹۳ پا به عرصه سینما گذاشت.

مهسا مهجور

مهسا مهجور ، بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد ۱۸ اسفند ماه سال ۱۳۵۳ در شهر تهران می باشد. او از شاگردهای گلاب آدینه و عضو گروه تئاتر ” مروارید ” می‌ باشد. وی فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم سینمایی ” رخساره ” آغاز کرد. مهسا مهجور در حال حاضر به تدریس در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر مشغول است.

آخرین قسمت سریال بچه مهندس ۳ دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹ ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه از شبکه ۲ سیما پخش می شود.

[تعداد: ۲۳   میانگین: ۴.۳/۵]
۴.۱ ۲۱ votes
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x