سریال گیسو کی پخش می شود؟ + خلاصه داستان سریال گیسو

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره زمان پخش سریال گیسو در شبکه نمایش خانگی و همچنین خلاصه داستان این سریال خواهیم داشت! با ما همراه باشید. تصویربرداری فاز اول سریال گیسو در ادامه فصل اول عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی هومن کبیری چندی پیش به پایان رسید تا این سریال پربازیگر طی ماه های آینده پخش گردد!

فصل اول سریال عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه‌ کنندگی مهدی گلستانه، در سال ۱۳۹۵شمسی تا ۱۳۹۶ شمسی در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. محمدرضا گلزار،  ساره بیات ، مهناز افشار ، حسین یاری و هومن سیدی از جمله بازیگران فصل نخست این سریال بودند.

فصل دوم سریال عاشقانه یا سریال گیسو به تهیه‌ کنندگی هومن کبیری و به کارگردانی منوچهر هادی ، درامی معمایی با رویکردهای اجتماعی است و بازنویسی نهایی فیلمنامه آن اوایل خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی به پایان رسید. گفته می شود با توجه به زمان شروع تصویربرداری این سریال، به احتمال فراوان ” گیسو ” از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی راهی شبکه نمایش خانگی خواهد شد.

در این سریال که قصه ای معمایی با رویکرد های اجتماعی دارد، بازیگران مطرحی به ایفای نقش پرداخته اند و پیش بینی می ‌شود از سریال های موفق در شبکه نمایش خانگی باشد.

گیسو، درامی معمایی با رویکردهای اجتماعی از جمله پول ‌شویی است و با توجه به ساخت سریال ‌های مختلفی که روابط رومانتیک در آنها محور اصلی بوده است، در این فصل در جهت ارتباط با مخاطب، تحولی اساسی در داستان صورت گرفته است؛ به طوری که فیلمنامه این سریال بیش از ۱۰ بار بازنویسی شده است و همچنان بازنویسی طرح نهایی آن در حال انجام است.

در سریال گیسو ، برخی بازیگران عاشقانه در کنار بازیگرانی جدید حضور خواهند داشت و قرارداد برخی از چهره ‌ها حدود یک سال قبل منعقد شده است!

اسامی بازیگران سریال گیسو

بازیگرنقشتوضیحات
محمدرضا گلزارسهیل بقاییهمسر پگاه ، دوست رضا و پیمان
ساره بیاتپگاه دادگرهمسر سهیل
هانیه توسلیگیسو برازندههمسر سابق یونس
حسین یاریرضا شکیباهمسر ریحانه ، دوست سهیل و پیمان
هومن سیدیپیمان رستاگبرادر ریحانه ، دوست سهیل ، برادر زن رضا
مسعود رایگانیونس شکیباهمسر سابق گیسو ، پدر رضا و محسن، همسر مهین
شمسی فضل‌الهیمهین کیانیمادر رضا و محسن ، همسر یونس شکیبا
علیرضا زمانی‌نسبمحسن شکیبابرادر رضا ، پسر یونس و مهین ، همسر مونا
آزاده ریاضیموناهمسر محسن
سانیا سالاری

زمان پحش سریال گیسو به کارگردانی منوچهر هادی

هومن کبیری ، تهیه‌ کننده سریال گیسو (عاشقانه ۲) درباره زمان پخش این سریال، پلتفرم پخش ‌کننده آن و حواشی‌ به وجود آمده گفت: ما با شرکت نماوا در بهمن یا اسفند ۹۷ مذاکراتی داشتیم که منتهی به قرارداد شده بود. حدود یک سال و نیم این قرارداد ادامه داشت و در این مدت نماوا وجوهی را پرداخت کرده بود. در واقع نسبت به پروژه گیسو حق آب و گل داشت.

تیر ماه امسال این قرارداد را فسخ کردیم. شرایط اقتصادی نسبت به بهمن ۹۷ تفاوت داشت و ترجیح دادیم با هم کار نکنیم. برای همین با تفاهم طرفین قرار شد مبلغی که تا آن تاریخ پرداخت کردند به آن‌ها مرجوع شده و قرارداد لغو شود، اما بعد از حدود سه ماه و بعد از اینکه پلتفرم‌ها از هم جدا شدند، نماوا مجدد پیشنهادی به ما داد که دوباره مذاکره کردیم و چون یک سال و نیم پای این پروژه بودند و دوست داشتند که آن را پخش کنند، قراردادی را در آبان امسال منعقد کردیم تا پخش “گیسو” به نماوا برسد. این قرارداد هم به این معنی نبود که با فیلیمو مشکلی داشتیم. شرایط کار را سنجیدیم و ترجیح من این بود که با مدیران نماوا کار کنیم و این اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه عقد قرارداد با یک پلتفرم به ضرر آن‌ ها نیست، گفت: مخاطب اسم پلتفرم برایش مهم نیست و بیشتر دنبال محتوا است. وقتی یک مجموعه‌ای قابلیت لازم را چه از لحاظ کستینگ و چه از لحاظ کیفیت برای جذب مخاطب داشته باشد؛ مخاطب هم پلتفرمش را عوض می‌کند. مثل این می‌ماند که وقتی سریالی پخش می‌شود دنبالش کنیم و فرقی ندارد شبکه یک باشد یا شبکه دو.

این تهیه ‌کننده سینما و تلویزیون با اشاره به این موضوع که دلالان در عرصه نمایش خانگی نفوذ کردند، گفت: اینکه ما موضوع قراردادمان با یک پلتفرم را رسانه‌ای کردیم به این دلیل بود که عده‌ای از افراد به بهانه سرمایه‌گذاری و آوردن اسپانسر خودشان را به تیم تهیه و تولید و تهیه‌کنند نزدیک می‌کنند و از جزئیات محرمانه سریال مطلع می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با پدیده‌ ای شبیه دلالی در فوتبال روبرو هستیم؟ گفت: بله. دقیقا دلالی است. طرف به ما می‌گوید بروم به مثلا فلان اپراتور بگویم شریک شما هستم که این فیلم را گرانتر بفروشم؟ غافل از اینکه به جز آن اپراتور مذکور به هزار جای دیگر به عنوان شریک سریال می‌روند تا برای خودشان وجهه‌ای را به دست بیاورند و سودی را از طریق دلالی به دست بیاورند.

کبیری با بیان اینکه مجوز گیسو را قبل از اختلافات میان صداوسیما و وزارت ارشاد دریافت کرده است، گفت: فعلا پروژه ما درگیر ماجرای ساترا نشده است. ما مجوز را قبل از این اتفاق‌ها و از وزارت ارشاد دریافت کردیم و طبیعی است برای مجوز پخش هم چون صادرکننده مجوز ساخت ارشاد است باید مجوز پخش هم بدهد. اما اگر نیاز باشد برای دریافت مجوز پخش به ساترا مراجعه کنیم از این بابت مشکلی نداریم و تمام قواعد ساخت را رعایت کردیم.

مخاطب ایرانی به سریال‌های نمایش خانگی عادت کرده بود و نباید با وقفه در تولید اجازه بدهیم این پتانسیل جذب سریال‌های دیگر کشورها شود. متاسفانه مدتی به خاطر مشکلاتی که در ارائه مجوز پیش آمده بود تولیدات متوقف بود اما امروز شاهد هستیم که چند سریال به صورت همزمان در حال تولید هستند که به پخش برسند.

هومن کبیری با اشاره به چالش ‌های تولید سریال در دوران کرونا گفت: سبک کار در بخش خصوصی با تلویزیون فرق دارد. متاسفانه اتفاق ‌های تلخی که سر صحنه فیلمبرداری برای هنرمندان ‌مان رخ داد و منجر به فوت یکی از آن ‌ها شد برای سریال‌ های تلویزیونی بود. ولی در سریال نمایش خانگی با پروژه ‌ای روبرو هستیم که ماهی چند میلیارد تومان حقوق پرداخت می ‌کند و قطعا برای اینکه پروژه با چالش‌ هایی روبرو نشود، بخشی را برای رعایت تمامی پروتکل ‌ها در پروژه تعریف می‌ کند. از پزشک و پرستار در سر صحنه تا رعایت تمامی پروتکل‌ها و بهداشت محیط و استفاده از ملزومات بهداشتی مثل ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌ کننده حتما رعایت می ‌شود. با همه این اوصاف ما داریم در شرایطی کار می ‌کنیم که این بیماری وجود دارد و اکثر جامعه را درگیر کرده است.

طبیعی است که این موضوع غیرقابل اجتناب است و در پروژه ما هم چند نفر از عوامل مبتلا شدند و بعد از طی شدن دوران بیماری به کار بازگشتند. آقای گلزار هم مبتلا شدند و خوشبختانه حالشان خوب شد. ما سعی کردیم در این شرایط سخت کاری فضایی را ایجاد کنیم که هنرمندان بتوانند کار کنند. تا حد توانمان هم نسبت به سلامت آن‌ها مسئول هستیم و هر کاری که نیاز باشد انجام می ‌دهیم. هنرمندان هم بچه نیستند و اگر قرارداد میلیاردی منعقد می‌شود دو طرف وکیل دارند و هیچ کس روی اجبار کاری را انجام نمی ‌دهد. تمایل وجود دارد یک پروژه ساخته شود و عوامل هم تمایل دارند کار کنند. کسانی هم که کرونا گرفتند تا لحظه بهبودی کامل از آن‌ها حمایت کردیم. ما در زمان کرونا بیش از یک نفر را در سرویس ‌ها سوار نمی ‌کنیم. البته که این باعث می‌شود هزینه یک پروژه تغییر کند ولی با تمام این ها وقتی پروژه‌ای را تعریف می‌کنیم موظف هستیم آن را به اتمام برسانیم.

هومن کبیری در پایان درباره پخش سریال گیسو گفت: در این خصوص پلتفرم‌ها تصمیم می‌گیرند که چطور اثر را پخش کنند. ما پخش انحصاری سریال را به نماوا سپردیم و آن‌ها باید درباره پخش سریال تصمیم بگیرند و فکر می‌کنم ۹۰ درصد پیش از پایان سال پخش کار انجام شود اما بازهم احتمال دارد با برنامه‌ریزی‌هایی که دارند این اتفاق به سال ۱۴۰۰ شمسی موکول شود.

سریال گیسو در اینستاگرام

https://www.instagram.com/gisooseries

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن