کشف دارو برای درمان بیماری کرونا + جزئیات و نام دارو

در این مطلب، توضیحاتی درباره خبر کشف دارو برای درمان بیماری کرونا همراه با نام دارو خواهیم داشت! با ما همراه باشید. ساعاتی پیش نشریه علمی Cell نتیجه موفقیت‌ آمیز داروی hrsACE2 را بر روی ویروس کرونا منتشر کرد!

دانشمندان دارویی را کشف کرده‌اند که به شکل موثری جلوی اتصال ویروس کرونا به بدنه سلول‌ ها را مسدود می‌ کند و می‌ تواند به صورت بالقوه سبب درمان بیماری کووید ۱۹ در همان ساعات اولیه شود. نتیجه تحقیقات در مورد این داروی جدید ساعاتی پیش در نشریه معتبر Cell منتشر شد و سبب افزایش امیدها برای یافتن درمان موثر بیماری ناشی از ویروس کرونا شده است.

این داروی جدید توسط گروهی از دانشمندان در نقاط مختلف جهان و به سرپرستی دانشگاه بریتیش‌کلمبیا در کانادا کشف شده است. پزشکان و محققان برجسته ای در کانادا، اسپانیا و همچنین تیم زیست‌ شناسی عفونی سوئد به ریاست دکتر علی میرعظیمی این تحقیقات را به صورت مشترک انجام داده‌اند.

داروی کشف‌ شده توسط این گروه تحقیقات بین‌ المللی، اکنون نام علمی hrsACE2 را دارد و به‌ زودی آزمایش های بالینی آن توسط شرکت Apeiron Biologics در اروپا آغاز خواهد شد. این تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می‌ تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ‌ های خونی و کلیه تکثیر شود. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده است که داروی جدید می‌ تواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر وضعیت عادی، کاهش دهد.

تحقیقات درباره این داروی جدید بر دو جنبه متمرکز بوده است؛ از یک سو نحوه تعامل ویروس با غشای سلول‌ های بدن انسان و چگونگی بی‌ اثر کردن مکانیسم اتصال ویروس به سلولهای بدن و آلوده کردن و از دیگر سو چگونگی گسترش عفونت در رگ‌ ها و درگیر شدن کلیه با این بیماری است.

ژوزف پنینگر، سرپرست تیم تحقیق این دارو در دانشگاه بریتیش کلمبیا گفته است که «ما امیدواریم که نتایج تحقیقات ما به تولید گسترده داروی جدید برای درمان این بیماری همه‌ گیر منجر شود». در این تحقیق یک پروتئین کلیدی به نام ACE2 در سطح غشای سلولی کشف شده است، که نقش مهمی در فرآیند اتصال ویروس به سلول‌ های بدن ایفا می‌ کند.

منبع: مجله Cell
[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x