ارزش سهام عدالت امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی دقیق درباره ارزش سهام عدالت امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سهام عدالت به عنوان طرحی که در سال ۱۳۸۴ شمسی توسط دولت وقت به اجرا در آمد، تا سال گذشته، قابلیت معامله نداشت! ولی در سال گذشته با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی این امکان فراهم شد و افراد می توانند پس از آزادسازی سهام خود، نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنند.

ارزش سهام عدالت امروز
ارزش سهام عدالت امروز

در پایان معاملات امروز بازار بورس، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از ۸۱ هزار تومان کاهش یافت.

ارزش سهام عدالت امروز ۱ مهر ۱۳۹۹ با کاهش شاخص کل، کاهش یافت. ارزش سهام عدالت به ۱۵ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۵۲ تومان رسید که ۸۱ هزار و ۳۳۵ تومان معادل ۰٫۵ درصد نسبت به روز گذشته کاهش داشت.  ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش نیز به ۹ میلیون ۳۹۰ هزار و ۳۳۱ تومان رسید.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 1 مهر 99

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم  با افزایشی ۳٫۷ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۲۰ هزار و ۴۴۶ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۴ میلیون و ۸۹ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با افزایشی ۸٫۱۹ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل به ۲۱ هزار و ۳۳۰ تومان افزایش یافت.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 1 مهر 99

 

سهامدارانی که در خصوص سهام‌عدالت خود شامل فروش، واریز وجه، ثبت درخواست و… مشکل دارند می‌توانند مشکلات خود را از طریق برنامه‌های پیام‌رسان مجازی ارسال و پیگیری کنند.

طبق اعلام کارگزاری بانک ملی، مشتریان این کارگزاری که درخواست فروش سهامشان را ثبت کرده‌اند ولی در فرایند ثبت درخواست و دریافت پول آن مشکل دارند و می‌توانند مشکل خود را از طریق اپلیکیشن‌هاى پیام‌رسان به شماره ٠٩٠٢۶٨١٢۵٩٢ ارسال کنند.

بنابراین کارگزاری بانک ملی مشکلات ارسال شده به این شماره را بررسی می‌کند و پاسخگوی ابهامات مشتریان خواهد بود.

ارزش سهام عدالت امروز
ارزش سهام عدالت امروز

نحوه ثبت اعتراض مالکان سهام عدالت پیرامون فروش سهام خود به چه صورت است؟

روند فروش و واریز پول سهام عدالت در بانک‌ ها و کارگزاری‌ ها ناراضیان بسیاری دارد! براساس اظهارات برخی از سهامداران پس از گذشت دو ماه از ثبت درخواست فروش سهام عدالت، هنوز هیچ وجهی برای این گروه واریز نشده است. در خصوص ثبت اعتراض و پیگیری روند فروش سهام عدالت شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی شماره ۱۵۶۹ اعلام شده است.

همچنین در ادامه لینک ‌های ارتباطی و شماره ‌های تماسی که سهامداران می ‌توانند درخواست پیگیری سهام خود را ثبت کنند، اعلام شده است.

ثبت اعتراض در وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد از فروشندگان سهام عدالت خواسته است که چنانچه با تاخیر غیرمعمول در واریز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالتشان مواجه شده ‌اند، مشکل خود را با راه‌ های ارتباطی این وزارتخانه مطرح کنند. سهامداران پس از طرح مشکل خود در پورتال این وزارتخانه، برای آگاهی از نتیجه درخواست مطروحه در پورتال این وزارتخانه، با شماره تلفن ۳۳۹۶۷۳۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایند. سهامداران برای شروع ابتدا باید فرم ثبت اعتراض را در سامانه http: //form.mefa.ir ثبت کنند.

بانک سپه

مشتریان کارگزاری بانک سپه می‌ تواند درخواست فروش سهام خود را از طریق یک سامانه و چند شماره تماس پیگیری کند. سهامداران می ‌توانند به سامانه www.sepahbourse.com مراجعه کنند و یا با شماره ۵۸۳۲۹ (۰۲۱) تماس بگیرند و مشکل خود را پیگیری کنند. اما این شماره تماس پنح رقمی در برخی از شهرستان‌ ها در دسترس نیست و علت آن براساس گفته مسئولین کارگزاری بانک سپه در مخابرات است که از ابتدای شهریور ماه برطرف می ‌شود. سهامداران همچنین می ‌توانند از طریق شماره‌ های ۸۸۵۵۶۴۲۶ (۰۲۱) و ۸۸۷۲۶۰۵۷ (۰۲۱) مشکلات خود را پیگیری کنند.

بانک ملی

مشتریان بانک ملی نمی ‌توانند از دو طریق سفارش فروش خود را پیگیری کنند، این سهامداران می ‌توانند با شماره‌ های ۸۴۳۵۸ و ۸۴۳۵۸ (۰۲۱) تماس بگیرند که طبق گفته مدیرعامل کارگزاری بانک ملی به علت زیاد بودن تماس ها، ممکن است برقراری ارتباط با تاخیر انجام شود. همچنین سهامداران می ‌توانند از طریق سامانه وارد پرتفوی سهام عدالت خود در کارگزاری شوند و روند فروش سهام خود را به صورت کامل مشاهده کنند. مشتریان این بانک می‌ توانند از طریق لینک https: //bmiboursese.etadbir.com/ روند فروش و واریز پول سهام خود را ببینند.

کارگزاری آگاه

سهامدارانی که از طریق کارگزاری آگاه درخواست فروش سهام خود را ثبت کرده ‌اند و قصد پیگیری سهامشان را دارند با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ (۰۲۱) تماس بگیرند یا اعتراض خود را به آدرس ایمیل CRM@AGAH.COM ارسال کنند.

کارگزاری مفید

برای پیگیری فروش سهام عدالت در کارگزاری مفید نیز دو راه ارتباطی در نظر گرفته شده است. مشتریان این کارگزاری می‌توانند درخواست پیگیری فروش سهامشان را به آدرس ۸۷۰۰@emofid.com ارسال کنند یا با شماره‌های ۸۷۰۰ (۰۲۱) و ۹۱۰۰۸۷۰۰ (۰۲۱) تماس بگیرند.

کارگزاری اقتصاد بیدار

مشتریان کارگزاری اقتصاد بیدار نیز با ورود با سامانه کارگزاری به آدرس https: //edalat.ebb.ir فرآیند فروش سهامشان را در بخش وضعیت سفارشات مشاهده کنند و همچنین در بخش گفت‌وگو آنلاین مشکلات و درخواست خود را بنویسند تا از طرف کارمندان کارگزاری به آنها پاسخ داده شود.

کارگزاری کیان

براساس اطلاعات به‌ دست آمده از کارگزاری کیان، سهامدارانی که برای فروش سهام عدالت خود از طریق این کارگزاری اقدام کرده ‌اند، برای پیگیری سفارش فروش خود می‌توانند با شماره ۴۷۱۸۰۵۹۵ (۰۲۱) تماس بگیرند یا درخواست خود به ایمیل این کارگزاری به آدرس edalat@kian.trade ارسال کنند. همچنین می ‌توانند وضعیت پرتفوی سهام عدالت خود را با ورود به آدرس https: //se.kian.trade مشاهده کنند.

بانک ملت

شماره تماس ۴۲۱۱۶۰۰۰ (۰۲۱) واحد پاسخگویی کارگزاری بانک ملت است که سهامداران می ‌توانند درخواست فروش سهامشان را از این طریق پیگیری کنند. همچنین سهامداران می‌ توانند از طریق ورود به پرتفوی سهامشان در سامانه کارگزاری بانک ملت روند فروش سهامشان را مشاهده کنند یا فرم درخواست پیگیری را در سامانه به آدرس https: //mellatbroker.ir/contact پر کنند.

بانک آینده

در کارگزاری بانک آینده نیز دو روش پیگیری درخواست فروش سهام به تناسب دو روش ثبت درخواست وجود دارد. کسانی که برای فروش سهام عدالت از طریق بانک اقدام کرده‌اند برای پیگیری درخواست خود می‌توانند با با شماره ۴۲۷۶۴۰۰۰ (۰۲۱) تماس بگیرند. سهامدارانی هم که از طریق سامانه معاملات سهام عدالت کارگزاری ثبت درخواست کرده‌اند، از طریق ورود مجدد به این سامانه به آدرس https: //se-tat.rayanbroker.ir می‌توانند مرحله به مرحله انجام درخواست فروش خود را مشاهده کنند.

بانک تجارت

سهامداران در کارگزاری بانک تجارت می ‌توانند با شماره ‌های ۲۰۶-۲۴۸۵۳۲۰۰ (۰۲۱) و ۶۰۸-۲۴۸۵۳۶۰۲ (۰۲۱) تماس بگیرند و مشکل خود را مطرح کنند.

این لیست در حال تکمیل شدن است و به محض یافتن اطلاعات راه‌های ثبت اعتراض و پیگیری فروش سهام عدالت در بانک ‌ها و کارگزاری‌ های مختلف لینک ‌های ارتباطی یا شماره‌های تماس آنها درج می‌ شود.

 فروشندگان سهام عدالت پس از طرح مشکل خود در پورتال این وزارتخانه، برای آگاهی از نتیجه درخواست مطروحه در پورتال این وزارتخانه، می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۹۶۷۳۰۰- ۰۲۱ تماس بگیرند.

برای مشاهده راهنمای فروش ۳۰ درصد دوم روی فایل ۳۰ درصد دوم و برای مشاهده فیلم این بخش روی لینک https://www.sepahbourse.com/?tabid=7538 کلیک کنید.

برای مشاهده راهنمای فروش ۶۰ درصد روی فایل ۶۰ درصد اول و برای مشاهده فیلم این بخش روی لینک https://www.sepahbourse.com/?tabid=7536 کلیک کنید.

همچنین سهامدارانی که شماره تماس یا حسابشان مغایرت دارد در سامانه https://www.sepahbourse.com/ لینک‌های مرتبط برای تغییر هر کدام از این اطلاعات وجود دارد.

نیما حاجیلر در خصوص علت عدم واریز پول سهام عدالت گفت: چون از چند هفته قبل با دستور مقام ناظر بازار سهام عدالت در بازار قابل فروش نیست و باید به صورت بلوکی فروخته شود، طبیعتا فروش سخت‌تر شده است و ممکن است در برخی از روزها سهام به فروش نمی‌رود، بنابراین واریز پول نیز با تاخیر انجام می‌شود.

به گفته وی، با توجه به فروش ‌های اخیر در روزهای آینده پول برخی از سهامداران واریز می ‌شود.

مشکل بسیاری از سهامداران در همه کارگزاری‌ها واریزی‌های خرد است، در این باره سهامداران گله‌مند هستند و اینطور می‌ گویند که اگر قرار بود پول سهام به صورت قطره چکانی واریز شود سهامشان را نمی ‌فروختند. چند هفته قبل در جلسه کانون کارگزاران این تصمیم گرفته شد که واریزی‌های خرد به زودی جمع شود و سهامداران پول سهامشان را در رقم‌های عمده دریافت کنند.

مدیر معاملات کارگزاری بانک سپه از اجرایی شدن این طرح طی روزهای آینده خبر داد و عنوان کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نامه اجرایی شدن این طرح را داده و به زودی خیلی از مشکلات واریزی‌ها حل می‌شود.

برخی از سهامدارانی می ‌گویند درخواست فروش ۳۰ درصد اول را داده ‌اند، ولی هنوز هیچ گونه وجهی دریافت نکرده اند! نیما حاجیلر در این خصوص عنوان کرد: ممکن است در اطلاعاتشان مغایرت‌هایی داشته باشند که ابتدا با شماره‌های اعلامی کارگزاری تماس بگیرند. همچنین سهامداران می‌توانند از بخش «ورود به سامانه» وارد شوند و ثبت نام خود را تکمیل کنند. از این طریق می‌توانند وضعیت سهام و پرداختی‌های خود را ببینند.

در بین افرادی که مدعی هستند درخواست فروش را به کارگزاری بانک سپه داده‌اند ولی پولی دریافت نکرده‌اند، افرادی هستند که وفتی کد ملی فرد را در سامانه وارد می‌کنیم هیچ اطلاعاتی از فرد وجود ندارد و درخواستی ثبت نشده یعنی علی‌رغم این که فرد می‌گوید درخواست را داده اما برای ما ارسال نشده که بتوانیم سهام را بفروشیم.

بهترین راهکار برای این افراد این است که ابتدا از ۱۵۶۹ استعلام کند که کارگزار ناظر کدام کارگزاری است، اگر کارگزار ناظر برای فرد انتخاب نشده باشد می‌تواند درخواست خود را از طریق هر یک از کارگزاری‌ها ثبت کند.

ارزش پرتفوی سهام عدالت را در کجا مشاهده کنیم؟

علیرضا مهیار ، معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ” سهامداران برای مشاهده پرتفوی خود می توانند به سامانه sahamedalat.ir مراجعه کنند. همچنین افرادی که شماره تلفن یا شماره شبایشان ایراد دارد، می توانند به این سامانه مراجعه کنند یا اگر  در این رابطه بازهم برایشان مشکلی پیش آمد با شماره ۱۵۹۶ تماس گیرند.

تا به الان بیش از ۳.۵ میلیون شماره تلفن در این سامانه تعویض شده است. “

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن