سود بانک ها در سال ۱۴۰۰ چه میزان حساب می شود؟ + بیشترین سود بانکی

در این مطلب، توضیحاتی درباره سود بانک ها در سال ۱۴۰۰ و همچنین بیشترین سود بانکی سپرده ها خواهیم داشت! با ما همراه باشید. چنانچه به دنبال این موضوع هستید ببینید که کدامیک از بانک ها بیشترین میزان سود بانک را به سپرده ها پرداخت می کنند و یا فرمول محاسبه سود بانکی چگونه است؟ این مطلب را از دست ندهید. لطفا تا انتهای این مطلب، با ما همراه باشید!

سود بانک ها

آخرین بار شورای پول و اعتبار سه ماه پیش وضعیت نرخ سود بانکی را در بازار پول تغییر داد. بر این اساس نرخ سپرده سرمایه ‌گذاری کوتاه‌ مدت عادی ۱۰ درصد، نرخ سود سرمایه‌ گذاری کوتاه ‌مدت ویژه سه ماهه ۱۲ درصد، نرخ سود سرمایه‌ گذاری کوتاه ‌مدت ویژه شش ماهه ۱۴ درصد، نرخ سود سپرده سرمایه ‌گذاری با سررسید یک سال ۱۶ درصد و نرخ سپرده سرمایه‌ گذاری با سررسید دو سال به ۱۸ درصد رسید.

این درحالی است که بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه‌ای در مهر ماه ۲۴۰۰ به عدد بی‌سابقه ۴۲,۴ درصد رسیده است. در واقع درصد تعیین شده قانونی برای سود سپرده سالانه بیش از چهار درصد از تورم هم کمتر است. ظاهرا این عدم همخوانی تاثیر خودش را هم در آمارها گذاشته است! طبق آخرین آمار مربوط به متغیرهای پولی و بانکی بانک مرکزی، نرخ رشد سپرده کوتاه‌ مدت دو برابر رشد سپرده بلند‌مدت بوده است و سپرده ‌های بلند مدت فقط ۱۸ درصد رشد کرده ‌اند آن هم در شرایطی که در یک سال منتهی به شهریور ماه ۹۹ حجم نقدینگی ۳۶.۲ درصد رشد داشته است. به عبارتی شبکه بانکی می‌توانست فرصت خوبی برای جذب سپرده بلندمدت داشته باشد اما جذاب نبودن نرخ سودهای سپرده در مقابل بازارهای رقیب این فرصت را از او گرفت.

چند هفته پیش با بالا گرفتن تب شایعات درباره افزایش نرخ سود سپرده، رئیس کل بانک مرکزی ضمن تکذیب این خبر در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد که بانک مرکزی فعلا برنامه ‌ای برای تغییر نرخ سودهای بانکی ندارد. حالا گزارش میدانی از ۱۷ بانک نشان می ‌دهد که با گذشت چند هفته از تاکید همتی در برخی شعب بانکی هیچ خبری از دستور جدید سیاستگذار نیست.

کارمندان و اپراتورهای بانک‌ های شهر، پارسیان، ایران زمین، اقتصادنوین، سینا، پاسارگاد و گردشگری خبر می‌دهند که نرخ سود سپرده در آن ‌ها به ۱۸ درصد رسیده است.با سپرده‌ گذاری با سود ۱۸ درصدی بعد از یک تا سه ماه (در بانک‌ ها و با توجه به میزان سپرده متفاوت است) سپرده‌ گذار قادر است مبلغ سپرده خود را بی‌هیچ زیانی بردارد.

در دو بانک مسکن و کشاورزی نیز کارمندان آنها صراحتا اعلام می ‌کنند که نرخ سود سپرده یک ساله را به ۱۸ درصد رسانده ‌اند. بانک ‌های سرمایه، ملی، سپه، سامان، ملت، صادرات و موسسه اعتباری کوثر نیز بر اساس نرخ قانونی ۱۶ درصد برای سپرده ‌های یک ‌ساله و ۱۸ درصد برای سپرده ‌های دوساله سود می ‌دهند.

آیا سود سپرده های بلندمدت قدیمی نیز تغییر کرده است؟ توجه داشته باشید سپرده ‌های بلندمدت معمولا یکساله هستند و بانک ‌ها موظف هستند تا پایان سال قراردادی‌ خود، همان سود قبلی را مبنای پرداخت خود حساب کنند و تنها حساب ‌های جدیدی که از اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ شمسی به بعد باز می ‌شوند، با نرخ سود سال ۹۹ محاسبه می ‌شوند.

هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار حداکثر سود سپرده‌ های بانکی ۱۵ درصد، آن هم به صورت سالانه است، اما در عمل بانک ‌ها چه میزان سود سپرده می ‌دهند؟ نتیجه استعلام از نرخ سود بانک‌ ها را در این اینفوگرافیک ملاحظه کنید.

سقف سود سپرده های بانکی چقدر است؟

طبق آخرین مصوبات شورای پول و اعتبار در حال حاضر سود عادی سپرده‌ های کوتاه‌ مدت بانک‌ ها و موسسات مالی ۱۰ درصد و سود سپرده‌ های بلندمدت ۱۵ درصد تعیین‌ شده است؛ اما سقف سود پرداختی این سپرده‌ ها، مغایر با این ارقام است و شما می ‌توانید با افتتاح حساب کوتاه‌ مدت یا بلندمدت در برخی بانک‌ ها و موسسات مالی، تا سقف ۲۰ درصد سود دریافت کنید! البته در صورتی‌ که رقم سرمایه‌ گذاری شما میلیاردی باشد! یعنی شما می‌ توانید با مذاکره با مدیران برخی بانک‌ ها و موسسات مالی از سود ترکیبی تا سقف ۲۳ درصد هم دریافت کنید!

کدام سپرده های کوتاه مدت بیشترین سود پرداختی را دارد؟

اگرچه ماه شمار شدن سود حساب‌ های کوتاه‌ مدت، تا حدود زیادی از جذابیت این حساب‌ ها کم کرده است، اما برخی بانک‌ ها و موسسات سعی کرده‌ اند تا با بالا بردن سود این حساب‌ ها، سرمایه‌ گذاران را برای سرمایه‌ گذاری در حساب‌ های کوتاه‌ مدت ترغیب کنند! در حال حاضر نرخ سود حساب کوتاه‌ مدت در بانک آینده (۲۰ درصد)، بانک پارسیان (۲۰ درصد)، بانک مهر اقتصاد (۲۰ درصد)، بانک ایران‌ زمین (۱۸ درصد)، بانک سرمایه (۱۸ درصد)، بانک مسکن (۱۶ درصد)، موسسه نور (۲۰ درصد) و موسسه کوثر (۱۹٫۹۹ درصد) تعیین‌ شده است.

بانکسود کوتاه مدتحداقل سرمایه گذاری
آینده۲۰۱ میلیون تومان
پارسیان۱۹۵ میلیون تومان
مهر اقتصاد۱۵۱ میلیون تومان
ایران‌زمین۱۵۱ میلیون تومان
سرمایه۱۸۱۰ میلیون تومان
مسکن۱۵۱ میلیون تومان
موسسه نور۲۰۱ میلیون تومان
موسسه کوثر۱۹٫۹۹۱ میلیون تومان

توضیح:

  • بانک آینده: در طرح شتاب که به نوعی حساب بلندمدت هم محسوب می‌ شود، بعد از یک‌ ماه می‌ توان به حساب دسترسی داشت. برداشت از حساب هم بدون نرخ شکست است.
  • بانک پارسیان: در پرداخت سود ۱۹ درصدی، تا دو ماه نمی‌ توان از حساب برداشت کرد و بعد از دو ماه هم بدون نرخ شکست می‌ توان به حساب دسترسی داشت.

سقف سود سپرده های بانکی 

سقف ‌های جدید سود سپرده ‌های بانکی به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و به این شرح اعلام شد؛

  • سپرده کوتاه‌ مدت عادی (کارت‌ های بانکی): ۱۰ درصد
  • سپرده کوتاه مدت ویژه سه‌ ماهه: ۱۲ درصد
  • سپرده کوتاه ‌مدت ویژه شش ‌ماهه: ۱۴ درصد
  • سپرده بلندمدت با سررسید یک ‌سال: ۱۶ درصد
  • سپرده بلندمدت با سررسید دو سال: ۱۸ درصد

سقف های جدید نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانکی که هفته گذشته در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شده بود به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

شورای پول و اعتبار شورای پول و اعتبار ضمن موافقت با پیشنهاد بانک مرکزی برای افزایش نرخ سود بانکی، سقف نرخ سود سپرده های بانکی (دو ساله) را ۱۸ درصد تعیین کرده بود. افزایش نرخ سود به ۱۸ درصد درحالی در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده که در فروردین امسال، شبکه بانکی کشور تصمیم گرفت که سقف نرخ سود سپرده‌های بانکی به ۱۵ درصد محدود شود.

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی به بانک ها نرخ سود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی ۱۰ درصد،  نرخ سود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت سه ماهه ۱۲ درصد، نرخ سود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت شش ماهه ۱۴ درصد، نرخ سود سپرده سرمایه گذاری یک ساله ۱۶ درصد و نرخ سود سپرده سرمایه گذاری دو ساله ۱۸ درصد اعلام شده است.

سود بانک ها
سود بانک ها

کدام بانک‌ ها بیشترین سود سپرده یک‌ ساله را پرداخت می کنند؟

در حال حاضر بیش از ۱۵ بانک و موسسه مالی (بانک آینده، بانک گردشگری، بانک اقتصاد نوین، بانک ایران‌ زمین، بانک تجارت، بانک رفاه کارگران، بانک دی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک شهر، بانک صادرات، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، بانک قوامین، بانک ملی، مؤسسات توسعه، نور و ملل) حساب‌ های یک‌ ساله با نرخ سود ۲۰ درصدی افتتاح می‌ کنند که البته شرایط و جزئیات متفاوتی از جمله حداقل مبلغ افتتاح حساب و نرخ شکست دارند. برخی از حساب‌ های یک‌ ساله قابلیت واریز و برداشت و بستن بدون ضرر و زیان حساب بعد از یک ماه را دارند که در واقع حکم حساب کوتاه‌ مدت را برای مشتری پیدا می‌ کنند.

نام بانکسقف سودحداقل سرمایه‌گذارینرخ شکست
آینده۱۸ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
اقتصاد‌نوین۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بعد از یکماه بدون نرخ شکست
انصار۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
ایران‌زمین۲۰ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بعد از یکماه بدون نرخ شکست
پارسیان۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
پاسارگاد۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۳ ماه ۸ درصد
پست بانک۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
تجارت۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
توسعه تعاون۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
توسعه صادرات۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
حکمت ایرانیان۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
خاورمیانه۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
دی۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۶ ماه ۸ درصد
بعد از ۶ ماه ۱۱ درصد
رفاه کارگران۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
سامان۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۳ ماه ۸ درصد
سپه۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
سرمایه۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۳ ماه ۸ درصد
سینا۱۸ درصد۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۳ ماه ۸ درصد
شهر۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بعد از یکماه بدون نرخ شکست
صادرات۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
صنعت‌ و معدن۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
قوامین۱۸ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
کارآفرین۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۶ ماه ۸ درصد
بعد از ۶ ماه ۱۱ درصد
کشاورزی۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
گردشگری۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بعد از یکماه بدون نرخ شکست
مسکن۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
ملت۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۸ درصد
ملی۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از ۳ ماه ۸ درصد
مهر‌اقتصاد۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکسال ۱۰ درصد
موسسه کوثر۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بدون نرخ شکست
موسسه ملل۱۸ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰قبل از یکماه نرخ شکست ۸ درصد
موسسه نور۱۵ درصد۱٫۰۰۰٫۰۰۰بعد از یکماه بدون نرخ شکست

کدام حساب سپرده یک‌ ساله به‌ صرفه‌ تر است؟

در صورتی‌ که مبلغ سرمایه‌ گذاری شما کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان باشد، شما می‌توانید در بانک و مؤسسات، آینده، ایران‌زمین، دی، سرمایه، رفاه کارگران، شهر، قوامین، گردشگری، نور و ملل حساب سپرده یک ‌ساله با نرخ سود ۲۰ درصد افتتاح کنید. البته این نکته مهم را در نظر باید بگیرید که در صورت افتتاح حساب در بانک‌ های شهر، گردشگری، آینده و موسسات نور و ملل بعد از یک ماه و در بانک‌ های دی و سرمایه بعد از ۳ ماه امکان برداشت یا بستن حساب بدون نرخ شکست (ضرر و زیان ناشی از بستن حساب زودتر از موعد یک‌ ساله) برای سرمایه‌ گذار وجود دارد که شاید جذابیت ‌های بیشتری را برای سرمایه ‌گذاری ایجاد کند.

سود بانک ها
سود بانک ها

حساب‌ های سپرده یک ساله با نرخ سود متوسط

برخی بانک‌ ها و موسسات مالی حساب سپرده بلند مدت یک‌ ساله با نرخ سود متوسط ۱۸ درصدی را برای سرمایه ‌گذاری مشتریان احتمالی خود در نظر گرفته‌ اند. در صورتی ‌که مبلغ سرمایه ‌گذاری شما کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد، امکان افتتاح حساب در بانک‌ های خاورمیانه، کارآفرین، کشاورزی و موسسه کوثر را دارید. اگر هم مبلغی که برای سرمایه‌ گذاری در نظر گرفتید بیش از ۵۰ میلیون تومان است، بانک سینا نیز به پیشنهادهای سرمایه‌ گذاری شما اضافه می‌ شود. نکته مهم اینکه تمامی این حساب‌ ها دارای نرخ شکست هستند و در صورت برداشت یا بستن حساب شامل ضرر و زیان می‌شوند.

بانکسود بلندمدتحداقل سرمایه ‌گذارینرخ شکست
توسعه تعاون۱۸۱۰۰ هزار تومانقبل از یک سال ۱۰ درصد
خاورمیانه۱۸یک‌میلیون تومانقبل از موعد یک‌ساله ۱۰ درصد
سینا۱۸۲۰ میلیون تومانقبل از ۳ ماه ۱۰ درصد و بعد از ۳ ماه ۱۶ درصد
کارآفرین۱۸۱ میلیون تومانقبل از ۳ ماه ۱۰ درصد و بعد از ۳ ماه ۱۵ درصد
کشاورزی۱۸۱ میلیون تومانقبل از ۶ ماه ۱۰ درصد و بعد از ۶ ماه ۱۴ درصد
موسسه کوثر۱۸۱ میلیون تومانقبل از موعد یک‌ساله با نرخ سود ۸ درصد

کدام بانک ها کمترین سود سپرده را دارند؟

در حال حاضر و طبق اعلام شعب، بانک های مسکن، انصار، توسعه صادرات، حکمت ایرانیان، صنعت و معدن، مهر اقتصاد و پست ‌بانک هیچ ‌گونه طرح خاصی برای پرداخت سقف سود سپرده ندارند و سپرده‌ های بلندمدت یک‌ ساله تمامی این بانک ‌ها با نرخ سود ۱۵ درصد قابل ‌افتتاح است.

نرخ سود گواهی سپرده بانک ‌ها چقدر است؟

بانک‌ های صادرات، سپه و ملت در کنار افتتاح حساب کوتاه‌ مدت و بلندمدت، در حاضر امکان صدور اوراق گواهی سپرده را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده ‌اند. اوراق گواهی سپرده صادرات با سود ۲۰ درصد و نرخ شکست ۱۰ قبل از شش ماه و ۱۴ ماه بعد از شش ماه و اوراق گواهی سپرده بانک ملت و اوراق گواهی سپرده سپه با سود ۱۸ درصد و نرخ شکست ۱۰ درصد قبل از یک سال، عرضه می ‌شوند. نکته مهم اینکه در صورت پر شدن سقف صدور، امکان عرضه اوراق برای مشتریان وجود در شعبات مختلف وجود ندارد.

بانکسود اوراقنرخ شکست
صادرات۱۸قبل از موعد یک‌ ساله نرخ شکست ۱۰ درصد
ملت۱۸قبل از موعد یک ‌ساله نرخ شکست ۱۰ درصد
سپه۱۸قبل از موعد یک ‌ساله نرخ شکست ۱۰ درصد

هم‌ زمان با سود سپرده از خدمات بیمه‌ ای و تسهیلات استفاده کنید

سپرده ‌گذاری در برخی بانک ‌ها علاوه بر دریافت سود، می ‌تواند امتیاز و خدمات دیگری را هم برای شما داشته باشد! به ‌طور مثال شما با سرمایه‌ گذاری و افتتاح سپرده در بانک‌ های پاسارگاد، پارسیان، ملت، آینده و سامان می ‌توانید از خدمات بیمه ‌ای توام با سپرده نیز استفاده کنید. دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده‌ گذاری نیز، از جمله دیگر خدماتی است که با سپرده ‌گذاری در بانک‌هایی چون سینا، گردشگری، ایران ‌زمین و صادرات می ‌توانید از آن بهره‌ مند شوید و معادل ۷۰ تا ۱۰۰ درصد سپرده خود وام بگیرید.

سود بانک ها
سود بانک ها

رقابت صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با سپرده‌ های بانکی

زمانی که برای افتتاح سپرده به شعب مختلف بانک‌ ها مراجعه می ‌کنید، سرمایه‌ گذاری در صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری بانک ‌ها یکی از پیشنهادهایی است که با آن مواجه می‌ شوید. صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری بانک‌ ها اگر چه سود ثابتی را برای مشتری پیش ‌بینی نمی ‌کنند، اما معمولا در پرداخت سود ماهیانه رقابت سختی با سود سپرده‌ ها دارند و سعی می‌ کنند از سقف سود سپرده‌ ها سبقت بگیرند!

با بررسی اجمالی میانگین سود پرداختی یک‌ ساله صندوق‌ ها می‌ توانید سوددهی آن‌ ها را با سود ثابتی که سپرده‌ های یک‌ ساله برای شما تعیین می‌ کنند، مقایسه کنید. برای نمونه در ادامه به معرفی صندوق سرمایه گذاری تعاون صبا بانک توسعه تعاون می پردازیم:

پیش بینی سود
۱۵ ٪
آخرین سود پرداختی
۴۹ ٪ (سود منتهی به یکم خرداد ۱۳۹۹)
بازدهی ۱۲ ماه قبل
۲۶٫۰۵ ٪
حداقل سپرده
۱۰۰,۰۰۰ تومان
ضامن نقدشوندگی
بانک توسعه تعاون
ظرفیتدارد.
بازه پرداخت سود
ماهانه (منتهی به ۲۹ هر ماه)
مدت ابطال
۳ تا ۷ روز کاری
هزینه ابطال
ندارد.
آدرس سایت
stts.sababroker.com
سود بانک ها
سود بانک ها

نرخ سود بانک ها

نرخ سود سپرده بانکی در حال حاضر بین هفت تا ۱۸ درصد است و این انتخاب شماست که کدام بانک و کدام حساب سپرده را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. شورای پول و اعتبار در آخرین مصوبه خود، سقف نرخ سود بانکی را برای انواع حساب‌های سپرده افزایش داد. در این مصوبه سه نوع سپرده جدید هم علاوه بر مدل‌های قدیمی اضافه شده و بانک‌ها می‌توانند در کنار سپرده یک ماهه و یک ساله، حساب‌های سه ماهه، شش ماهه و دو ساله هم داشته باشند. برخی بانک‌ها این نوع سپرده‌های جدید را هم در اختیار مشتریانشان گذاشته‌اند، ولی بعضی دیگر همچنان در همان دوگانه یک ماهه و یک ساله باقی مانده‌اند. در این گزارش نرخ سود انواع سپرده‌های ۱۵ بانک را بررسی کرده‌ایم.
سقف سود سپرده‌های بانکی در ۱۵ بانک
شش بانک یعنی ملی، سپه، مسکن، پاسارگاد، کشاورزی و شهر سپرده‌هایشان را مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار چیده‌اند و همان نرخ سود یعنی ۱۰ درصد برای یکماهه، ۱۲ درصد برای سه‌ماهه، ۱۴ درصد برای شش ماهه، ۱۶ درصد برای یکساله و ۱۸ درصد برای دو ساله را در نظر گرفته‌اند. بانک‌های ملت، تجارت، صادرات، رفاه، آینده، سرمایه، سینا و دی، صرفا حساب‌های کوتاه‌مدت یک ماهه با سود هشت تا ۱۰ درصد و حساب‌های بلندمدت یک ساله با سود ۱۵ تا ۱۶ درصد ارائه می‌کنند. در این بین بانک گردشگری هم حساب‌هایش را به صورت یک ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، ۹ ماهه و یک‌ساله با نرخ سود ۱۰ تا ۱۵ درصد دسته‌بندی کرده است.

بانک ملی: سود سپرده سرمایه‌گذاری بانک ملی درست مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار است. این بانک به سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی یک ماه ۱۰ درصد سود می‌دهد. سود سپرده سه ماهه ۱۲ درصد و شش ماهه ۱۴ درصد اعلام شده است. بانک ملی دو نوع سپرده بلندمدت دارد. سپرده‌های یک ساله مشمول سود ۱۶ درصدی و سپرده‌های دوساله مشمول سود ۱۸ درصدی می‌شوند. حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در بانک ملی ۵۰ هزار تومان است.بانک سپه: بخشنامه بانک مرکزی روی سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک سپه هم تاثیر گذاشته و اینطور که از اطلاعات سایت این بانک می‌توان فهمید، مشتریان بانک سپه علاوه بر سپرده‌های یک ماهه و یک ساله می‌توانند سراغ گزینه‌های سه‌ماهه، شش‌ماهه و دو ساله هم بروند. نرخ سود سپرده‌های یک‌ماهه ۱۰ درصد، سه‌ماهه ۱۲ درصد، شش‌ماهه ۱۴ درصد، یکساله ۱۶ درصد و دوساله ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است. در کنار این حساب‌های سپرده، بانک سپه طرح سمن را هم در اختیار مشتریانش گذاشته. در این طرح سپرده‌های کوتاه‌مدت شش ماهه سود ۱۵.۲۳ درصدی و سپرده‌های بلندمدت یک ساله ۱۶.۰۴ درصد است که بیشتر از سپرده‌های عادی به نظر می‌رسد. حداقل مبلغ برای افتتاح حساب سپرده طرح سمن، ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده و مبلغ سپرده‌گذاری باید مضربی از ۱۰۰ هزار تومان باشد.

بانک ملت: سپرده‌های بانک ملت مثل گذشته به دو نوع سپرده کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم شده و در سایت این بانک خبری از سپرده‌های سه‌ماهه، شش‌ماهه و دو ساله نیست. در بین بانک‌هایی که همچنان از سیستم کوتاه‌مدت یک ماهه و بلندمدت یک ساله برای تقسیم‌بندی انواع سپرده‌هایشان استفاده می‌کنند، بیشترین سود را پرداخت می‌کند. این بانک برای سپرده‌های کوتاه‌مدت، هشت درصد و برای سپرده‌های بلندمدت ۱۶ درصد سود در نظر گرفته است. بررسی گزارش عملکرد بانک ملت که در سایت کدال منتشر شده نشان می‌دهد این بانک در ماه گذشته ۳۸.۵ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت یکساله داشته و به آن ماهانه ۵۱۶ میلیارد تومان معادل ۱۶.۰۵ درصد سالانه سود داده است.

بانک کشاورزی: سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک کشاورزی، منطبق با بخشنامه بانک مرکزی است. یعنی این بانک به سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی یک‌ماهه ۱۰ درصد، سه‌ماهه ۱۲ درصد، شش‌ماهه ۱۴ درصد، یکساله ۱۶ درصد و دوساله ۱۸ درصد سود می‌دهد. برای استفاده از چنین سودی، سپرده شما باید دست نخورده در حساب بانک کشاورزی باقی بماند.

بانک صادرات: سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک صادرات بین هفت تا ۱۵ درصد سود می‌دهند. سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی سود هفت درصدی دارد و سپرده کوتاه‌مدت امید به مشتریان سود ۱۰ درصدی پرداخت می‌کند. در کنار سپرده‌های کوتاه‌مدت، بانک صادرات به کسانی که نگاه بلندمدت دارند و می‌خواهند حداقل یک سال در بانک صادرات سرمایه‌گذاری کنند، سود ۱۵ درصدی پرداخت می‌کند. بررسی گزارش عملکرد ماهانه بانک صادرات در سامانه کدال نشان می‌دهد این بانک در ماه گذشته حدود ۶۵.۸ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت یکساله داشته و به آن سود ماهانه ۸۱۳ میلیارد تومانی پرداخت کرده است. این یعنی میانگین نرخ سود سپرده‌های یکساله بانک صادرات حدود ۱۴.۸ درصد سالانه است.

بانک تجارت: اگر بخواهید نرخ سود سپرده بانک تجارت را از سایت این بانک پیدا کنید، به نتیجه نخواهید رسید. چراکه روی سایت بانک خبری از سود سپرده‌ها نیست و صرفا شرایط افتتاح حساب اعلام شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد بانک تجارت دو نوع حساب سپرده سرمایه‌گذاری دارد که مدل کوتاه‌مدت آن یک ماهه و با نرخ سود ۱۰ درصد است و مدل بلندمدت به صورت یکساله با نرخ سود ۱۶ درصد در نظر گرفته شده است. بررسی گزارش عملکرد بانک تجارت در سامانه کدال نشان می‌دهد این بانک در ماه گذشته حدود ۷۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان سپرده بلندمدت یکساله داشته و به این سرمایه حدود ۹۹۵ میلیارد تومان سود ماهانه پرداخت کرده است که معادل سالانه آن می‌شود حدود ۱۶.۷ درصد و نشان می‌دهد این بانک سپرده‌هایی با نرخ سود بالاتر از ۱۶ درصد دارد.

بانک مسکن: حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در بانک مسکن ۵۰ هزار تومان است. با چنین مبلغی می‌توانید سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی یک ماهه با سود ۱۰ درصدی باز کنید. اگر کاری با سرمایه‌تان ندارید، می‌توانید سراغ سپرده‌های سه ماه با سود ۱۲ درصدی یا سپرده‌های شش‌ماهه با سود ۱۴ درصدی بروید. سپرده‌های بلندمدت یکساله با سود ۱۶ درصد و بلندمدت دوساله با سود ۱۸ درصد از دیگر گزینه‌های پیش روی شما هستند. اگر نمی‌دانید که تا چه مدت می‌توانید سرمایه‌تان را سپرده‌گذاری کنید، بهتر از سراغ حساب‌های بلندمدت بروید. اگر قبل از سررسید پولتان را از حساب خارج کنید، نرخ سود بر اساس آخرین دوره محاسبه می‌شود. مثلا اگر سپرده دو ساله داشته باشید و بعد از هفت ماه پولتان را از حساب خارج کنید، نرخ سود سپرده‌های شش ماهه یعنی ۱۴ درصد برای سرمایه‌تان در نظر گرفته می‌شود.

بانک رفاه: اگر فکر می‌کنید ممکن است در میانه سرمایه‌گذاری پول لازم شوید و مجبور باشید از حساب سپرده‌تان برداشت کنید، می‌توانید روی بانک رفاه حساب باز کنید. این بانک هنوز سپرده‌های خود را با مصوبه شورای پول اعتبار هماهنگ نکرده و آنطور که از اطلاعات سایتش پیداست، صرفا سپرده کوتاه‌مدت یک ماه با سود ۱۰ درصدی و سپرده بلندمدت یک ساله با سود ۱۵ درصدی دارد. حداقل مبلغ برای افتتاح حساب کوتاه‌مدت ۵۰ هزار تومان و بلندمدت ۱۰۰ هزار تومان است. بانک رفاه امکان برداشت از حساب بلندمدت قبل از سررسید را در اختیار مشتریانش گذاشته. آن‌ها می‌توانند قبل از سررسید حداکثر دو مرتبه از حسابشان پول برداشت کنند، بدون اینکه نرخ سود سپرده تغییری کند یا مشمول جریمه شود.

بانک پاسارگاد: همزمان با مصوبه شورای پول اعتبار برای تعیین حداکثر نرخ سود سپرده‌های بانکی، بانک پاسارگاد تغییراتی در انواع سپرده خود ایجاد کرد و نرخ سود را بر اساس همان سقف تعیین شده در بخشنامه بانک مرکزی در نظر گرفت. یعنی سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی یک‌ماهه ۱۰ درصد، سه‌ماهه ۱۲ درصد، شش‌ماهه ۱۴ درصد، یکساله ۱۶ درصد و دوساله ۱۸ درصد. برای افتتاح حساب سپرده در بانک پاسارگاد حداقل مبلغ ۵۰ هزار تومان تعیین شده و مبلغ سپرده باید مضربی از همین رقم باشد. اگر زودتر از سررسید از حساب‌های سپرده پول برداشت کنید، نرخ سود بر اساس مقطع قبلی با نیم درصد جریمه محاسبه می‌شود. مثلا اگر سپرده یک ساله داشته باشید و سر ۹ ماه از حسابتان پول برداشت کنید، نرخ سود بر اساس سپرده شش‌ماهه و با نیم درصد جریمه یعنی نهایتا به جای ۱۶ درصد، ۱۳.۵ درصد محاسبه خواهد شد.

بانک شهر: سپرده کوتاه‌مدت یک ماهه بانک شهر سود ۱۰ درصدی دارد. اگر کاری با سرمایه‌تان ندارید، می‌توانید سراغ سپرده‌های سه ماه با سود ۱۲ درصدی یا سپرده‌های شش‌ماهه با سود ۱۴ درصدی بروید. سپرده‌های بلندمدت یکساله با سود ۱۶ درصد و بلندمدت دوساله با سود ۱۸ درصد از دیگر گزینه‌های پیش روی شما هستند. اگر یک میلیون تومان در سپرده‌های بلندمدت دو ساله سرمایه‌گذاری کنید، ماهانه حدود ۱۵ هزار تومان و در مجموع پایان دوره حدود ۳۶۰ هزار تومان سود خواهید کرد.

بانک سینا: آنطور که در سایت بانک سینا آمده، این بانک صرفا سپرده‌های کوتاه‌مدت یک ماهه و بلندمدت یک ساله دارد. نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت بانک سینا ۱۰ درصد است، ولی صحبتی از نرخ سود سپرده بلندمدت در این بانک نشده. با این وجود، بررسی‌ها نشان می‌دهد بانک سینا به سپرده‌های بلندمدت یکساله، ۱۶ درصد سود پرداخت می‌کند.

بانک آینده: حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در بانک آینده ۱۰ هزار تومان است که نسبت به مبالغ ۵۰ یا ۱۰۰ هزار تومانی بقیه بانک‌ها کمتر به نظر می‌رسد. بانک آینده دو نوع حساب سپرده کوتاه‌مدت یک ماهه و بلندمدت یکساله دارد. در سایت بانک آینده سود سپرده کوتاه‌مدت عادی هشت درصد اعلام شده و سود سپرده بلندمدت یک ساله ۱۵ درصد است.

بانک سرمایه: سپرده‌های کوتاه‌مدت یک ماهه و بلندمدت یکساله تنها گزینه‌های پیش روی مشتریان بانک سرمایه است. این بانک به سپرده‌های کوتاه‌مدت ۱۰ درصد سود می‌دهد آن‌هایی که نگاه بلندمدت دارند، سود ۱۵ درصدی از سپرده‌های بانک سرمایه نصیبشان می‌شود. حداقل مبلغ برای سرمایه‌گذاری در حساب‌های سپرده بانک سرمایه ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین اگر در طول مدت سپرده‌گذاری از حسابتان پول برداشت کنید، مبلغ باقی‌مانده مشمول همان سود ۱۵ درصدی می‌شود و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

بانک دی: آنطور که سایت بانک دی نشان می‌دهد، این بانک فعلا سپرده‌های کوتاه‌مدت یک ماهه و بلندمدت یک ساله را برای مشتریانش در نظر گرفته و بر اساس بخشنامه بانک مرکزی فعلا سپرده‌های سه ماهه، شش ماهه و دو ساله ندارد. بانک دی به حساب‌های کوتاه‌مدت ۱۰ درصد و به حساب‌های بلندمدت ۱۵ درصد سود می‌دهد. مبلغ سپرده‌گذاری در این بانک باید مضربی از عدد ۵۰ هزار تومان باشد. اگر سپرده بلندمدت داشته باشید و قبل از یک سال پولتان را از حساب خارج کنید، شامل نیم درصد جریمه خواهید شد و سود سپرده شما ۱۴.۵ درصد در نظر گرفته می‌شود. حساب‌های سپرده این بانک به صورت خودکار تمدید می‌شوند.

بانک گردشگری: سپرده ۹ ماهه تنها در بانک گردشگری در بین انواع حساب‌های سپرده‌گذاری به چشم می‌خورد. نرخ سود حساب‌های این بانک تا حد زیادی با بقیه بانک‌ها متفاوت است. بانک گردشگری به حساب‌های سپرده کوتاه‌مدت یک ماهه ۱۰ درصد سود می‌دهد. سپرده‌های سه‌ماهه ۱۴.۲۵ درصد، شش‌ماهه ۱۴.۵ درصد و ۹ ماهه ۱۴.۷۵ درصد سود می‌گیرند. در آخر سپرده بلندمدت یک ساله بانک گردشگری با نرخ سود ۱۵ درصدی در نظر گرفته شده است.

 

حساب سپرده‌ای که به عنوان کوتاه‌مدت عادی افتتاح می‌شود، قابل برداشت است. این نوع حساب‌ها دارای کارت بانکی هستند. اگر می‌خواهید سپرده خود را در بانکی قرار دهید که بتوانید علاوه بر برداشت‌های مکرر، سود نیز دریافت کنید، حساب «سپرده کوتاه‌مدت عادی» بهترین پیشنهاد برای شماست. این حساب‌ها دارای سودی معین توسط بانک‌ها هستند، ولی برخی بانک‌ها با افزایش میزان سپرده، سود را افزایش می‌دهند. در حال حاضر افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت در دوره‌های یک‌ماهه، سه‌ماهه و شش ماهه انجام می‌شود. در جدول زیر سقف سود سپرده‌های کوتاه‌مدت در ۱۵ بانک کشور را با هم مقایسه کریده‌ایم. 

بیشترین سود قابل پرداخت به سپرده‌های کوتاه‌مدت در سال ۱۴۰۰

بانک/ نوع سپردهیک ماههسه ماههشش ماهه
ملی۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
سپه۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
ملتهشت درصد
کشاورزی۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
صادراتهفت تا ۱۰درصد
تجارت۱۰درصد
مسکن۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
رفاه۱۰درصد
پاسارگاد۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
شهر۱۰درصد۱۲درصد۱۴درصد
سیناهشت درصد
آیندههشت درصد
سرمایه۱۰درصد
دی۱۰درصد
گردشگری۱۰درصد۱۴٫۲۵درصد۱۴٫۵درصد
بانک‌ها امسال علاوه بر تنوع بخشیدن به حساب‌های سپرده کوتاه‌مدت، حداقل دو انتخاب برای سپرده‌های بلندمدت پیش روی مشتریان خود قرار داده‌اند. به این ترتیب مردم می‌توانند انتخاب کنند که پول‌های خود را در حساب سپرده‌ بلندمدت یک‌ساله نگهداری کنند یا حساب سپرده بلندمدت دو ساله. حساب‌های سپرده‌ بلندمدت معمولا قابلیت برداشت ندارند و اگر قبل از تاریخ سررسید به موجودی‌حساب دست بزنید یا کل آن را برداشت کنید، در حقیقت به بانک ضرر زده‌اید برای همین آنها بخشی از پول شما را به‌عنوان جریمه و با اسم نرخ شکست برمی‌دارند.

بیشترین سود قابل پرداخت به سپرده‌های بلندمدت در سال ۱۴۰۰

بانک/ نوع سپردهیک سالهدو ساله
ملی۱۶درصد۱۸درصد
سپه۱۶درصد۱۸درصد
ملت۱۶درصد
کشاورزی۱۶درصد۱۸درصد
صادرات۱۵درصد
تجارت۱۶درصد
مسکن۱۶درصد۱۸درصد
رفاه۱۵درصد
پاسارگاد۱۶درصد۱۸درصد
شهر۱۶درصد۱۸درصد
سینا۱۶درصد
آینده۱۵درصد
سرمایه۱۵درصد
دی۱۵درصد
گردشگری۱۵درصد
نرخ سود گواهی سپرده بانک‌ها چقدر است؟
سود سپرده‌های بانکی به‌صورت قانونی ۱۸ درصد است. بعضی بانک‌ها با مشتری‌هایشان راه‌ می‌آیند و سر کیسه را شل می‌کنند اما اگر پایه باشید می‌توانید سود‌‌های بیشتر از این حرف‌‌ها هم به‌دست بیاورید. متصدیان بانکی هم با روی گشاده از این موضوع استقبال می‌کنند و اگر بفهمند یک مشتری پول چربی دارد، او را به مشارکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک تشویق می‌کنند. 
صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها تا حد زیادی شبیه همان سپرده بانکی است. برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها می‌توانید به سایت صندوق مورد نظرتان مراجعه کنید یا به شعبه بانک بروید تا برایتان واحد سرمایه‌گذاری صادر شود. سود صندوق‌ها تضمین شده نیست. یعنی مثل سپرده بانکی به طور قطع نمی‌توان گفت سر ماه سود معادل سالانه ۱۶ درصد به حسابتان می‌آید. بعضی اوقات مثل الان شرایط بر وفق مراد است و صندوق‌ها بازدهی بالاتری مثل ۳۰ درصد در ماه دارند و بعضی اوقات ممکن است این عدد کمتر باشد. در هر صورت می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها حداقل در شرایط فعلی بهتر از سپرده‌های بانکی است. در این گزارش سراغ تک تک صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانکی رفته‌ایم. حدود ۵۴ صندوق از ۲۲ بانک را بررسی کرده‌ایم تا ببینیم هر کدام از آن‌ها در یک ماه و یک سال گذشته چقدر به سرمایه‌گذارهایشان سود داده‌اند. مثلا در یک ماه اخیر صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت، متعلق به بانک ملت بهترین عملکرد را داشته و توانسته در عرض یک ماه ۳۱.۲ درصد برای سرمایه‌گذار‌ها سود داشته باشد. بهترین عملکرد سالانه هم به صندوق سرمایه‌گذاری سهام بزرگ کاردان متعلق به بانک تجارت اختصاص دارد که در یک سال گذشته بازدهی ۵۰۱ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرده است.
سود برخی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانکی در حد ۲۰ تا ۳۰ درصد سالانه است. آن‌ها از نوع درآمد ثابت هستند که سود پایینی دارند، ولی ریسک سرمایه‌گذاری در آن‌ها به حداقل می‌رسد و بالا و پایین شدن شاخص بورس نمی‌تواند تاثیر چندانی روی سوددهی آن‌ها داشته باشد. در طرف مقابل بازدهی برخی صندوق‌ها به ۵۰۰ درصد می‌رسد. آن‌ها از نوع سهامی هستند و سرمایه شما را به بورس می‌برند. اگر شرایط بورس خوب باشد، سود قابل توجهی به شما خواهد رسید و در غیر این صورت نباید انتظار سود چندانی داشته باشید. ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها بالاتر از بقیه است. در این بین بعضی صندوق‌ها از نوع مختلط هستند و ریسک و سودشان متعادل شده است. آن‌ها در یک سال گذشته عموما حدود ۲۰۰ درصد سود داده‌اند.
برخی از بانک‌ها سود صندوق‌های خود را به صورت ماهانه یا هر سه ماه یکبار به مشتریانشان پرداخت می‌کنند. مثلا اگر شما ۱۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری و سر ماه ۵۰۰ هزار تومان سود کنید، این سود به حساب شما واریز خواهد شد. برخی دیگر پرداخت سود دوره‌ای ندارند و شما زمانی سود خواهید کرد که واحدهایتان را باطل کنید. تفاوت دیگری که باید به آن توجه کنید، قابل معامله بودن واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. برخی از این صندوق‌های بانکی در بورس قابل معامله هستند که اصطلاحا به آن‌ها ETF می‌گویند. اگر در بورس فعال نیستید، این مورد امتیاز خاصی برایتان نخواهد داشت، ولی اگر کد بورسی داشته باشید، می‌توانید بدون مراجعه به شعبه، واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های ETF را در بورس خرید و فروش کنید.

نرخ سود گواهی سپرده بانک‌ها چقدر است؟

نام بانکنام صندوقنوع صندوقسود یک ماه گذشتهسود سه ماه گذشتهسود یک سال گذشتهدوره تقسیم سود
بانک آیندهتجربه ایرانیانمختلط۱۵٫۲۱۹۴٫۷۹۱۹۴٫۶۹ندارد
بانک آیندهگنجینه آینده روشندرآمد ثابت (ETF)۴٫۲۷۱۶٫۸۱۳۹٫۰۵ماهانه
بانک آیندهگسترش فردای ایرانیاندرآمد ثابت۵٫۷۲۲۶٫۰۶۴۷٫۴۸ماهانه
بانک اقتصاد نوینآتیه نویندرآمد ثابت۱٫۷۱۶٫۳۸۲۱٫۸۷ماهانه
بانک اقتصاد نوینارمغان ایرانیاندرآمد ثابت۳٫۶۸۱۵٫۶۱سه ماهه
بانک اقتصاد نوینبانک اقتصاد نوینسهامی۲۸٫۲۲۱۳۹٫۲۶۳۶۸٫۲۲ندارد
بانک اقتصاد نوینفراز اندیش نویندرآمد ثابت۱٫۷۵٫۶۴۲۲٫۰۷ماهانه
بانک اقتصاد نوینیکم ایرانیاندرآمد ثابت۱٫۵۵۷٫۹۹۲۳٫۵۱ماهانه
بانک انصارامید انصاردرآمد ثابت۱٫۴۶۵٫۱۱۱۸٫۸۴ماهانه
بانک انصارنوید انصارسهامی۲۶٫۶۲۱۲۰٫۹۴۳۹۹٫۴۳ندارد
بانک ایران زمینبانک ایران زمیندرآمد ثابت۱٫۶۴۴٫۹۲۲۰٫۰۵ماهانه
بانک تجارتتجارت شاخصی کاردانسهامی (ETF)۲۹٫۷۴۱۴۷٫۲۱۴۰۶٫۸۷ندارد
بانک تجارتسهام بزرگ کاردانسهامی۲۹٫۳۴۱۸۵٫۶۳۵۰۱٫۳۵ندارد
بانک تجارتدرآمد ثابت کارداندرآمد ثابت۲٫۰۹۵٫۳۸۲۰٫۳۲ماهانه
بانک تجارتکارگزاری بانک تجارتمختلط۱۴٫۶۷۳٫۸۵۲۱۳٫۶ندارد
بانک توسعه تعاونبانک توسعه تعاونسهامی۲۴٫۱۶۱۳۷٫۳۶۴۸۶٫۶ندارد
بانک توسعه تعاونتوسعه تعاون صبادرآمد ثابت۴٫۱۹۱۲٫۵۲۲۸٫۷۶ماهانه
بانک توسعه صادراتاندوخته توسعه صادرات آرمانیدرآمد ثابت۱٫۶۶۴٫۸۱۹٫۷۸ماهانه
بانک توسعه صادراتتوسعه پست بانکمختلط۱۲٫۵۹۸۱٫۱۶۲۱۲٫۹۷ندارد
بانک توسعه صادراتتوسعه صادراتسهامی۲۵٫۴۴۱۳۴٫۸۱۴۰۴٫۹۵ندارد
بانک حکمت ایرانیانامین آشنا ایرانیاندرآمد ثابت۴٫۰۳۹٫۹۷۲۹٫۴ماهانه
بانک حکمت ایرانیانحکمت آشنا ایرانیاندرآمد ثابت۴٫۴۶۱۱٫۸۵۳۰٫۲۳ماهانه
بانک حکمت ایرانیانسهم آشناسهامی۲۵٫۴۱۲۱٫۸۱۴۰۹٫۰۵ندارد
بانک خاورمیانهافق روشن بانک خاورمیانهسهامی۲۵٫۹۹۱۲۸٫۲۷۳۸۷٫۲۲ندارد
بانک خاورمیانهافق کارگزاری بانک خاورمیانهدرآمد ثابت۲٫۱۱۰٫۹۸۳۳٫۶۴ماهانه
بانک خاورمیانهبانک خاورمیانهسهامی۲۰٫۶۹۱۳۹٫۵۵۴۷۲٫۹۵ندارد
بانک دیارزش آفرینان دیدرآمد ثابت۲٫۱۳۷٫۲۷۲۳٫۰۱ماهانه
بانک دیبانک دیسهامی۲۳٫۲۷۱۲۳٫۷۱۲۹۵٫۲۱ندارد
بانک رفاه کارگرانگنجینه رفاهسهامی۲۲٫۴۲۱۳۴٫۴۸۴۸۷٫۹ندارد
بانک رفاه کارگراننگین رفاهدرآمد ثابت۳٫۵۴۱۷٫۱۶۳۶٫۹۱ماهانه
بانک سامانامین ساماندرآمد ثابت۱٫۴۶۴٫۷۸۱۹٫۵۵ماهانه
بانک سامانرشد سامانسهامی۲۴٫۲۲۱۳۱٫۶۴۴۶۸٫۹۵سه ماهه
بانک ساماننگین ساماندرآمد ثابت۱٫۶۶۱۲٫۰۷۲۶٫۷۷ماهانه
بانک سرمایهنهال سرمایه ایرانیاندرآمد ثابت۲٫۰۷۶٫۳۵۲۲٫۸۴ماهانه
بانک سپهگنجینه امید ایرانیاندرآمد ثابت۴٫۰۴۱۴٫۸۹۳۱٫۵۶ماهانه
بانک شهرگنجینه زرین شهردرآمد ثابت۱٫۷۲۴٫۷۱۹٫۲۸ماهانه
بانک صادرات ایراناندوخته پایدار سپهردرآمد ثابت۷٫۶۶۱۴٫۰۴۲۸٫۶۹ماهانه
بانک صادرات ایرانسپهر اول کارگزاری بانک صادراتسهامی۱۸٫۹۳۱۵۶٫۵۸۴۷۸٫۵۲ندارد
بانک صنعت و معدنصنعت و معدندرآمد ثابت۶٫۳۱۲۳٫۱۲۶۳٫۸۸ماهانه
بانک صنعت و معدنکوثرمختلط۱۱٫۲۵۴۱٫۱۹۱۵۰٫۶۸ندارد
بانک مسکنبانک مسکنسهامی۱٫۷۷۵٫۳۱۰٫۹۶ماهانه
بانک مسکنره آورد آباد مسکندرآمد ثابت۱٫۶۳۵٫۱۳۲۰٫۸۸ماهانه
بانک ملتآتیه ملتدرآمد ثابت۳٫۱۸۱۸٫۰۷۳۷٫۹۸ماهانه
بانک ملتاندوخته ملتدرآمد ثابت۳٫۲۳۱۱٫۳۹۲۵٫۲۹ماهانه
بانک ملتاوج ملتدرآمد ثابت۳٫۹۷۱۱٫۶۱۲۷٫۹۷ماهانه
بانک ملتافق ملتسهامی (ETF)۳۱٫۱۹۱۵۳٫۵۳۳۷۶٫۱۱ندارد
بانک ملیاعتماد کارگزاری بانک ملی ایراندرآمد ثابت۳٫۸۲۹٫۹۵۲۷٫۱۹ماهانه
بانک ملیکارگزاری بانک ملی ایرانسهامی۲۹٫۹۵۱۳۶٫۹۶۴۱۷٫۲۹ندارد
بانک پارسیانثروت آفرین پارسیانمختلط (ETF)۱۹٫۵۷۳٫۰۳۱۹۷٫۸۷ندارد
بانک پارسیانزرین پارسیانسهامی۲۶٫۲۴۱۴۴٫۸۴۴۴۳٫۰۴سه ماهه
بانک پارسیاناعتماد آفرین پارسیاندرآمد ثابت (ETF)۱٫۳۵۵٫۴۸۲۲٫۹۳ندارد
بانک پارسیانکارگزاری پارسیانسهامی۲۳٫۶۹۱۳۷٫۳۷۴۳۳٫۳۷سه ماهه
بانک پارسیانلوتوس پارسیاندرآمد ثابت۱٫۵۸۴٫۵۲۲۱٫۴۳ماهانه
بانک کارآفرینآرمان کارآفریندرآمد ثابت۳٫۶۸۱۲٫۲۸۲۹٫۵۱ماهانه
بانک کارآفرینشاخصی کارآفرینسهامی۲۵٫۹۷۱۵۱٫۶۵۳۹۴٫۱۶ندارد
بانک کارآفرینکارگزاری کارآفریندرآمد ثابت۵٫۰۹۱۵٫۱۹۳۳٫۰۱ماهانه
بانک کشاورزیباران کارگزاری بانک کشاورزیسهامی۲۳۱۵۲٫۵۸۴۰۰٫۸۱ندارد
بانک کشاورزییکم کارگزاری بانک کشاورزیدرآمد ثابت۳٫۲۵۱۴٫۱۳۴٫۹۸ماهانه
بانک گردشگریبانک گردشگریدرآمد ثابت۲٫۰۸۵٫۶۸۲۱٫۷۵ماهانه
۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۴]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
6 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
مریم
مریم
1 سال قبل

من حساب یکساله ۲۰ درصدی داشتم بانک قوامین.که سررسید شده بود.به اونحا مراجعه کردم برای تمدید.
چرا بانک قوامین ۱۹ درصد تمدید کرد؟

ایرانی اصیل
ایرانی اصیل
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

قواتبن ۲۰درصدی که دراین مقاله بیمعناست مربوط به سال قبل هست ,,امسال بااین مصوبه هم باز درصد۲۰به ۱۸دراینده تغییریافته

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام من ۵۰ ملیون پول دارم میخوام از سپرده یکساله استفاده کنم با سود ۲۰ درصد آیا مبلغ سود ماهانه بنده ۱ ملیون تومان میشود؟ واگر اینطور است میتونم سود سپرده رو ماهانه برداشت کنم ؟با سپاس از شم

مهدی
مهدی
1 سال قبل
پاسخ به  مهدی

شما یک میلیونی که محاسبه کردین برای ۱۰ ماه هستش
۵۰میلیون ضرب در ۲۰ درصد تقسیم بر ۱۲ ماه میشه حدود ۸۳۳۳۳۳ تومان

sasan
sasan
1 سال قبل

رئیس کل بانک مرکزی هیچوقت نباید ازبانکداران ومدیران بانکی انتخاب شود چون همیشه سیاست هایشان به نفع سرمایه دارودلال وبنگاهای دلالی (بانکها)و..تنظیم واجراء میشود وهمیشه اکثرمردم عادی قریب به ۹۴درصد مردم ازاین سیاست گذاری هامتضرر میشوند.بخصوص این باباهمتی که دیگه مستقیم دست کرده توی جیب مردم راحت قراردادهاراتغییر میدهد سود میدهد ولی کم میدهد.یا اصلآ نمیدهدو…. هیچکس هم جوابگوی این ظلم وستمی که ازسوی این دولت به مردم میشودنیست خداشراین همتی وهمفکرانش راازسرمردم بی دفاع کم کند.

لولو
لولو
1 سال قبل
پاسخ به  sasan

چرا انقدر شرایط وام ازدواج رو سختش کردن اخه دادن گاری میکنن که هیچ کس نه ازدواج کنه و نه وام بگیره

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن