شهید حسین پورجعفری که بود؟ + توصیف دختر سردار حاج قاسم سلیمانی درباره ایشان

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره شهید حسین پورجعفری خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سردار سرتیپ پاسدار حسین پورجعفری (جعفری‌ نیا) متولد سال ۱۳۴۵ شمسی در شهر گلباف استان کرمان بود.

درباره شهید حسین پورجعفری بد نیست بدانید وی از دوران دفاع مقدس همراه سردار قاسم سلیمانی بوده است و در سال ۱۳۷۶ شمسی نیز با سردار قاسم سلیمانی وارد نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در سال‌ های اخیر به عنوان دستیار ویژه شهید قاسم سلیمانی مشغول به فعالیت بوده است. جالب است بدانید این عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس و از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، در تمامی عملیات‌ های سخت در کنار حاج قاسم سلیمانی بود.

جالب است بدانید همرزمان سردار شهید حسین پورجعفری از او به عنوان مخزن اسرار لشکر ۴۱ ثارالله و محرم ترین فرد به سردار حاج قاسم سلیمانی ، یاد می کنند! تا جایی که تلفن‌ های خاص، قرار ملاقات و همچنین برنامه ‌های ویژه ایشان را نیز شهید پورجعفری هماهنگ می‌ کرد!

شهید حسین پورجعفری با وجود این که در سال ۱۳۹۵ شمسی بازنشسته شده بود، اما با سردار حاج قاسم سلیمانی همراه ماند و با فرمانده خود نیز شهید شد.

وی سرانجام در کنار فرمانده خود بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ شمسی در حمله تروریستی ایالات متحده آمریکا در فرودگاه بغداد همراه با دیگر همراهان ایرانی و ابومهدی المهندس ، معاون حشدالشعبی و تنی چند از اعضای حشدالشعبی به شهادت رسید. مراسم تشییع و تدفین این شهید بزرگوار نیز همراه با آئین تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان برگزار شد.

سردار محمدرضا حسنی ‌سعدی ، مدیرکل سابق بنیاد شهید استان کرمان نیز درباره سردار شهید حسین پورجعفری می گوید:

” حاج حسین فردی امین، امانتدار و رازدار حاج قاسم بود و در تمامی عملیات ‌های خطرناک در خارج از مرزها در کنار و همراه سردار حاج قاسم سلیمانی بود و به نوع در سردار ذوب شده بود. “

دختر سردار بزرگ شهید سردار حاج قاسم سلیمانی که مهمان برنامه ” جشن رمضان ” ۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی بود، ضمن عرض ارادت به خانواده شهید پورجعفری ، از رابطه بسیار خوب پدر خود با پورجعفری یاد کرد و گفت:

” شهید حسین پورجعفری برای سردار حاج قاسم سلیمانی مثل پدر بود و حاج قاسم از او همانند پدر یاد می ‌کرد! ما مدیون و شرمنده خانواده پورجعفری هستیم. “

در ادامه، نفیسه پورجعفری ، دختر شهید حسین پورجعفری گفت:

نزدیکی ارتباط شهید پورجعفری با سردار حاج قاسم سلیمانی به حدی بود که وقتی ایشان بیمار می‌ شد، سردار سلیمانی هم تحت تاثیر کسالت پدر دچار ناراحتی می شدند.

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x