علت با چوب غذا خوردن ژاپنی ها چیست؟

از قدیم الایام در تمام فیلم ها و انیمیشن های ژاپنی دیده ایم که مردم ژاپن با دو چوب باریک غذا می خورند ، غذا خوردن با چوب کار آسانی نیست اما آنها غذایشان را با  چوب استیک می خورند.باید دید این نوع غذا خوردن ژاپنی ها چه علتی دارد؟

علت با چوب غذا خوردن ژاپنی ها چیست؟

دلیل اصلی با چوب غذا خوردن ژاپنی ها

شاید برایتان تعجب برانگیز باشد که چرا ژاپنی ها برای خوردن اکثر غذا های مختلف از جمله برنج از چوب استیک یا دو تکه چوب استفاده می کنند که شرایط سختی را برای آنها ایجاد می کند. شاید شما هم از این چوب ها استفاده کرده باشید تا بخواهید کمی تجربه آنها را برای خودتان واقعی کنید و بفهمید که چه حسی دارد؛ اما هرگز احساس راحت بودن با این چوب ها به شما دست نمی دهد. پس به نظر شما چرا ژاپنی ها با چوب غذا می خورند؟ دلایل زیادی برای آنها وجود دارد که عاشق غذا خوردن با این روش ها هستند که بعضی از این دلایل شامل موارد زیر است.

فرهنگ و آداب و رسوم

در سال ۲۰۱۳ مراسمی در ژاپن برگزار شد که قصد کردند همیشه آن را انجام دهند که یکی از آثار فرهنگی آن ها از یونسکو بود. در این مراسم سنتی اساساً خوراکی های استفاده می شود که شامل برنج، انواع مختلف سبزیجات، منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز، و گوشت ماهی بود و گوشت مرغ هم در آن استفاده می کردند.

این مراسم نشان دهنده مواد غذایی است که در سال های خیلی دور توسط مردم این منطقه استفاده می شد و باید از ابزاری استفاده می کردند که بتوانند کار های گذشته را شبیه سازی کنند. آن ها از چاپ استیک یا همان چوب ها در این مراسم استفاده می کردند و انجام این کار برایشان یک نماد فرهنگی بود و با استفاده از آن راحت تر از گوشت ماهی، گوشت مرغ و گوشت قرمز استفاده می کردند.

مهارت و تردستی

چاپ استیک یا همان چوب ها یکی از ابزار هایی هستند که نشان دهنده مهارت و تردستی افراد می باشد و استفاده از آن ها نیازمند یادگیری اصول خاصی است و همه نمی توانند به یک باره از آن استفاده کنند، بلکه باید تمرین داشته باشند. ژاپنی ها با وجود این سنت، قصد دارند مهارت خود را در استفاده از این چوب ها نشان دهند.

جنبه تاریخی

آثار به جا مانده از تاریخ ژاپن نشان می دهد که آن ها در سال های خیلی دور یعنی هزار سال قبل از میلاد مسیح؛ از این روش ها استفاده می کرده اند و آن را نماد چیز های مقدس می دانستند و در نتیجه به خاطر شواهد  تاریخی که در مورد استفاده از این چوب ها وجود دارد و عقاید مذهبی و فرهنگیشان ، به استفاده از این چوب ها ادامه می دهند.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

دانستنی هایی درباره کشور ژاپن و علت موفقیت آنها

برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *