علت فوت مسعود سمیعی نمایشنامه نویس، منتقد و کارگردان چه بود؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره علت فوت مسعود سمیعی نمایشنامه نویس، منتقد و کارگردان خواهیم داشت! با ما همراه باشید. مسعود سمیعی ، نمایشنامه نویس ، منتقد و کارگردان پیشکسوت تئاتر که از عوارض حملا شمیایی رزیم بعث عراق در دوران دفاع مقدس رنج می ‌برد، در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

علت فوت مسعود سمیعی

مسعود سمیعی ، هنرمند عرصه تئاتر و از رزمندگان دفاع مقدس که حدود ۴۰ سال در عرصه هنرهای نمایشی، به نمایشنامه نویسی و کارگردانی پرداخته بود، نویسنده بیش از ۳۰ نمایشنامه حرفه‌ای بود.

سعید اسدی ، مدیر مجموعه تئاتر شهر در پیامی به درگذشت این هنرمند واکنش نشان داد. در پیام سعید اسدی برای تسلیت درگذشت این هنرمند آمده است: ” هرکس که به ‌راستی هنر را برگزیند، علاوه بر حلاوتش، رنج و سختی اش را هم به جان می خرد. همین است که هنرمند بودن شجاعت ایستادن در میانه‌ میدان رنج و لذت توامان است.  امروز سوگوار هنری مردی هستیم که بار سبکی تحمل ناپذیر بودن در میدان هنر را، بی آنکه در پی نام و نانش باشد، به دوش کشید و غریبانه رفت. مدیریت مجموعه تئاترشهر درگذشت مسعود سمیعی، نمایشنامه نویس و کارگردان ایرانی را به خانواده گرامی ایشان و هنرمندان تئاتر ایران تسلیت می گوید. “

مسعود سمیعی ، خالق نمایشنامه‌ های ” زیباترین سکوت ” ، ” اتاق شماره ۱۳ ” و ” مردی در آینه ” بود. او در فیلم سینمایی ” خاک ” به کارگردانی مسعود کیمیایی نقش کوتاهی بازی کرده بود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن