علت مرگ پرهام قلمکاریان قهرمان ۱۲ ساله واترپلو چه بود؟ + بیوگرافی

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره علت مرگ پرهام قلمکاریان قهرمان ۱۲ ساله واترپلو و همچنین بیوگرافی وی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سیزدهم مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی پرهام قلمکاریان ، قهرمان ۱۲ ساله وانرپلوی جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازی روی دهانه ‌های پایین سی و سه پل، در آب کم عمق زنده ‌رود می افتد و جان خود را از دست می دهد! اما با گذشت یک هفته از مرگ عجیب وی، هنوز معمای این پرونده حل نشده باقی مانده است.

علت مرگ پرهام قلمکاریان

خانواده‌ پرهام قلمکاریان می‌گویند که این قهرمان واترپلو، نه به خاطر خفگی در آب، بلکه بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده است! اما نهادهای مسئول هنوز این موضوع را به‌صورت قطعی تایید یا رد نکرده ‌اند. لازم به بیان است فرزند آن ها، اولین و آخرین قربانی برق ‌گرفتگی در این محدوده نبوده است!

اولین خبری که در آن حادثه مرگ پرهام قلمکاریان منتشر شد، ۱۴ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی و به نقل از غفور راستین ، رئیس مرکز اورژانس و فوریت ‌های پزشکی استان اصفهان بود. او اعلام کرد: به گفته شاهدان عینی این پسر ابتدا دچار برق‌ گرفتگی شد و به همین دلیل به رودخانه سقوط کرد!

اما وی روز بعد به خبرنگاران گفت: اعلام برق گرفتگی این نوجوان به نقل از شاهدان عینی بوده است! اظهارنظر قطعی در مورد علت مرگ بر عهده پزشکی قانونی است و اورژانس اصفهان نمی ‌تواند چنین اظهارنظری داشته باشد!

در این میان پدر پرهام قلمکاریان می گوید: شب دوشنبه هفته گذشته برای تفریح به همراه خانواده به سی و سه پل رفته بودیم و بچه‌ ها در قسمت کم عمق آب راه می‌ رفتند و بازی می‌ کردند. حدود ساعت ۱۲ شب با من تماس گرفتند و گفتند پسر شما دچار برق گرفتگی شده است! سراسیمه از آب به سمت دیگر پل رفتم و دیدم خانم و آقایی دارند پرهام را احیا می ‌کنند و تنفس مصنوعی می ‌دهند.

حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول کشید تا اورژانس به محل آمد و در آمبولانس هم عملیات احیا را انجام دادند که بی ‌فایده بود و پسرم را به بیمارستان شریعتی بردند، اما متاسفانه پرهام برنگشت. دو بچه حدود ۶ و ۱۱ ساله که کمی جلوتر از پرهام مشغول بازی بودند، گفتند وقتی این اتفاق افتاد حس می ‌کردیم میخ داخل پاهایمان می ‌رود و دقیقا احساس برق گرفتگی داشتند. پرهام داخل آب پرت شده بود، اما بچه ‌ها فکر کرده بودند بازی می ‌کند.

مجبور شدیم در فضای مجازی شروع به اطلاع‌ رسانی کنیم، پسرم قهرمان واترپلو بود و به‌صورت حرفه ‌ای شنا می‌ کرد، ضمن اینکه آن منطقه اصلا احتمال غرق شدن ندارد و سطح آب عمیق نیست.

پدر پرهام قلمکاریان با اشاره به شکایتی که از شهرداری اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی استان داشته است، می گوید: پزشکی قانونی در ظاهر نظر اولیه علت فوت را ایست قلبی اعلام کرد، اما گفتند که نتیجه قطعی را تا دو ماه آینده اعلام می ‌کنند! زیر سی و سه پل سکوهایی است که نورافکن در آنها قرار داده شده است و فضای پل را روشن می ‌کند. خیلی‌ ها برای عبور از پل از روی این سکوها می ‌روند ولی اصلا ایمن نیستند و نهادهای مسئول باید فکری برای ایمن ‌سازی و جلوگیری از تکرار این حوادث کنند.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن