قیمت خدمات نظافت منزل به صورت ساعتی

رپورتاژ آگهی

قیمت خدمات نظافت منزل

تمیز نگه داشتن و نظافت منزل خصوصاً با وجود مشغله‌های کاری مختلف می‌تواند چالش ‌برانگیز باشد. برای افرادی که جهت نظافت منزل به کمک نیاز داشته باشند، استفاده از خدمات نظافت حرفه‌ای منازل گزینه مناسبی محسوب می‌شود. البته یکی از متداول‌ترین سوالات در مورد نظافت، به هزینه این خدمات مربوط می‌شود. هزینه خدمات نظافت منازل معمولاً بر حسب ساعت محاسبه شده و امکان دارد این هزینه بسته به عوامل مختلف، متفاوت باشد. در این مقاله، اطلاعات مربوط به هزینه خدمات نظافت منزل و عوامل موثر بر هزینه نهایی این خدمات ارائه می‌شوند.

قیمت خدمات نظافت منزل به صورت ساعتی

نظافت منزل معمولاً به صورت ساعتی محاسبه شده و امکان دارد این هزینه بسته به عوامل مختلف، متفاوت باشد. اطلاع از هزینه نظافت منزل به صورت ساعتی به شما کمک می‌کند تا جهت استفاده از این خدمات بتوانید به طور آگاهانه تصمیم‌گیری کنید. جهت کسب اطلاع از هزینه دقیق بایستی با شرکت مربوطه تماس بگیرید، ولی هزینه نظافت منزل به صورت ساعتی به طور متوسط بین ۴۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ تومان می‌باشد.

قیمت ساعتی خدمات نظافت منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ساعتی خدمات نظافت منزل

عوامل مختلفی بر هزینه نظافت منزل به صورت ساعتی موثر هستند. برخی از این عوامل عبارتند از:

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی می‌تواند در هزینه نهایی نظافت منزل بسیار موثر باشد. در واقع موقعیت جغرافیایی شرکت خدمات نظافت منزل و همچنین موقعیت جغرافیایی منزل مورد نظر هر دو می‌توانند بر هزینه نهایی تاثیر داشته باشند. به طور کلی، هزینه نظافت در مناطق شهری نسبت به مناطق روستایی بیشتر می‌باشد؛ چرا که هزینه زندگی در این مناطق بیشتر است و هزینه اداره کسب و کار در شهر می‌تواند با توجه به مواردی مانند اجاره و مالیات، بالاتر باشد.

همچنین، فاصله بین شرکت خدمات نظافتی و منزل شخص مورد نظر نیز می‌تواند بر این هزینه تاثیر بگذارد. در صورتی که این فاصله زیاد باشد، امکان دارد جهت هزینه حمل و نقل و یا زمان سفر، هزینه اضافی دریافت شود. علاوه بر این، اگر شرکت خدمات نظافتی به منزل مورد نظر نزدیک باشد، ممکن است هزینه کمتری برای خدمات دریافت شود.

وسعت منزل مورد نظر

امکان دارد جهت نظافت منازل بزرگ‌تر به تجهیزات و لوازم بیشتری مانند جارو برقی بزرگ‌تر یا مواد تمیز کننده بیشتر نیاز باشد. این موارد سبب افزایش هزینه کلی خدمات می‌شوند. در مورد منازل کوچک‌تر، ممکن است به تجهیزات کمتری جهت نظافت نیاز باشد و در نتیجه هزینه خدمات کمتر می‌باشد.

میزان نظافت مورد نیاز

میزان نظافت مورد نیاز، عامل مهم دیگری است که بر هزینه نهایی خدمات نظافت تاثیر می‌گذارد. پیچیدگی و دشواری خدمات نظافت می‌تواند در مورد منازل مختلف، بسیار متفاوت باشد. برای مثال، منزلی که برای مدت طولانی تمیز نشده باشد، در مقایسه با منزلی که به طور منظم تمیز می‎شود، به نظافت بیشتری نیاز دارد. همچنین مواردی مانند تمیز کردن دقیق فرش یا اثاثیه منزل، نظافت قسمت‌های بزرگ و ضدعفونی سطوح ممکن است به تجهیزات خاصی نیاز داشته باشد.

میزان نظافت مورد نظر به نیازها و اولویت‌های مالک نیز بستگی دارد. امکان دارد برخی از منازل به خدمات اضافی مانند تمیز کردن داخل کابینت‌ها یا مرتب کردن مکان‌های شلوغ نیاز داشته باشند. این موارد می‌توانند سبب افزایش هزینه نهایی شوند. همچنین در بسیاری از موارد، اشخاص نظافت منازل را به طور مرتب رعایت کرده و در نتیجه امکان دارد به نظافت کمتری در مورد این منازل نیاز باشد. در این صورت، هزینه نظافت کاهش پیدا می‌کند.

تعداد دفعات نظافت منزل

تعداد دفعات مورد نیاز جهت نظافت منزل عامل مهم دیگری است که بر هزینه نهایی خدمات نظافت تاثیر می‌گذارد. در صورتی که به طور منظم به نظافت نیاز باشد (یک یا دو بار در هفته)، امکان دارد هزینه نظافت کمتر از زمانی باشد که تنها به یک بار نظافت دقیق نیاز می‌باشد. ممکن است شرکت‌های خدمات نظافتی برای خدمات مکرر، تخفیف در نظر بگیرند.

تجهیزات و لوازم نظافت

تجهیزات و لوازم نظافت نیز بر هزینه نظافت منزل تاثیر می‌گذارد. این لوازم شامل مواد تمیزکننده و ابزار و تجهیزاتی مانند جاروبرقی و لوازم گردگیری می‌باشد. در برخی از موارد، لوازم نظافت توسط شرکت مورد نظر و در موارد دیگر توسط مالک منزل تامین می‌شوند. در صورتی که شرکت این لوازم را فراهم کند، هزینه نظافت افزایش می‌یابد. ولی اگر مالک منزل این لوازم را فراهم کند، امکان دارد هزینه نظافت کاهش پیدا کند.

سابقه کاری شرکت خدمات نظافتی

تجربه و سابقه کاری شرکت خدمات نظافتی عامل دیگری است که بر هزینه نهایی نظافت منزل اثر می‌گذارد. شرکتی که دارای سابقه بیشتری است از یک شرکت دارای تجربه کمتر، هزینه بیشتری دریافت می‌کند. شرکت‌های معتبر، در زمینه ارائه خدمات با کیفیت بالا دارای سابقه بیشتری هستند و جهت آموزش و ارائه تجهیزات به کارکنان خود، سرمایه‌گذاری بیشتری انجام داده‌اند. همچنین امکان دارد افراد جهت استفاده از خدمات نظافت، بیشتر به شرکت‌های با سابقه مراجعه کنند. در این حالت، هزینه نهایی نظافت منزل افزایش می‌یابد.

تعداد افراد مسئول نظافت

تعداد افراد مسئول نظافت بر کل هزینه نظافت منزل تاثیر می‌گذارد. معمولاً، هر چه تعداد این افراد بیشتر باشد، هزینه نظافت نیز افزایش می‌یابد؛ چرا که در این حالت، هزینه نیروی کار بیشتر است و شرکت مربوطه باید منابع بیشتری جهت پوشش دستمزد و مزایای خود اختصاص دهد.

دیگر عوامل موثر بر هزینه نظافت منزل

برخی از دلایل دیگری که بر هزینه نظافت منزل تاثیر می‌گذارند شامل:

 • زمان نظافت: امکان دارد در برخی از ساعات در روز و یا آخر هفته که تقاضا بیشتر می‌باشد، هزینه نظافت افزایش پیدا کند.
 • وجود حیوانات خانگی: امکان دارد منازل دارای حیوانات خانگی به زمان و تلاش بیشتری برای نظافت نیاز داشته باشند و در این حالت ممکن است هزینه نظافت بیشتر باشد.

نکاتی جهت انتخاب شرکت ارائه خدمات نظافت با هزینه کمتر

نکات مربوط به انتخاب شرکت ارائه خدمات نظافت با هزینه کمتر عبارتند از:

 • تحقیق در مورد چندین شرکت خدمات نظافتی

جهت انتخاب شرکت خدمات نظافت با هزینه کمتر، بایستی تحقیقات لازم را به این منظور به عمل بیاورید. شرکت‌های موجود در محل زندگی خود را ارزیابی کرده و وبسایت‌ها، صفحات شبکه‌های اجتماعی و دیدگاه افراد دیگر در مورد این شرکت‌ها را بررسی کنید. به این ترتیب، دیدگاهی از خدمات ارائه شده، هزینه این خدمات و تجربیات دیگر افراد به دست خواهید آورد.

 • بررسی اولویت‌های مربوط به نظافت

پیش از انتخاب شرکت خدمات نظافتی، نیازها و اولویت‌های مربوط به نظافت را بررسی کنید. برای مثال مواردی مانند نظافت دقیق و یا سطحی و همچنین تعداد دفعات مورد نیاز جهت نظافت در طول هفته یا ماه را ارزیابی کنید. هر چه بیشتر در مورد نیازها و اولویت‌های مربوط به نظافت اطلاع داشته باشید، انتخاب شرکت خدمات نظافتی با هزینه کمتر برای شما راحت‌تر خواهد بود.

 • کسب اطلاع از تخفیف‌ها

بسیاری از شرکت‌ها، برای مشتریان همیشگی یا مشتریان جدید، تخفیف در نظر می‌گیرند. حتما در مورد این تخفیف‌ها از شرکت مورد نظر کسب اطلاع کنید. با استفاده از این تخفیف‌ها می‌توانید در بلندمدت به مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 • اطلاع از هزینه‌های پنهان

امکان دارد برخی از شرکت‌های خدمات نظافت، هزینه‌های پنهانی که در لیست هزینه‌های اولیه عنوان نشده است را دریافت کنند. برای مثال ممکن است هزینه اضافی جهت لوازم مخصوص نظافت و یا زمان سفر را از شخص دریافت کنند. حتماً در مورد این هزینه‌ها کسب اطلاع کنید.

 • بررسی سابقه کار شرکت خدمات نظافت

هزینه نظافت عامل مهمی در انتخاب شرکت مورد نظر محسوب می‌شود، ولی بایستی به موارد دیگر نیز در این زمینه توجه شود. شما بایستی به شرکتی مراجعه کنید که از اعتبار و تجربه زیادی برخوردار باشد. به این منظور، در مورد شرکت‌هایی که از سابقه زیادی بهره‌مند هستند و از جانب مشتریان، نظرات مثبتی را دریافت کرده‌اند ارزیابی لازم را انجام دهید.

 • ارزیابی در ارتباط با ضمانت

توصیه می‌شود که در زمان انتخاب شرکت مورد نظر، در ارتباط با مسئله ضمانت ارزیابی‌های لازم را انجام دهید. برای مثال، در مورد نظافت مجدد در صورت عدم رضایت و همچنین پوشش بیمه در ارتباط با آسیب‌ دیدگی اشیاء در زمان نظافت موارد لازم را بررسی کنید.

نکاتی در ارتباط با صرفه‌جویی در هزینه خدمات نظافت منزل

نکاتی در ارتباط با صرفه‌جویی در هزینه خدمات نظافت منزل

 • برنامه‌ریزی برای کاهش دفعات استفاده از خدمات نظافت

یک روش صرفه‌جویی در هزینه نظافت منزل، کاهش دفعات استفاده از این خدمات است. برای مثال اگر معمولاً هر هفته از این خدمات استفاده می‌کنید، می‌توانید هر دو هفته یک بار به این منظور برنامه‌ریزی کنید.

 • خرید و تهیه لوازم نظافت

جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید لوازم و تجهیزات مربوط به نظافت را به صورت عمده خریده و تهیه کنید.

 • استفاده از خدمات نظافت استاندارد

در صورت عدم نیاز به نظافت کامل و دقیق، از خدمات نظافت استاندارد جهت کاهش هزینه‌ها استفاده کنید.

 • تمیز و مرتب نگه داشتن منزل بین جلسات نظافت

مرتب نگه داشتن منزل بین جلسات نظافت می‌تواند سبب کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای هر جلسه نظافت شود و در صرفه‌جویی هزینه‌ها موثر است.

نتیجه‌گیری

عوامل مختلفی بر هزینه نظافت منزل به صورت ساعتی موثر هستند. با در نظر گرفتن این عوامل و بررسی هزینه خدمات نظافت، می‌توانید جهت انتخاب شرکت مناسب به دقت تصمیم‌گیری کنید. توجه داشته باشید که با وجود این که هزینه یک عامل موثر جهت تصمیم‌گیری در این مورد محسوب می‌شود، ولی نباید جهت انتخاب شرکت خدمات نظافت تنها به این مسئله توجه شود. عوامل دیگر مانند اعتبار و سابقه شرکت و همچنین کیفیت خدمات نیز بایستی در نظر گرفته شوند.

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا