ماجرای کلاهبرداری میلیارد تومانی اعضای سابق هیئت مدیره نظام مهندسی استان تهران چه بود؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره ماجرای کلاهبرداری میلیارد تومانی اعضای سابق هیئت مدیره نظام مهندسی استان تهران خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سعید سعیدیان ، رئیس سازمان نظام مهندسی صبح امروز یکشنبه ۲۷ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره کلاهبرداری میلیارد تومانی اعضای سابق هیئت مدیره نظام مهندسی استان تهران گفت: چند سال پیش سازمان نظام مهندسی در پروژه بافت فرسوده سپرده گذاری انجام داد و این پروژه توسط شرکت شمس ایرانیان در حال ساخت بود، اما بعد از مدتی این پروژه به مشکلاتی برخورد و در نهایت سپرده سازمان نظام مهندسی به عنوان وثیقه پروژه محسوب شد.

پعد از آن با توجه به اسناد و مدارکی که بانک شهر ارائه داد، مشخص شد که این وثیقه در قالب چک سفید امضا انجام شده بود و هم اکنون در دادگاه بدوی رای برای آن صادر شده و این پرونده مجددا در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار گرفته است. تمامی مبلغ ۴۰ میلیارد تومان در بانک بلوکه شده اما سود آن همواره در حال پرداخت است.

سعید سعیدیان ، رئیس سازمان نظام مهندسی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره گودبرداری خطرناک منطقه ۱۷ هم گفت:

همواره مهندسان ناظر به عنوان مقصر در حادثه‌ها شناخته می‌شوند، اما با توجه به بررسی‌ هایی که درباره این حادثه صورت گرفته است، مشخص شد که سازندگان در حین گودبرداری درخواست تجمیع و بزرگتر کردن پروژه‌ و شعاع گودبرداری را داده بودند، این در حالی است که  در این زمینه امکان توقف پروژه به دلیل خطرناک بودن وجود نداشته و این یکی از دلایل مقصر شناخته شدن مهندس بوده است.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن